Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem adnak örökbe kiscicá...

Miért nem adnak örökbe kiscicát nekem, ha van kutyám?

Figyelt kérdés

Kicsit egyesek már el vannak szállva sztem ezekkel a szabályokkal. Megértem, hogy alibiba nem, ivartalanítás benti tartás kötelező, ok.


Miért kizáró ok, ha van kutyám??? Ez egy kölyökmacska, simán hozzá lehetne szoktatni, nem egy idős "kutyautáló" macska. Az én kutyusom jól szocializált és szereti a macskákat, megírtam neki szívesen elmegyünk összeismerkedni a cicussal, azt mondta még meggondolja.


Miért ilyen kukacoskodók? Ennyi erővel a gyerek is kizáró ok lehetne, nem?



2022. jún. 13. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos terjed a butaság! Ha én vagy te szívrohamban összeesünk, ott dögölnénk meg, mert oda se jönnének, de a cica az szent! :D Mondom ezt őscicásként.. 3 éve van meg a jelenlegi, megvan mindene, ivartalan, oltott. Nekem se akartak adni mert akkor még albiban laktam, mivel egyetem mellett és kicsivel utána nem tudtam összekuporgatni lakásra! Macskahálónk sincs. A cicát megkérem, hogy kicsit üljön be a dobozkába, mert szellőztetni szeretnék. A cica beül, ablak ki, majd addig benéz a cini egér hozzá, hogy ne unatkozzon! :)
2022. jún. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Nálam pl a gyerek is kizáró ok, igen. Ha már ráköltöttem x forintot a kertembe bedobott kismacskára akkor én döntöm el kinek adom oda. Nem az első jöttment akárki fogja megkapni, hanem akinél olyan jó dolga lenne mint nálam.
2022. jún. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Honnan lenne a macska? Lehet olyan előélete van, hogy már mindegy neki baratsagos-e a kutya vagy nem. Szerintem fontosabb lenne az a szabály, hogy ivartalanítsd vagy tartsd bent.
2022. jún. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk a menhelyen szintél túl van tolva a bringa, ott nem a cicákkal, hanem a kutyákkal. Nem mehet, mert "a gazdinak van már egy". Közben sír a szájuk, hogy teltház van, és minden hétvégén az Interspar előtt állnak kutyakaját tarhálni. Tisztelem őket a munkájukért, na de hát na..
2022. jún. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#2 Azért a kertbe bedobott macskákért sem igazán állnak sorban.

Ugyanígy jártunk 2 évvel ezelőtt, amikor 2 kismacskát átdobtak a kerítésünkön. Hiába próbáltunk nekik gazdát találni, végül a nyakunkon maradtak...

2022. jún. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a macskának nincs valami olyan traumatikus élménye kutyákkal, ami miatt jogosan kizáró ok a kutya, akkor nekem is érthetetlen. Egyébként szerintem menhelytől függ, hogyan állnak ehhez hozzá. Az én kutyám például bírja a macskákat, más kérdés, hogy eddig egy macska jött oda hozzá haverkodni, de először az is a fára szaladt fel a lelkesen csóváló kutyám elől, most nemrég bátor volt, összeszimatoltak, majdnem játszani is kezdtek az utcán.
2022. jún. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Többek között ezért is van mindig teltház a menhelyeken.Elfelejtik hogy nem csak náluk vannak kisállatok,pláne kismacskák és ha elveszik a jelentkezőktől még a lehetőséget is,majd visznek haza máshonnan.
2022. jún. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se akartak adni macsekot, a kedves, öreg, szelíd kutyám mellé. Rá egy hónapra, hogy leráztak, találtam egy 4 hetes babacicát kidobva, tesói meghaltak. Hazavittem, a kutyám nevelte fel. El is küldtem nekik a fotókat, videókat, akkor bezzeg mondhatták, hogy van itt még cica, ha kell a msáik mellé, mondom, köszönöm, már van cicám.
2022. jún. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

5

Sajnos azokra jobban mennek mint a menhelyiekre. Szüleimnek nincs ivartalanitva a macska és simán elviszik az 5-6 macskákat. 2 hetesen már van is gazda jelöltjük. 6-7 hetesen viszik is.

2022. jún. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

"Ennyi erővel a gyerek is kizáró ok lehetne, nem?"

Nem fogod elhinni, sok agyhalottnál a gyerek is kizáró ok, akár kutyát, akár cicát adnak örökbe. Még régebben néztem egy állatmentő oldalt, kölyök kutyákat mentettek, szerettem volna egyet, tök szimpik voltak, majdnem írtam is nekik, aztán megütötte a szememet a "gyerek mellé nem adunk kiskutyát" mondat... Nekem akkor volt talán 1-2 éves a lányom, úgyhogy ezzel sajna ők ki is estek, mint lehetőség.

Halkan megjegyzem, nekünk akkor már volt egy felnőtt kandúr cicánk, előbb volt, mint a gyerek, nem volt semmi gond vele. Később lett még egy gyerekünk, majd egy normálisabb menhelyről egy 6 hónapos kölyökkutyánk, 1,5 év elteltével pedig még egy cicánk. Szóval most 2 cicával és egy kutyával élünk együtt, mindhárom állat kifejezetten szereti a gyerekeinket, ők pedig amint mászni kezdtek, megtanulták, hogy szépen nyúlunk az állathoz. Sőt, egymást is bírják az állatok, teljesen jól elvannak, senki nem gyepál senkit, a kismacska hetekig a kutyával aludt, mikor hozzánk került.

Normális emberek számára érthetetlenek ezek a kifogások, de gondolom ők abból indulnak ki, hogy a legtöbb ember nem normális. Ez is érthető valamelyest, csak szerintem célravezetőbb lenne inkább megismerni az adott jelöltet, mint csípőből elutasítani, mert van gyereke, vagy éppen kutyája.

2022. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!