Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megőrülök a gyászba, mit...

Megőrülök a gyászba, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap este hányt az idős, gyengécske kutyám, ezzel kezdődött minden. Amíg összeültünk a mamámékkal szilveszterre meg kicsit jól érezni magunkat, valójában akkor fordult minden rosszabra. Éjjel is hányt még párszor, délelőtt meg félelmetesen nem volt életjele, haldoklott. 4-kor volt rendelés, akkor vittük el orvoshoz, már zihált és fuldoklott, mert a gyógyszerét kihányta. Szívelégtelen volt, vízhajtót szedett, volt egy nagy daganat is a lábán, és fájtak az ízületei. Sajnos idő előtt összeszedett ilyen bajokat, ami hamar levett az aktivitásából. Egy jó éve már sétálni se vittük a másik kutyával. Amíg nem jött ez a 4 óra, én nagyon ideges voltam, és éppen nem dolgozó orvosokat hívogattam hiába.

Sajnos a kiskönyve szerintt épp ma 13 éves. Ez milyen már. Ezért is bizakodtan, ilyen csak nem történhet.

Én alig ettem ma és órák óta sírógörcseim vannak, sehogy se enyhül semmi. Mindkét szemem be van vérezve mint egy rossz drogosnak, a sok sírástól.

Azóta is egyedül vagyok. Ő volt nekem a sláger, 11 évesen kaptam úgy, hogy már nagyon vágytam egy kutyára, tehát minden hülyeségemben benne volt és vele nőttem fel.

Közben ilyen dolgok jutnak eszembe, hogy egyszer majd találkozunk (az életem végén), vagy hogy hogy fogjuk "elmondani" ezt az örökboldog "testvérének", a másik kutyánknak? 2009-2021-ig volt csak jó nekem, ez a ronda év inkább soha ne jött volna el! A naptárba rajzoltam mára egy nagy fekete keresztet és hogy nagyon hiányzik.

Bent aludt a bejárati ajtó után, és amikor mentem valahova késő este vagy éjjel a házban, félig eltakartam a telefonom vakuját, hogy ne zavarja, de én lássak. És hogy ez nem kell többször.. Most is fekszik a dobozában, csak élettelenül, és egy másik helyiségben. Megszakadok már, érzem hogy mindjárt elérek valami megengedhetetlen, ronda végpontot a tűrőhatáromban.



2022. jan. 1. 23:40
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
65%
Engedd el. Már átkelt a szivárványhídon és egy jobb világban van.
2022. jan. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Milyen messzire van az a világ?
2022. jan. 1. 23:53
 3/40 anonim ***** válasza:
15%
Kedves első, szánalmas vagy! Ezen miért kell gunyolódni? "átkelt a szivárványhídon".. gondolom te még senkit nem veszítettél el, aki közelebb ált hozzád!
2022. jan. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
79%

Hát,először is részvétem,ez sosem könnyű.Pontosan tudom milyen elveszíteni valamit,de..

Itt azért van bibi.Nagyon nagy.


Ha ennyire rossz volt az állapota már el kellett volna altatni,hogy ne szenvedjen.Mert most így ahelyett,hogy nyugodtan elbúcsúzhattatok volna tőle gyakorlatilag fájdalmak közt halt meg akkor is,ha végül kapott altatót,keresztül ment azon amit megelőzhettetek volna.Ha annyira szerettétek segíteni kellett volna rajta és nem magatokat előre helyezni,hogy ó jól van az bírja ő még csak temetni ne kelljen..

Szívelégtelenség,daganat,vízhajtó,fájtak az ízületei,csökkent az aktivitása,gyenge volt már..mi kellett volna még,hogy ne hagyjátok fájdalmak közt? Az,hogy csóválta néha a farkát nem jelenti,hogy megszűntek vagy enyhültek a fájdalmai,csak együtt élt velük ameddig végleg le nem gyengült. Az utolsó napon pedig különösen nagy fájdalmai kellett,hogy legyenek ha hányni,fuldoklani kezdett és zihálni.Alighanem levizesedett a tüdeje is,gondolom a vízhajtó pont ezt előzte volna meg,de kihányta.

