Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van esély hogy hazajön?

Van esély hogy hazajön?

Figyelt kérdés
4 éves nőstény, ivartalanított cicám kinti benti életet él. Tegnap mikor munkábòl hazaértem délután 4-kor , kiengedtem. Mindig csak itt az utcánkba szokott mászkálni, illetve van egy ház majdnem velünk szembe ott szoktak kòborolni a macskák mert elég elhagyatott egy ház. Benőtte a gaz, a fű, bokrok meg minden ilyesmi. Ma reggel ahogy felkeltem nem volt itthon, és sosem csinált még ilyet. Eddig mindig hazajött ha nem is aznap mikor kiengedtem de éjszakára mindig bejött. Már kerestem minden felé, szòlingattam de semmi. Szerintetek van esély rá hogy hazajön? Nagyon aggòdom

2022. júl. 19. 06:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Van esély. Nekem egy ivartalanított kandúrom van, 10 éves szóval jól ismerem már a szokásait. Csak a környéken szokott lenni ő is, ha nyitom az ajtót, vagy szólok neki valahonnan mindig szalad, pár óránként be szokott jönni, éjszaka bent alszik. Egyik nap a nyár elején kiment dél körül. De nem jött utána, még este se. Akkor elaludtam és hajnalban mentem az ajtóhoz, hogy már biztos itthon van, nem volt itthon... Akkor kezdtem el nagyon aggódni és keresni, de semmi. Másnap kora délután jött haza, mintha mi sem történt volna... Pedig azt hittem nem látom többet, mert évek óta nem csinált ilyet.
2022. júl. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen ezért aggòdom én is mert soha nem csinált még ilyet. És tegnap 4 òra òta semmit nem tudok ròla. Már az utcába sétáltam, szòligattam de egyszerűen semmi. Éjszakára mindig haza szokott jönni aludni soha nem tölti kint az estéket. Nem értem egyszerűen :(
2022. júl. 19. 06:29
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Visszajön az 50 km-ről az erdőből 2 hónap múlva. Falubeli mondta, mert nekem nincs.
2022. júl. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már vissza jött :) nem 50 km-ről valòszínűleg és nem is az erdőből
2022. júl. 19. 07:27
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Mákod volt. Legközelebb majd bemegy egy olyan kertbe ahová nem kéne és többet nem megy haza.
2022. júl. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Van rá esély igen. Nekem volt olyan macskám ami kb fél év után került elő
2022. júl. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Aki szélnek ereszti a macskáját, az gondolom van annyira okos ember, hogy tisztában van néhány dologgal. Pl. hogy bármikor elütheti egy autó, megölheti egy kutya, vagy valami kevésbé állatbarát emberlény, és még lehetne sorolni, hogy mik történhetnek vele odakint.

Amúgy semmi rosszindulat, de én sosem értem az ilyen kérdéseket, hiszen mi honnan tudhatnánk, hogy hazatér-e a macskád? Mert erre csak egyetlen válasz létezik: vagy igen, vagy nem.

Ez az #1-esnek is szól amúgy.

A világ egyfolytában változik, semmi sem tart örökké, igenis fel kell rá készülni, hogy egyszer a kisállat olyan helyzetbe kerül valahol odakint, amiből nem biztos, hogy élve fog kikerülni. Most szerencséd volt, de lehet hogy legközelebb már nem lesz.

2022. júl. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
68%
A mi cicáink közül volt aki akár két hétig se jött haza, meg szoktak a faluban napokig kószálni, de mindig viszontlátjuk őket
2022. júl. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

#1-es vagyok

Én ezt nagyon jól tudom. Az én cicám "ideköltözött" hozzánk kb 1 éves koraban, nekem nem sikerült beszoktatni a házba sajnos. A legtöbb amit úgy éreztem, hogy tenni tudok, hogy ivartalanítattam és beoltattam. Tudom, hogy más veszély is leselkedik rá, de ő nem volt boldog bent. Ezzel nem azt mondom, hogy a benti cicáknak nem lehet jó életük, lehet nála az is volt a "baj" hogy kint nőtt fel

2022. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az én cicámmal ugyan ez a helyzet. 1 évig lakásban tartottam nem engedtem ki, majd annyira depressziòs lett hogy mikor nem voltunk itthon rendszeresen lepisilte az ágyat, és oda is kakilt. Hozzá teszem ez nem egyszer-kétszer fordult elő!!! Annyira elfajult a dolog hogy az ágyat is le kellett cserélni. Ekkor döntöttem úgy hogy vállalom a kockázatokat és ki engedem. Hozzá teszem azòta minden ilyen jellegű probléma megszűnt. És igen tudom hogy bármikor elütheti a kocsi vagy befoghatják és veszélyes leselkednek rá de akkor is tudom hogy szabad, nem fogságban tartom. Az meg hogy kiirtam ezt a kérdést az én döntésem volt, akinek nem tetszik az ne válaszoljon rá hanem görgessen tovább. Szimplán csak azért tettem fel ezt a kérdést hogy hátha más is járt így és pár szòval megtud nyugtatni, és ez sikerült is mert mint kiderült az 1#-es válaszolò is volt ebben a cipőben
2022. júl. 19. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!