Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudom a cicust leszoktatn...

Hogy tudom a cicust leszoktatni a harapdálásról?

Figyelt kérdés

2 hónapja van nálunk egy kiscica akit kidobtak és befogadtuk. Igazából ideiglenesen, de nagyon megszerettük ezért marad velünk.

Az állatorvos szerint kb 4-5 hetes lehetett mikor hozzánk került.

Van 2 gyerekünk is 7, 3 évesek. Nagyon szeretik egymást, viszont őket harapdálja a cica. Pl reggel mikor még alszanak akkor oda megy es az ujjukat, labujjukat, arcukat harapdálná. Nem durván, de azért mégis. Ilyenkor fogom elviszem onnan őt, rászólok, hogy nem szabad. De előfordul, hogy ha felkelnek akkor hátulról rá ugrik a lábukra és ugyan úgy karomolássza, harapdálná őket.

Engem és a férjem nem, csak a gyerekeket.

Esetleg valaki tudna egy két tanáccsal szolgálni, hogyan tudnám leszoktatni erről?


2022. aug. 11. 09:56
 1/6 anonim válasza:
58%
A cicánál ez szeretet nyelv. Nála ez puszi és játék. Erről nem lehet leszoktatni, ez ösztönös. Ahogy öregszik a cica, kevésbé lesz játékos, többet fog aludni, így majd elhagyja. Biztos nagyon cuki lehet. Cica mániás vagyok. Mindenem a cica. :)))
2022. aug. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Még nagyon játékos ilyenkor, sajnos előfordul. Mi nagyon erélyesek voltunk amikor ez történt, hangosan "NEM", oda is suhintottunk neki amikor harapott (persze iszonyú óvatosan), és ezt a szokását néhány hét után ledobta.


Egyébként a "NEM" parancsot amúgy is érdemes megtanulnia, sokszor lesz hasznos a kommunikációtok során.

2022. aug. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
1-es butaságot beszél, leszoktatható, sőt kell is, mert rengeteg a kezelhetetlen macska akinek a gazdája csak legyint, hogy "ááá ő ilyen, mert mentett".
2022. aug. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A serdülő kiscica kb. egyéves-másfél éves koráig ilyen.
2022. aug. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak játszik. Kinövik.
2022. aug. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Adjatok neki játékokat amiket cibálhat
2022. aug. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!