Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az oltott cicáimra jelent-e...

Az oltott cicáimra jelent-e valamilyen veszélyt egy kóbor cica, akit már etetek két hónapja? Elkaphatnak valamit?

Figyelt kérdés
Még nem engedtem össze őket, mert az én cicáim benti cicák és csak ablakon keresztül látják egymást, de nagyon érdeklődnek egymás iránt. Komplett oltást kaptak a lány és fiú cicánk, ivartalanitottak. Ha egyszer összeengedem őket mit kockáztatok? Ha jól láttam a kóbor cica fiú cica és ivaros.
2022. máj. 17. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fiv/felv teszt nélkül nem engedném őket össze semmiképp.
2022. máj. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp előbb orvoshoz vinném a kóbort mielőtt beengedem és amúgy is elszeparálva kell lenniük egy darabig a tieiddel.

Az hogy ablakon át érdeklődnek, nem jelenti hogy szeretnék hogy bejöjjön "az idegen".

2022. máj. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az orvost aki oltotta a tiedet. Egy telefon elég, látja a rendszerben mit adott és elmondja mit kockáztatsz. Plusz a bunyó amikor esetleg szét se tudod szedni őket.
2022. máj. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy beteszem a két cicánkat egy-egy hordozóba és az előszobába beengedem a kóbor cicát és ott az előszobában összeismertetem őket. Meglátjuk hogy reagálnak. Ez jó ötlet hogy megkérdezzem az orvost róla, holnap fel is fogom hívni. De nem gondoltam hogy oltottan megbetegedhetnek Fiv/Felv betegségekben.
2022. máj. 17. 21:52
 5/10 anonim ***** válasza:
FiV-re nem létezik oltás, sajnos. Felv oltás sincs benne az alap kombináltban, csak az ún. "nagykombi" oltásban, amit kifejezetten kijárós, más macskákkal találkozó cicáknak szoktak adni, sima benti cicáknál nem jellemző.
2022. máj. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Más összetevője van a benti cica oltásnak és más a kintinek, a bentit nem szükséges megvédeni olyantól, amivel esélytelen, hogy találkozzon -szemben a kintivel. Ha összeszusziznak az elég is, hogy megfertőzze a tieidet, ha beteg.
2022. máj. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nézz utána hogyan kell összeszoktatni a macskákat. Így csak szétstresszeled őket és verekedés, jelölgetés stb lesz a vége!
2022. máj. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A cicáink igaz hogy benti cicák, de ki szoktuk őket vinni sétálni havonta 2-3-szor. Ezt mondtuk a dokinak is, tehát nagy kombináltat kaptak. Nem akarom befogadni a cicát, csak el akarom érni, hogy merjen bejönni a lakásba, kézhez szoktatni, mert lenne már rá gazdi jelölt, de így hogy fél, még nem merem betenni egy hordozóba és odaadni egy új gazdinak.
2022. máj. 18. 04:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha gazdásítani akarod az új macskát, eleve azzal kell kezdeni, hogy teszteli a doki és megnézi, nincs-e egyéb gond nála, akkor mi a baj? Irány a doki, ha egészségesnek nyilvánítja, akkor indulhat a szoktatás.

De ne az legyen a szoktatás, hogy sarokba szorítod a tieidet, és beraksz egy újat a területükre, mert akkor biztos lehetsz a balhéban.

(Csak érdekességként írom, mi csináltunk ilyet szükségből - úgy volt, hogy vigyázunk egy ismerős cicájára, amíg nyaral, és próbanapot tudtunk csinálni, hogy elviselik-e egymást -, annyira befeszült tőle az ivartalan kandúrunk, hogy nem is az idegen macskának, hanem a saját társának(!) ment neki, akivel évek óta él együtt, és soha egy pofon nem volt köztük, úgy megtépte, hogy alig tudtuk szétszedni őket. Szóval nem biztos, hogy érdemes így lutrizni.)

Az összeszoktatás hosszabb folyamat, szagcsere, közös étel, közös játék. Javaslom Jackson Galaxy munkásságát hozzá, magyarul a Macskamágia c. könyvében ír róla, de tuti a neten is találsz róla infót.

2022. máj. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom még befogni, mert bár megsimogatni meg tudom, de pl. ölembe még nem tudom venni mert fél. Ha begyömöszölném egy hordozóba és elcipelném egy dokihoz, nagyon megrémülne. Ráadásul csak sötétben jelenik mindig meg, hajnali 4 órakor, meg éjszaka 22 órakor, ilyenkor nem tudom dokihoz vinni.
2022. máj. 19. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!