Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kóbor macskák is tudnak...

A kóbor macskák is tudnak rendesen viselkedni vagy az összes vad?

Figyelt kérdés
2021. nov. 19. 06:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem az összes vad.

Nekem két olyan macskám van aki az utcáról van, mindkettő kóbor volt. Az egyik elég vad, bár engem elfogadott, hozzám bújik, másokat kerül. Mindentől megijed, menekül. A másik a világ leglustább, legkedvesebb macskája, annak is azonnal az ölében van és hízeleg, akit akkor lát először.

Szerintem azon múlik hogy mit éltek át az utcán, milyen környéken szocializálódtak. A vadabb macskám a belváros sűrűjében próbált túlélni, nagyon stresszes élete lehetett mielőtt magamhoz vettem. A másik pedig a temetőben élt, sírokban húzta meg magát, ott nyugi van.

2021. nov. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Az enyém nagyon jól nevelt, nem vad, csak félős. A régi gazdája jól nevelte. De amíg gazda nélkül volt, biztosan sokat bántották.
2021. nov. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

Ez a mondat olyan érdekes volt. "Sírokban húzta meg magát"

Mázli, hogy feltámadt éjjelente vadászni.

2021. nov. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

Soha nem mentem macskát venni, minden macskám az utcáról összeszedett volt. Mindnek más természete volt. Egy dolog volt azonos, hogy mindegyiknek én voltam az egyetlen, akit bizalmába fogadott.

Nem vandálkodtak senkivel, csak éppen nem hagyták magukat mástól megfogni.

2021. nov. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem az a nem mindegy, hogy valóban "csak" elkóborolt-e, tehát volt gazdája, vagy már "vadon" született. Utóbbi gondolom a nehezebb eset, pláne ha már nem kölyök.
2021. nov. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Te akarok kiirtani az összes kósza macskát aki tegnap ezt kérdezte...?
2021. nov. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ún. "visszavadult" macskák, akiknek nincs szükségük az emberre, hogy megéljenek. Ezek ezt a tudtodra is hozzák általában. Amelyik macska nem akarja, hogy befogadd, azt hagyni kell.
2021. nov. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A házi macska elég jól tud adaptálódni az emberhez HA AKAR. Van amelyik végig háznál volt tartva de mégis agresszív, míg van amelyik kóborként került befogadásra de gyorsan adaptálódik. Teljesen másképpen kondícionálódik a viselkedésük mint a kutyáknak, vagy más háziállatoknak. A macska igazából nem háziasítva lett, hanem csak hozzászoktatva az emberhez. A kanapé kedvenc kertben sosem járt macskák ugyanúgy hordozzák magukban a génjeikben lévő viselkedési mintázatokat.
2021. nov. 20. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!