Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macskám?...

Miért csinálja ezt a macskám? Megőrült?

Figyelt kérdés

Adott két ivartalanított nőstény macska, A és B. A fiatalabb, míg B idősebb. Mind a kettő csak benti macska.


Volt már köztük korábban civakodás, azonban ma történt valami, amit nem értek.


"A" ma kinézett az ajtón, ahol meglátott egy szomszéd macskát, erősen fújt rá, miközben "B" mellette állt. Hirtelen megfordult "A" és elképesztő harcba kezdtek. Nagyon megijedtem, mintha az életükért küzdöttek volna.


"A" azóta ha meglátja a másik macskát "B"-t (macskaszállítóból, vagy ajtón át) azonnal fúj és folyamatosan morog.


Nem lehet összeengedni őket, azonban "A" velünk nagyjából békés (lehet simogatni, odabújik, dörgölőzik), - ha szállítóba teszem akkor rám is morog és fúj, ami eddig nem volt jellemző.


Esetleg járt-e valaki hasonlóképp, vagy van-e tippetek mi lehet a megoldás?


Így összeszoktatni sem lehet őket újra, ha már a látványától és szagától ilyen mértékben fúj "A" "B"-re.


Az állatorvos nyugtatót ajánlott - nos, beadtam, "A"-t cseppet sem hatja meg, folytatja a fújást és morgást, akár meglátja "B"-t, akár macskaszállítóba teszem.


Remélem érthető volt, ha nem kérdezzetek, mert nagyon kétségbe vagyok esve.


Előre is köszi a válaszokat!



2022. máj. 31. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ mennyire idősek ha még csak egy év alattiak akkor van bármi esély de ha idősebbek nem sok mégis jó lenne ha többet látnák egymást és csak fokozatosan szoktasd őket.
2022. máj. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is két macska van, jellemzően békések. Aztán valamelyikre rátör a nemtudommi - fogalmam nincs, melyik kezdi -, elverekednek néhány percig, csak úgy röpköd a macskaszőr, aztán abba is hagyják. (Ivartalan kandúrok)

Mondjuk én ilyenkor ki szoktam nyitni a hátsó teraszajtót és ki lehet menni civakodni; ez nálatok ugye nem opció.

Hadd fújjon és morogjon, ha meg verekedni is támad kedve, akkor szedd széjjel őket, kapd el a grabancánál, spiccelhetsz rá vizet is, mondd hangosan, hogy NEM, előbb-utóbb abbahagyja, ha kitökösködte magát. Ha most még pluszban elzárod a boxba, azzal csak még jobban hergeled.

Szerintem.

2022. máj. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A 6, B 10 éves. 6 év alatt egyszer sem volt ennyire durva balhé. Ez nem a szokásos civakodás. Ha összeengedném őket, attól félek halálos lenne az összecsapás.

Csak bentiek, ki soha nem mehetnek. A nemrégiben kiszökött de egy óra alatt elő is került, szakadt az eső így elbújt.


Olyan, mintha idegen macskának hinné. Helyet, ahol B szokott aludni, most A csak rettegve, lassan meri megközelíteni.


A annyira fúj és morog, ha rájön, hogy eszemben sincs megfogni - pedig nem vagyok ijedős, de ez most agresszívabb.


Lehet, hogy sokkot kapott az idegen macska látványától?

2022. máj. 31. 17:09
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Terület vita, vagy csak nem voltál ott a kezdeteknél, akármi lehet. Én nem folynék bele, és neked sem javaslom. Kérlek hagyj több teret a macskának. Kérlek ne beszéld ki a macskát a háta mögött, neked sem esne jól ugyan az. Menj futni, sportolni, nyugodj meg. Majd ők elintézik, nem sok közöd van hozzá.
2022. máj. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A macskák alapvetően magányos állatok, nem falka állatok, mint például a kutya. Azaz általában kerülik, nem szeretik a többi macskát. Terület központú állatok, védik a területüket. Persze vannak kivételek. Általában a testvér cicák, vagy egyszerre kiskoruktól együtt elő cicák megtudnak férni egymás mellett, megszokják egymást (legalábbis nálunk ez van. Nem bújnak össze, nem nyalogatják egymást, egyik a lakás A pontjában van a másik a B-ben, de nincs balhé.) De én is befogadtam melléjük egy kisebb cicát, aki valahogy ide keveredett és meg sajnáltam. Az a macska 4 hónapja folyamatos rettegésben van a két cicáimtól. Kergetik, verik, a kiscica kerüli őket, mert fél. Egyszerűen én is próbáltam már mindent, de a kettő közül az egyik főleg nagyon rühelli
2022. jún. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Pillanatnyi lelki megborulás. A cica meglátott kint egy elérhetetlen riválist, a feszkót az elérhető cicán vezette le, és most összevesztek. Majd kibékülnek. Ne pörögd túl, azzal csak rontasz a helyzeten. Te csak maradj hétköznapi, hagyd leülni a dolgot, majd megnyugszanak. Lehet 2 hétig is eltart, a mi cicánk is elég mimóza lelkű, ő egy orvosi látogatástól is kiborul, olyankor hetekig menekül előlünk :D


Segíthetsz feloldani a feszültséget gyakori közös játékkal, ahol mind a 2 cicát bevonod, jutalom falatokkal elterelni a figyelmet, amikor egy légtérben vannak, megnyugtató hangon beszélni hozzájuk, simogatni, de ha ez utóbbit nem értékelik és inkább elbújnának, akkor ne erőltesd.

2022. jún. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért mert bentiek, macskák szeretnek bent lustálkodni de a legjobban kint szeretnek mászkálni.Emiatt verekedhetnek mert látják hogy nem mehetnek ki és az agressziót egymáson töltik ki.A szomszéd macskával is azért verekedhetett mert az kint van ő meg bent.Igazság szerint macskákat nem lehet csak bent tartani mert idő után nem egymáson hanem rajtad töltik ki az agressziót.
2022. jún. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen macskákkal volt rengetegszer dolgom csak azok kint őrültek meg, okok miatt.Nekem nagyon sok macskám volt, 30nál is több.Azóta már elmentek mert mindig jöttek be kutyák még ilyen állatok.De még mindig van 9db.Már minden esettel volt dolgom ezért ilyenekre mindig tudok válaszolni.
2022. jún. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Meg, altassátok el.
2022. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!