Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicák! Segítség?

Kiscicák! Segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Pár napja befogadtunk egy cicát, igen nagy hassal, aki egyszerűen csak ide költözött (korábban még nem láttam a környéken. A doki azt mondta vemhes, de már nem lenne etikus az ivartalanítás (miután a kicsik gazdisodnak, vissza visszük ivartalanításra).

Kb egy fél-3/4 órával ezelőtt elkezdett nagyon nyávogni, semmi se volt jó neki. Pontosabban, már elkészítettük a helyét ahol megellhet, de hiába raktam oda, simiztem, amint eljöttem nyávogott és pánikolt, mászkált stb. Ezért ott maradtam vele, nyugtatgattam, aztán újra mászkált, nyávogott és bújkászolt. Egy kosara van, kibélelve, gondoltam nem gondolja elég jónak, lehet túl nyitott (? ezért bújkászolt), ezért lefedtem egy törölközővel, kifeszítve rögzítettem, hogy ne huppanjon be. Így most teljesen nyugodt, nem sír, nem nyávog, nem jön ki (ki tudna ha akar, nincs bezárva, de mégse nyitott, nem látjuk így). Ezt szerette volna, jól gondolom?

Most nyugton van, egyenlőre békén is hagyom, nem szeretném ha újra felzaklatná magát.

A kérdésem a következő, mikor lenne érdemes újra "kinyitni" a kis helyét, hogy ne legyenek elszigetelve a picik? Miután magától kijön?

Egyébként szelíd, kedves macska, annál ellenére hogy csak úgy ide szegődött.


2022. máj. 8. 18:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Egyelőre*

Bocsánat, nem vettem észre hogy átjavította a telefonom

2022. máj. 8. 18:18
 2/12 A kérdező kommentje:
Az előbb sipákolt már egy kiscica. Istenem de édes kis hangja volt 😍. Rövid ideig tartott, már csendben van.
2022. máj. 8. 18:22
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem egy hetet mindenképpen adj neki, majd ha úgy gondolja, hogy elég biztos a helye, magától kezd közeledni.
2022. máj. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Mindenképp nézz rá, a kicsiknek szüksége lehet segítségre, ha tapasztalatlan a mami, és őrá is figyelni kell, meg tudnak-e maguktól rendben születni a kicsik, vagy esetleg orvosi segítség kell.

Az ellés sokáig is eltarthat, de ha eltelik egy nap, nem jön több kölyök, de azt látod, hogy a mama hasában még lennének, akkor hívd a dokit.

A piciknek meg meleg hely kell, melegítőpárnát érdemes lehet odatenni nekik.

2022. máj. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Melegen vannak, alapból kellemes idő van a házban, de egy hősugárzó panel van a kosár mellett, nem megy maxon, de érezhetően jön belőle a meleg. Illetve szőrmés anyag van alattuk is.

Az cica amúgy nagyon közvetlen, barátságos, mintha mindig is velünk élt volna, kicsit óvatosan kukkantottam be, hogy lehet a picik miatt másképp fog viselkedni, de ekkor elkezdett dorombolni.

Egy pici már teljesen lemosdatva.

Istenem de kis csöpp élet 😍

2022. máj. 8. 18:51
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az anyamacskának a tejtermeléshez több folyadékra is szüksége lesz, szerencsés lenne macskának való tejet venni, azt általában akkor is megisszák ha nem is szomjasak, és nem árt neki.
2022. máj. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi újság? Van újabb cica? :)
2022. máj. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Láthatunk majd róluk képet? 😻
2022. máj. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

3 kis született.

Mama cica alszik, dorombol, picik szopiznak. Már azok a "görcs mozdulatok" is elmúltak, illetve megtakarította magát és a piciket alaposan. Én kicseréltem alattuk a vizes anyagot, és megkapták a szőrmés macskaágyat.

[link]

Szépségesek 😍. Nem bírom nem nézni őket ahogy szopiznak.

2022. máj. 8. 21:35
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ó te jó ég, gyönyörűek! Kis csodák. Nagyon örülök hogy minden rendben ment!
2022. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!