Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tenyésztő nem küldi a törzskön...

Tenyésztő nem küldi a törzskönyvet?

Figyelt kérdés
Sziasztok egy olyan problémám lenne, hogy vettünk egy cicust egy tenyésztőtől, mindenki csak jót tud mondani a a tenyésztőről, a kennel nevét nem írnám ide. Meglett a cicusunk, minden rendben volt megbeszéltük, hogy ivartalanítás után megkapjuk a törzskönyvet. A cica ki lett ivartalanítva, ezt jeleztem a tenyésztőnek fotóval együtt. Nem válaszolt rá hetekig ezért újból ráírtam, akkor válaszolt hogy elfelejtett írni de persze intézi a dolgot. Hetekig megint nem történt semmi. Újból írtam, arra nem volt válasz napokig, így mégegyszer írtam, mert már gyanús volt hogy nincs is meg a törzskönyv. Visszaírt, lefotózta a törzskönyvet, hogy megvan, megbeszéltük, hogy feladja postán. Azóta már eltelt újabb két hét, de a törzskönyv még sehol sincs. Mit tegyek? Persze papír nélkül is imádjuk a macskát, de mégis csak jó lenne, ha nálunk lenne a hozzá tartozó papírja. Valaki járt már így? Már én érzem magam kellemetlenül, hogy megint írogatnom kell egy vacak papír miatt, amit kb. Két perc lenne feladni. Érdeklődtem már másoktól, akiknek onnan van cicájuk, de senkinek sem volt ilyen gondja vele.

2022. máj. 26. 06:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%
Én biztos nem írkálnék neki folyton. Elvileg telefonszámot is kellett adnia, vagy talán ki lehet deríteni, azt kellene felhívni és közölni vele, hogy ha nem kapod mega törzskönyvet x időn belül, akkor mész a rendőrségre. Ott az adásvételi, kötelessége lett volna már rég elküldeni a tk-t.
2022. máj. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk olyannal próbálkozott be a hölgy, hogy az alomból a többi cicához nem kérik a törzskönyvet, intézze-e a mienknek vagy nekünk se kell. Mondtam, hogy nekünk ugyan már kell :D Így szólt a hirdetés a cicával kapcsolatban, így áll a szerződésben, ehhez tartsuk magunkat légyszi, mert különben következményei lesznek. Szerencsére erre visszakozott, hogy oké, persze, érti, intézi, és viszonylag hamar meg is érkezett amúgy utána. Nem tudom, lehet hogy csak lusta volt az intézkedéshez aztán ki akart bújni alóla. Mi is úgy voltunk vele, hogy papír nélkül is ugyanúgy szeretnénk a cicát, és teljesen hozza a fajta jelleget mind külső, mind viselkedés szempontjából, de ne egy papírfecnin és minimális intézkedésen spóroljon a tenyésztő, akinek elég kemény pénzeket kifizettünk. (Mindezek mellett nagyon tisztelem a munkájukat, már aki becsülettel és állatszeretettel csinálja.)
2022. máj. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%
Elmennék személyesen a papírért.
2022. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
85%
Persze, meg a kérdező költsön a benzinre, meg csessze el az idejét rá. Küldje el postán vagy megy a rendőrségi feljelentés, választhat a tenyésztő.
2022. máj. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%
Tegyük fel elmegy, utazik mondjuk 100-200 kilométert és nincsennek otthon. Elmentek nyaralni vagy csak nem nyitnak ajtót. Na, akkor lesátrazik a ház elé vagy mi?
2022. máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, szerintem téged átvertek, és nincs is a macskának törzskönyve. Ha lenne, oda kellett volna adnia mellé, amikor elhoztad, nincs ilyen, hogy majd utólag kapod meg, én így el sem hoztam volna. Téged így is úgy is kötött volna a szerződés, hogy ivartalaníttatnod kell. Még utoljára próbáld meg felhívni, és ha így sem küldi menj a rendőrségre.
2022. máj. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
70%

Ezzel együtt aggasztó, vagy hát szokásos kutyában, hogy tojik a fizetés után az állatra. Hiába papíros így-úgy.

Nyugodtan állj a sarkadra, ahogyan erre reagál fogod látni, hogy átvertek-e vagy noszogatni kell

2022. máj. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg privátba megírnád nekem a tenyésztőt? Kíváncsi vagyok. Mi nemrég vettünk tenyésztőtől cicát, brit rövidszőrűt. De nekem is volt érdekes tapasztalatom, az első tenyésztő az előleg befizetése után "trükközött" érdekesen, a vásárlás meghiúsult, a befizetett pénzt a határozottságomnak köszönhetően visszakaptuk. Én sem írtam azt le sehová, pedig jó lenne az ilyeneket megosztani egymással, hogy más ne járhasson így.
2022. máj. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Szerencsére már megérkezett a törzskönyv. Csak azért nem írtam fejleményeket, mert attól tartottam, hogy ismét csak egy üres ígéretet kaptam. Úgy tűnik csak tényleg egy erősebb noszogatás kellett, hogy ne legyen elfelejtve a dolog. Mindenkinek köszönöm a segítségét, és a privát üzeneteket!
2022. máj. 31. 13:34
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Jaj de jó, végre egy történet ami jól végződött. Örülök nektek, sok boldogságot a cicmákkal.
2022. máj. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!