Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj, ha a kiscicám liheg...

Csenge020601 kérdése:

Baj, ha a kiscicám liheg játék közben?

Figyelt kérdés

Amikor nagyon beleéli magát a játékba, púposít és oldalazva ugrál, kergetőzik, olyankor előfordul, hogy liheg. Mint a kutyák. Nyitott szájjal és kicsit kinyújtott nyelvvel. Nem mindig. Nem is minden nap látom, hogy ezt csinálná. Ez baj? Volt már cicám, aki baba korától neveltem, de ilyennel még nem találkoztam.

Egyébként egészséges, jó evő, játékos, szép szőrű.

Csak ez a lihegés aggaszt kicsit.



2022. júl. 23. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A meleg miatt előfordul a lihegés macskáknál is. Viszont ha nincs olyan meleg, nem annyira aktívan mozgott, mégis gyorsan elfárad és liheg, akkor vidd el orvoshoz kivizsgáltatni, mert szívbetegsére utalhat.
2022. júl. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Most a meleg miatt előfordul, olyankor hagyni kell hogy picit lenyugodjon. Ha ez rendszeresen megtörténik akkor érdemes az orvos tanácsát kikérni. De kiscicák könnyen beleélik magukat a játékba és normális hogy kitikkadnak.
2022. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Meleg van, ez igaz. 29 fok körüli a hő bent, ebben a kánikulában. Ha elnyugszik, nem liheg.
2022. júl. 23. 19:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én macskám is csinálta ezt, mikor hozzánk került kiscicaként kb ilyentájt nyáron. Ahogy mondod, mint a kutyák, rohangált, aztán ment a lihegés.

Azóta négy éves elmúlt, egészséges. A többi nyáron már nem csinálta, addigra megtanult ésszel játszani.

Azért azt mondom, mikor így kihajtja magát érdemes rávenni, hogy álljon meg egy kicsit, esetleg a lakás egy hűvösebb pontjára vinni ha van ilyen, rávenni, hogy igyon. Mi annak idején kis ásványvizes kupakokból adtunk neki plusz vizet, mert azokat szerette és szívesen belenyalt.

2022. júl. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kipróbálom én is ezt a kupakos módszert, mert keveset iszik. Már a fecskendőn gondolkodtam, hogy azzal nyomok egy kicsit a szájába.
2022. júl. 24. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!