Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi legyen a macskával?

Mi legyen a macskával?

Figyelt kérdés

Van egy kb 7 hónapos kandúr macskánk. Pici kora óta mi neveljük, viszont nagyon sok gond van vele.

Panel lakásban vagyunk egyébként.

Nagyon hálátlan macska, nem engedi, hogy szeretgessük, sokszor kötekedik, direkt azt nézi mit tudna rosszalkodni.

Mostanában elkezdett jelölgetni is.

Nem értjük, miért viselkedik így, mert szeretettel neveltük, mindent megkapott és ez a hála.

A testvéremnek elég sokszor neki is ugrik, megharapja, megcsikarja stb.

Pár nap mulva vinnénk ivartalanítani, de most az egész család ki van akadva rajta, hogy egyáltalán érdemes e pénzt költeni rá, inkább túl kellene adni a macskán.

Én is így voltam vele néha régebben, viszont most meg én védem a macskát, mert szerintem az ivartalanítás után megváltozna a viselkedése.


Szerintetek mit lehetne kezdeni vele?

Miért viselkedik így?

A műtét után tényleg megváltozna vagy ez egyáltalán nem biztos?


Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!



2022. ápr. 30. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Van ra esély,hogy lenyugodjon. Nem valo panelba macska a velemenyem szerint... Ajandekozd el,fb ra felteszed,lehet befogadja valaki.
2022. ápr. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Ivartalanítsátok! Különben is még gyerek, hát játszik. Ragadozó, tehát tanul vadászni. Egy panelban nincs élettere. Hülye ötlet volt 10 éves nőstény helyett egy kandúrkölyköt odavenni! És ne várjatok hálát tőle, mért kéne hálásnak lennie! Nem ő kérte, hogy vegyétek oda. Amellett, hogy ez alapvetően emberi fogalom, legfeljebb néha előfordul állatoknál is.
2022. ápr. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Macska. A macskak ilyenek, ontorvenyuek, nem mindegyik, sot, nagy reszuk nem lesz soha kedves, bujos. Ezt nem azert csinalja, mert halatlan, allatot egyebkent se azert tartunk, hogy halat vagy barmit varjunk vissza cserebe toluk...erdekes hozzaallas ez.


Az ivartalanitas megoldja a jelolgetest, de hogy a szemelyisege fog-e valtozni? Talan nyugodtabb lesz, de ennyi. Attol meg megeri ra penzt kolteni, gyorsabban talaltok majd neki gazdit, ha ivartalan.


Ha nem tudjatok elfogadni, hogy o ilyen, akkor kerlek keressetek neki gazdit es ne legyen macskatok tobbet, mert nem nektek valo, nem ertitek, hogyan is mukodnek ok.

2022. ápr. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%
Én még nem találkoztam olyan macskával akinek megváltozott volna a viselkedése ivartalanítás után.
2022. ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Vannak alapból ilyen jellemű macskák, nekünk is volt, de nem ennyire. Szerintem nem bírja levezetni az energiáját. Panelban gyakran elofurdul ez. Szeretnék mászkálni, vadászni, de csak bent van egész nap, ezért lehet ilyen "rossz". Ivartalanítás segíthet, de lehet, hogy nem, sajnos benne van a pakliba. Én ivartalanítattnám, azért :)
2022. ápr. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Bellatrix:3 ***** válasza:
96%

Nekem panelba van cicám, ő is nagyon rossz volt még néha rossz is, de játékos le kell kötni. Nem minden macska szereti ha szeretgetik meg basztatják. Az enyém általában szereti de ő is szokott harapni meg karmolni amikor elege van. De soha meg sem fordult a fejembe, hogy kirakjam otthonról vagy másnak oda adjam e miatt. Felelősséget vállaltam érte ami életre szól. Plusz az ivartalanítás tényleg segít ilyenkor, jelölni már nem fog, meg nyugodtabb is lesz.

Ha viszont ennyire zavar titeket a cica tényleg érdemes örökbe adni olyan helyre ahol nem akadnak fenn az ilyesmin. Én mondjuk tudtam, hogy mi jár a macskával minden negatív dolog ellenére imádom, hogy van, életem legjobb döntése volt, hogy befogadtam.

2022. ápr. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
64%

A macska ilyen. Jelölgetésre meg az ivartalanítás az egyetlen módszer, ami talán segíthet. De érdemes lett volna még jelölgetés előtt 5-6 hónapos korában kiheréltetni, mert ha már felvette szokásnak a jelölgetést, akkor élete végéig fogja csinálni.

Az ivaros macska pisije sokkal büdösebb, ha ivartalanítva van, akkor elviselhetőbb.

2022. ápr. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

A kérdést sem értem!

Nyilván ivartalanítani kell, ettől a jelölés, viselkedés változhat. Ettől még utálhatja a testvéred, de lehet, ő provokálja az agresszív játékot.

Az enyém 4 éves múlt, és most éppen viccesnek találja, hogy felugrik, és a kezembe harap, nyilván nem vérzek, de ez ennyi idő után egy új helyzet, amin nekem is gondolkodnom kell, hogy hagyom (nem), vagy megállítom, mielőtt idáig bepörögne.

A jelleme adott, azon nem tudtok változtatni, az viszont a ti hibátok, ha nem tudtok vele megbarátkozni, és ha nem ivartalanítjátok idejekorán az is.

2022. ápr. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A hálát azt értem én, hogy a macska nem érti mit jelent.

De azért ha szeretettel neveljük nem értem miért kell agresszívan viselkednie velünk.

Meg valamiért minden dobozba, szatyorba amibe bele tud mászni abba belepisil.

Én nagyon mondogatom itthon, hogy az ivartalanítás után jobb lesz a dolog, de igazából nem tudom :/

Meg tényleg ha már egyszer bevállaltuk akkor ne adjunk túl rajta csak úgy.

2022. ápr. 30. 17:39
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem agresszív, hanem játékos, csak ti nem értitek. Első macskátok, ugye? A jelölgetést csökkenti az ivartalanítás. Akkor is ivartalanítani kell, ha nem tartjátok meg.
2022. ápr. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!