Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan etessem meg ha napok...

Hogyan etessem meg ha napok óta nem iszik és nem eszik?

Figyelt kérdés

Az ivést megoljuk fecskendővel de a kaját ha berakom a szájába kiköpi.

Beteg, levert, lázas szegénykém és nem hajlandó csinálni semmit csak aludni.

Az orvostól kapott oltást is meg infúziót is de nem lett jobban. Nagyon félek hogy elveszítem :(

SEgítsen akinek volt már hasonló esete és tapasztalata.


2010. szept. 20. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Orvos mégegyszer, esetleg egy másik.


Fecskendőzzétek neki a vizet továbbra is, de kajálás nélkül relatív sokáig bírják, akármennyire beteg, valószínűleg nem hal bele az éhségbe, okosabb annál. Kiszáradni viszont már gyorsabban lehet, azzal vigyázzatok.

2010. szept. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi pontosan a baja? A doki mivel kezeli?

Legközelebb ha nála jársz, kérj vagy állategészségügyi kellékboltban vehetsz Enegrgiapasztát. Ez egy szénhidrát és vitamindús paszta, mint a fogkrém, ezt használják a kórhéázban-klinikán is, nyomnak a beteg állatka szájába, aztán befogják az orrát, hogy lenyelje.

Ez pótolja az elveszett energiát és tápanyagokat, de nem terheli a beteg szervezetet.

A fecskendő ivásra a legjobb, azt nem lehet kikerülni. Nagyon vigyázz, hogy ne száradjon ki, mindig ellenőrizd a hátán a bőrt (meghúzod, ha lassan megy vissza alapállapotba, kevés a folyadék a szövetekben, tehát kiszáradt).


Ha a doki rendesen kezeli, és reagál a kezelésre, hamarosan elkezd enni, sőt az lesz az első jó jel. Ha nem reagál, még időben lépj, vidd a macsekot máshová! Én nem tettem meg elég gyorsan anno és mire kiderült, hogy félrekezeli a macskám, már csak az altatóinjekciót tudták beadni neki.


Szorítok nektek!

E

2010. szept. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tegnap vittem orvoshoz és kapott infúziót meg antibiotikumot és lázcsillapítót mert 40 fokos láza van.

Azt mondta mára jobban kell lennie vigyem vissza kontrollra és ha elmúlik a láza akkor csak egy kis vírus minden rendben lesz.

Ja és még tegnap miután hazajöttünk evett egy kicsit és ivott is.

Ma már megint ugyan olyan állapotban van mint 1-2 napja nem eszik nem iszik nem mosakszik csak alszik és fekszik szomorúan és bágyadtan.

Nemsokára indulok vele a dokihoz azt mondta ha nem lesz jobban akkor vesz tőle vért és elküldi a laborba.

Nagyon szeretem őt és ez engem nagyon megvisel remélem túl leszünk rajta hamar :(

2010. szept. 20. 17:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha "csak" tegnapi a sztori, akkor ne keseredj el. Van még ideje helyrejönni.

A lázat ne értsd olyan drámaian, mint ha emberről lenne szó, mert a macska nem 36 fokos, mint az ember, hanem 38-39 ha jól tudom :) Persze ettől még lehet lázas, de az egyébként jó jel is, addig van esély a gyógyításra, ameddig a szervezet is küzd. Az enyémnek egy másfél hetes szenvedés és dokihoz járás után elmúlt a láza, és kihűlt a mscak! 33 fokos volt, mikor elaltatták, azt mondta a doki, hogy csoda, hogy nem volt kómában!


Na nem rémisztgetlek, a lényeg, hogy hordd a dokihoz, és ne hagyd magad, mindenről kérdezd meg, kérdezd meg egyenesen, tudja-e, mi a baj, biztos-e, meggyógyul-e a cica, mit ad be neki... Mindent! És ha tétovának, bizonytalannak látod, vidd el máshoz is a makkát.

A macska baromi szívós állat, és nagyon jól tudja, mi a jó neki. A gyógyulási folyamatnak valahol velejárója az is, hogy "böjtöl". Vizet erőltess bele, ételt néha mutass neki. Ha elkezd enni, meggyógyult.

Tartsátok meleg, száraz helyen szegényt. Rendbe fog jönni.

Szorítok továbbra is!


Második voltam.

2010. szept. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szerezz be calopet pasztát. Egy borsószemnyi adagban benne van, minden létfontosságú tápanyag. Az én macskám is ezt kapta.

kb 2000 Ft

2010. szept. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szőlőcukoroldatot készíts neki és azt fecskendezd a szájába. Sima, ízesítés nélkülit vegyél és 4-5 szemet oldj fel 2 dl vízben. Arra figyelj, hogy legalább 2 dl folyadékot beletuszkolj, nehogy kiszáradjon. Ehhez hasonlót adnak az állatkórházban is infúzióban, nekünk javasolta az állatorvos.
2010. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fentiekhez csak annyit tudok hozzátenni, amit több helyen is olvastam, hogy ha (netán) kövér a macska, akkor már önmagában az egynapos éhezés is életveszélyes. (A kövér macskák valamilyen élettani sajátossága miatt).
2010. szept. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a kövér macskát nem szabad éheztetni, egyiket sem. Pár nap után ugyanis elkezdeni lebontani a testzsírt a májon keresztül, így ún. zsírmáj alakul ki, ami májelégtelenséghez vezet, amiben elpusztul a cica.
2010. szept. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!