Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek a szomszédom...

Szerintetek a szomszédom állatkínzó ezek alapján?

Figyelt kérdés

Nem rég vettünk egy nyaralót, ahol az egyik oldali szomszéd ott is lakik. Kerítés nem igazán volt, csak drót, amin meg ugye át lehet látni, tehát láttam a körülményeket.


A macska kis korától kezdve vagy bent van vagy pedig az udvarba ki van kötve egy kb. 2-3 méteres kötélre. A telek el van felezve, az utcafront felőli része rendezett (ha valaki benéz az utcáról azt gondolja milyen rendes ház) viszont a telek másik vége meg egy dzsungel (6-7 méteres fák körbe), amivel eltakarják azt a részt, ahol a macska ki van kötve. (gondolom nehogy valakinek szemet szúrjon, hogy ott éli a életet szerencsétlen egy rövid pórázon), ráadásul az ilyen olyan bokrokra állandóan fel is tekeredik a kötele...


Amit én láttam az az, hogy mivel kiskorától így él, teljesen ki van belőle ölve az állati ösztön (kerten kívül máshol nem is járt), nyávogni egyáltalán nem hallottam például.


Plusz számomra elég agresszívnek is tűnik, egyszer voltam a közelébe, valahova behúzódott lesbe és elkezdett felém rohanni, meg akart támadni. :D Nem kölyökmacska már, idősebb.

Én arra gondolok, hogy hasonló agresszió lehetett benne ekkora, mint az állandóan láncon tartott kutyákban.

Őket is többször harapja, karmolja, nem az a tipikus bújós cica, aki igényli a törődést, elég vad.


Mit gondoltok erről a szomszédról? én nem tudom eldönteni jelenleg.


2022. júl. 4. 20:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
72%

Az állatvédők nem hatóság. Mikor tanulják már ezt meg. Lófszt nem tehetnek.

Nébihnek kell írni

2022. júl. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!