Kezdőoldal » Állatok » Macskák » MEgharapott egy macska lehet...

MEgharapott egy macska lehet hogy veszett?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt megharapott egy macska, csak megakartam simogatni de elkapta a csuklómat és belém mélyesztette a fogait 3 helyen és szanaszét karmolta a kezem, voltam orvosnál kaptam tetanuszt, de nagyon fáj az egész kezem és nehezen tudom mozgatni, azt mondták figyeltessem meg a macskát de nem találtuk meg, háztáji macska papáméknál mennyi az esély hogy veszett lettem? :D az alkaromon érzékeny piros folt van vagy az csak a karmolások miatt? mert elég sok van körülötte, ha nem találom meg a macskát elkezdik a veszetség elleniket nekem beadni de őszintén félek tőle

2022. máj. 16. 09:47
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkarmolt, akkor normális. Gyógyulnia kell. Tetanuszt kaptál, így afelől megnyugodhatsz.
2022. máj. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Simán be tud gyulladni minden komolyabb ok nélkül is, a veszettségre borzasztó kicsi az esélye, még a vadon élő rókák is védve vannak ellene, a hozzáértők tesznek róla.
2022. máj. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta nem találtak veszett állatot Magyarországon én úgy tudom. Szóval szerintem nem lesz semmi bajod, de azért beszélj orvossal.
2022. máj. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
attól még elfertőződhet mástól, hogy tetanusz elleni olást kaptál. betadinnal fertőtlenítsd.
2022. máj. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Tanulság: ne nyúlkálj idegen állathoz, mert hiába tűnik szelídnek, nem tudhatod, milyen a temperamentuma.
2022. máj. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
54%

Ilyen esetben az állat ellenőrzése azt jelenti hogy befogják, megölik és az agyából mintát vesznek.


Persze hogy az ember egészsége a fontosabb, csak azért írom mert ezért is jobb nem macerálni idegen állatokat.

A többit a többiek leírták már, jobbulást.

2022. máj. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
16-os. Nem ezt jelenti az ellenőrzés. Harapás után az állatot befogják és megfigyelik. A veszettség tüneteit mutató állatokat ölik le. Vizsgálatot ebben az esetben végeznek agyszövetből, vagy még akkor, ha az állat, amelyik harapott, a lappangási idő letelte előtt elpusztul. ha nem értesz hozzá, ne okoskodj.
2022. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
39%
Egy kóbor macskát nem fognak figyelgetni heteken keresztül.
2022. máj. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Mondja ezt ki? Mondtam, hogy ne okoskodj, ha valamihez nem értesz, meg ne találgass meg feltételezgess. Ha befogható az állat, akkor azt a hatósági állatorvosnak be kell fognia és megfigyelés alá helyeznie 11-14 napra. Ha nem így jár el, az szabálytalan, mert ezesetben nem megfigyelhetőnek kell nyilvánítania az állatot, ami azt jelenti, hogy a harapást szenvedett személyt mindenképp be kell oltani veszettség ellen. Tehát ki kel adni a teljes oltási sorozatot, ami drága, oltóanyaghiányt okozhat ha minden ilyen esetben beadják, és adott esetben felesleges is lehet. Szóval de, figyelgetni fogják, mert ez a dolguk.
2022. máj. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Igazad lehet, lehet én tudom rosszul. A vadállatokat minden esetre LEÖLIK.

Úgy tudtam a kóbor házi állatot is.

2022. máj. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!