Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Össze-vissza piszkító macskáva...

Össze-vissza piszkító macskával mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Befogadtam egy 3 év körüli, ivartalan macskát. Össze vissza piszkít. Rendszeresen a zuhanyzóba pisil/kakil vagy a kisfiam ágyára kakil vagy a plédjét lepisili.

Tegnap pl a zuhanyzóba pisilt, rá nemsokára odakakilt a kisfiam ágyára. Ma az almostálca előtti kilépőre pisilt.

Mit csináljak vele? Már nagyon megbántam, hogy idejött és megmondták, mikor elhoztam, hogy nem vihetem vissza. Nagyon szeretem a macskákat, de ez sok. Ott nem voltak vele ilyen problémák.



2022. aug. 4. 19:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Minden nap takarítom az almot. Van, hogy belekakil, pl ma is, úgyhogy nem értem miért pisilt ma a tálca elé, és miért megy random az ágyra vagy a zuhanyzóba.
2022. aug. 4. 19:30
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Kidobni
2022. aug. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Legyen belőle kerti macska.
2022. aug. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Meg se szokta még az új helyét esélyesen. De lehet baja az alommal vagy akár egészségügyi problémája is.

Amúgy honnan tudod, hogy az előző helyen nem csinálta? Nyilván nem kötik az orrodra, ha szabadulni akartak tőle.

2022. aug. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Már itt van egy hónapja. Nem szabadulni akartak tőle, bizonyos okok miatt nem vihették magukkal. Nem lehet kerti, mert panelben lakok.
2022. aug. 4. 20:10
 6/13 anonim válasza:
26%

Felrúgni, sose essen le.

Te se vagy normális, hogy tűröd hogy a gyereked ágyába szarjon az a dög.

2022. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Valamiért jelöl, a saját szagát akarja mindenhova. Legyen ott az alom egy ideig a zuhanyzó mellett. Ha a jó helyre teszi a pisit, kakit, dícsérni kell és jutalmazni jutifalattal. Hogy értse ez az elvárt viselkedés. Ha máshova űrít le kell szidni.


Ahova eddig pisilt, kakilt, azt nagyon ki kell mosni, takarítani. Szagtalanító spray stb. Mert érzi a szagát és jelöli újra.


Legyenek saját bútorai, cicabútor, fekvőhely, kaparófa/oszlop ami csak az övé. Külön játékai is, labda, botos, lézer stb. Territóriális állat.


Ha megvan a saját birodalma, cuccai, szokásai (minden este játék, idő amit csak vele, kizárólag vele foglalkoztok és ebbe a gyereket is be lehet vonni de a macskáról szóljon), akkor ilyen esetek sosem fordulnak elő.


Ugyanannyi figyelmet, törődést és szeretetet igényel mint egy gyerek. Minden nap.

2022. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
13%
Panelba macska?? Te se vagy komplett.
2022. aug. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%
Ember, a gyereked fekhelyére sz.arik. Nincs keresnivalója a házban.
2022. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt hiszem rájöttem mi a baj. Hogy fedett az alom. A régi helyén nem az volt, tegnap este levettem a tetejét, belepisilt és kakilt is. Nagyon remélem, hogy ez volt a probléma. De nem értem, mert mikor rajta volt, akkor is néha belement.
2022. aug. 5. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!