Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi legyen a macskával?

Mi legyen a macskával?

Figyelt kérdés

Van egy kb 7 hónapos kandúr macskánk. Pici kora óta mi neveljük, viszont nagyon sok gond van vele.

Panel lakásban vagyunk egyébként.

Nagyon hálátlan macska, nem engedi, hogy szeretgessük, sokszor kötekedik, direkt azt nézi mit tudna rosszalkodni.

Mostanában elkezdett jelölgetni is.

Nem értjük, miért viselkedik így, mert szeretettel neveltük, mindent megkapott és ez a hála.

A testvéremnek elég sokszor neki is ugrik, megharapja, megcsikarja stb.

Pár nap mulva vinnénk ivartalanítani, de most az egész család ki van akadva rajta, hogy egyáltalán érdemes e pénzt költeni rá, inkább túl kellene adni a macskán.

Én is így voltam vele néha régebben, viszont most meg én védem a macskát, mert szerintem az ivartalanítás után megváltozna a viselkedése.


Szerintetek mit lehetne kezdeni vele?

Miért viselkedik így?

A műtét után tényleg megváltozna vagy ez egyáltalán nem biztos?


Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!



2022. ápr. 30. 13:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%

9-es Nálatok mindenki a családban 10 év alatti?

Lehet, hogy nem cuki bújós macskátok van, de ezt már befogadáskor is tudtátok, csak nem esett le. Ha hónapokkal ezelőtt ivartalan, azzal sokat tettetek volna érte és magatokért, mert a rossz szokásokat nem veszi fel.

2022. ápr. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Bellatrix:3 ***** válasza:
85%
A macskám speciel rajtam kívül mindenkit utál és mindenkivel bizalmatlan, csak velem van el. De mégsem rakom ki mert a házban a többiekre nem hallgat vagy nem szereti őket. Tudják, hogy a macska milyen ha egy undok sarokban gubbasztó cicám lenne az sem zavarna. A cicák ilyenek, nem olyanok mint a kutyák hogy imádjanak ha félholtra vered akkor is. A cica is szeret csak nem úgy mutatja ki mint ahogy azt te elvárod.
2022. ápr. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
72%

Az ilyennek minek macska, ha képtelen felfogni, hogy nekik nem az az életük értelme, hogy kinyalják a gazdájuk pcsáját? Akinek ez kell, vegyen kutyát. Csak velük meg minden percben foglalkozni kell.

Amúgy ha lesz egy gyereked, aki nem bírja, ha nyúzod, puszilgatod, ölelgeted, őt is kirakod majd? Csak mert ez előfordulhat, emberek között is vannak sokan, akik utálják az ilyesmit.

2022. máj. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
67%

Hat ha jol ertem, itt akkor a kerdezo a gyerek es az oke, hogy mondjuk o csaladott a macskaban, dehogy a szulei se gondolkoznak?

Na nekem ez a rohadt fura, hogy felnott emberek nem kepesek atgondolni az allattartast.

2022. máj. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!