Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskaalmot használjak,...

Milyen macskaalmot használjak, hogy ne legyen büdös?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen bírja az orrom magának az alomnak a szagát. Lehet az betonit, szilikonos, bio alom. A betonit alomtól tüsszögök, és éjjel is felkelek arra, mikor a cica elkaparja a dolgát, és az almot megmozgatja. Éles szaga van. Amikor csak úgy a zsákjában van is zavarja az orromat. Hasonló a helyzet a szilikonos almokkal is. Annak is van valamiféle poros jellege, ami facsarja az orromat. Ezek mellett még a kukoricás alapú bioalmokkal kísérleteztem, de annak meg olyan átható büdös szaga van, hogy egyszerűen képtelen vagyok megmaradni mellette a lakásban. Ráadásul cicapisivel meg még csípős, büdös is.

Az egyedüli alom ami eddig az orromnak is rendben volt az a DM dein bestes öko növényi rostos alom, de az meg olyan apró szemű, hogy az egész lakás abban úszik, alomszőnyeg ide vagy oda.


Milyen más macskaalom létezik még, amit esetleg tudnátok ajánlani?


(Természetesen az alomtálcák rendszeresen tisztítva vannak, napi 2x ki van takarítva az alom, és az elhasznált almot is cserélem.)


2022. júl. 31. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Fressnapfban kapható: MultiFit Fresh Comfort macskaalom,próbáld ki ezt. Enyhén illatosított, jól fedi a végtermékek szagát is tisztításig.
2022. júl. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi a premiere márkájú macskalamot használjuk . Az aprószeműbbet és ami csomósodik.

Ha kell küldök linket hozzá. Nekünk bevált és szaga sincs. Legalábbis én nem érzem.

2022. júl. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezek mitől készülnek? Betonit, szilikonos, kukoricás sajnos nem jó.
2022. júl. 31. 15:06
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom sajnos miből készülnek de ennél jobbat mi még nem találtunk. Sőt szerintem a legjobb amit vehetsz minőségre.


[link]

2022. júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ajánlást. Ahogy nézem ez betonitos alom lesz sajnos.
2022. júl. 31. 15:31
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#1: szintén +1 szavazat a Fresh comfortra! Abból is a klumpend, azaz csomósodó változat. Egy kemény tömbbé áll össze az anyag, nem túl illatos de jól szagtalanít.
2022. júl. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Cat's Best Original almot használok. Szeretem, mert friss faforgács illata van, tökéletesen magába zár mindent, a pisi kemény golyóvá áll össze benne percek alatt, a kakit is sokszor csak utólag találom meg benne, egyáltalán nem érezni a szagát.
2022. júl. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A Premiere és a Fresh Comfort betonitos alom, ahogy nézem, a betonit szagát nem bírja az orrom, tüsszögök tőle, nem tudok mellette aludni sajnos. Kukorica és szilikonos almokkal is ez a bajom.


A Cat's Best original jónak tűnik. Ez nem túl apró szemű? A DM-es hasonlót nagyon széthordták a hosszú szőrű cicáim, beletapadt a bundájukba.

2022. júl. 31. 16:42
 9/13 anonim ***** válasza:
Van macskaalom szagtalanító spray. Vagy éppen illatosító spray, púder stb. Ezeket próbáltad már?
2022. júl. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is DM-es volt előtte, eredetileg ideiglenesen váltottam, mert azt nem lehetett kapni, de ez végül sokkal jobban bevált, mert nem olyan aprószemű, nincs tele vele az egész lakás. Egy két szem kiszóródik közvetlenül az alom mellé, ahogy kijönnek, és annyi. A DM-esnek már az alatt kirepült a fele, hogy kaparták az almot, sőt nem ritkán az ágyneműmben is találkoztam vele (velem alszik a cica). Ennél nincs ilyen.
2022. júl. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!