Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért fél tőlem ennyira ha...

Miért fél tőlem ennyira ha sosem bántottam?

Figyelt kérdés
A történet hosszú.Kb másfél éve bedobtak hozzank egy ivarérett lány cicát(és az enyémet elvitték)Aki nagyon de nagyon rettegett,10 méterrel arébb szaladt ha megprobáltam megközelíteni.Biztos hogy verték különben nem lenne ilyen:( Etettük de megfogni nem lehetett sosem hisz retteg.lefialt valahol es lett ujabb cica(csak 1 lány) Aki szintén ivarérett lett és ő is lefialt..szintén retteg az emberektöl.Pedig sok időt szenteltem nekik,bar már azért közelebb engednek magukhoz.Szóval a masik cica is lefialt es már 3 van nálunk.A legkissebb nagyon de nagyon kicsi,ilyen hamar nem hozta még tudtommal egyik se elő a kicsit.Őt meg tudtam fogni,simogattam.Elöször félt de utanna bújt hozzám.behoztam de nyitva hagytam az ajtót és az anyja is látta hogy behozom,szoval bejöhetett volna es a kicsi is ki.De nem ment,aludt rajtam.Aztan kiment végül egy idő utan,de "visszaváltozott" abba a nagyon rémült cicává.Más lehet,de én sosem bántottam őket és nem értem.ugyis meg kell fogni egyszer mindet mert ivartalanítani kell őket(bar elég lehetetlennek tünik)

2022. júl. 3. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Nem biztos, hogy vertek, a macskak ilyenek, ha nincsenek emberekhez szokva, akkor kerulni fogjak oket, akar orokre.

Csapdaval be kene fogni legalabb a nostenyeket, bar az lenne a legjobb, ha az osszeset sikerulne es ivartalanitani, mert ez igy nem elet.

2022. júl. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Ha te nem tudod megfogni őket, kérd az állatvédők segítségét, ezt már célszerű lett volna rögtön az első cicánál megtenni (akár vemhesen is lehet ivartalanítani).

Egyébként ha bántották, akkor nagyon hosszú időbe telik, mire újra megbízik bárkiben is, sőt lehet, hogy soha nem fog. Tök mindegy sajnos ilyen szempontból, hogy te nem ártottál neki. De az is lehet, hogy már az utcára született és soha nem volt szocializálva, ezt is nagyon nehéz utólag pótolni, lehet, tökéletesen nem is fog sikerülni. Ettől még szerethet téged a maga módján, de nem feltétlen lesz ölbecica egyik sem.

2022. júl. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A macskák alapvetően idegenkednek az embertől, ha kiscica korukban megszokják az embert, akkor ez nagykorukra is megmarad, de nagykorukban már nem lehet, vagy csak nagyon nehezen hozzászoktatni az emberhez.
2022. júl. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Türelmes légy hiszen úgyis megszeret.Maradj mozdulatlanul és akkor közelebb jön hozzád mert azt hiszi szobor lettél,aztán hogyha már csak 4méterrel szalad alrébb akkor guggolva elkezdheted megközelíteni,én már csak tudom.A macskákat megértem és ők is engem,ezerszer volt ilyen esettel dolgom és lám miett belőle:Le nem száll rólam egyik macskám se, már néha kicsit idegesít is.
2022. júl. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van youtube csatornám majd levideózom nekem hogy sikerül és küldök linket.
2022. júl. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ramiz ***** válasza:
A macskák általában nagyon félősek, kell hozzájuk jó sok türelem, kivárni míg "feloldódnak".
2022. júl. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!