Szerencsétlen,isten nyugosztalja.. :/


Neked nem az fáj,hogy mennie kellett,hanem az hogy így ment el,lássuk be.Ez nem gyász,hanem sokkal inkább bűntudat amitől nehezebben fogsz megszabadulni.De meg fogsz,ne aggódj.Legközelebb tudni fogod,hogy mit előzöl meg azzal,ha nem tartod életben a kezelhetetlen,beteg,fájdalmakkal élő állatot és nem nézed végig a haláltusáját.

2022. jan. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
87%
Nem volt gúnyolódás. Hogy te nem hiszel valamiben az a te dolgod...
2022. jan. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Hát, nagymamát sem altatjuk el azért, mert fáj a háta és szed kétféle gyógyszert. Én ilyenre nem vagyok képes.

A lelkiismeretemmel nincs gond, de eszembe jutnak olyanok, hogy gyerekkoromban az én hibámból ráesett egy kaktuszra és azóta se tudtam jóvá tenni, vagy erősen megrándult a pórázon (régen), vagy hogy megcsaptam amikor eltörte a telefonomat.. Legalább erre a karácsonyra itt volt nekünk. Csináltam is (számomra vállalható) utolsó képeket róla. Édes istenem..

2022. jan. 2. 00:04
 7/40 anonim ***** válasza:
39%

A nagymama egy ember aki meg tudja hozni a saját döntéseit,a kutya pedig egy állat aki hiába szenvedett előtted te csak elsiklottál felette.

Nekem be ne meséld,hogy szívelégtelen,daganatos,ödémásodó,gyenge kutya (ezeket mind te magad soroltad fel,ezeknek a fele is sok b*szki..) olyan jó volt neki még mellettetek.Egyetlen finom falat se tudja kompenzálni az egészségügyi gondokat és a fájdalmakat..


Kötelességed lett volna a szenvedését nem elnézni kitudja mióta,hanem orvoshoz vinni és ha altatást javasol akkor a legjobb döntést kellett volna meghozni.

A KUTYA SZEMPONTJÁBÓL A LEGJOBBAT! (már pedig ha járt előtte orvosnál ezekkel már tuti javasolta,csak minden áron kellett a buksinak az ajtó előtt haldokolnia,mert a telefon fénytől megvédted de a fájdalmai már kit érdekelt ha még evett és farkát csóválta..)

Mert itt kb arról van szó,hogy ti csak hagytátok még élni ameddig bele nem hal valamelyik betegségébe,mert hogy nektek akkor el kell engedni és el kell temetni.

De egy gyerekes lelketlen banda..

Remélem nem lesz több kutyátok.


Ettől függetlenül tényleg részvétem,de..ez a ti hibátok volt.A kutyát jobban tudom sajnálni ebben a helyzetben.

2022. jan. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Huh, mi tényleg sose kaptunk ilyen tanácsot orvostól, ehelyett inkább azt, hogy azért nem műtené le a jóindulatú daganatot a lábáról, mert gyenge a szíve és nem tudna az altatásból felébredni. És jó orvos mondta ezt (aki a másik, más által félrediagnosztizált kutyánkat is műtötte).
2022. jan. 2. 00:19
 9/40 anonim ***** válasza:
72%

#8: Miért kell ilyen tapintatlan utolsó tahó modjara nekiesni a kérdezőnek? Te szent vagy vagy mi a f.sz? Te mindig mindenben helyesen cselekedtel?

Ne írd le, mert nem is vagyok rá kíváncsi. Szégyelld magad.


Kérdező, sajnálom őszintén, idővel enyhülni fog és a hiány mellett a legszebb emlékeken fogtok jókat derülni a családoddal.

2022. jan. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim válasza:
70%

Szerintem most már kár rágódni azon, hogy mit lehetett volna tenni.

A kutyák sem örök életűek, senki sem az, erre lehet számítani, ha veszel másik kutyát, az is el fog menni, előbb-utóbb. Ha nem tudod kezelni az elvesztését, akkor lehet jobb, ha nem veszel új háziállatot.


A gyászra pedig egyet tudok mondani, amit nemrég olvastam, és elgondolkodtató, de igaz: "A gyász nem múlik el. Nem múlik el, csak körbenövi az élet."


Idővel jobb lesz. Hozzászoksz majd, hogy nincs veled. És az élet megy tovább.

2022. jan. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!