Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen sovány a macskám?...

Miért ilyen sovány a macskám? (lent)

Figyelt kérdés
1.5 éve van nálunk egy kandúr. Nagyon sokat eszik de nem hízik. Kapott féregtelenítő tablettát, de semmi. Nem tudom hány éves lehet mert az utcáról fogadtuk be.
2010. szept. 23. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem valami betegsége lehet...vidd el állatorvoshoz, az lesz a legjobb :)
2010. szept. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én volt kandúrom (már eljándékoztam) ugyan ilyen volt:) Nem tehetsz sokat, ivartalanítsd, tart lakásban etesd minden nap jó minőségű táppal és jobb lesz :) Én ugyan ezt csináltam az enyémmel csak 1 év kemény munka után lett gyönyörű :) Most van egy Maine Coonom 1 hónapos kora óta van nálam És minden nap Royal Canin Babycatet kapott (zűrazat és szaftosat) 3 hónapos koráig onnantól meg Royal Canin Maine Coon Kittent :) Gyönyörűen fejlődik, tökéletes cica lesz belőle :)
2010. szept. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémám 2 és fél éves kandúrommal. Hiába eszik minőségi tápot, féregtelenítve, oltva van, nem beteg, mégis 2.3 kiló. Egyszerűen nem képes hízni, még szerencse, hogy hosszú szőrű, így eltakarja hogy a hasa "be van horpadva". Már mindent kitaláltam, de nem képes hízni, szerintem ez már így is marad. Macskát nem lehet tömni, annyit eszik amennyi kell neki, úgyhogy kénytelenek leszünk beletörődni.
2010. szept. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát igen, ő sem beteg. Orvoshoz el nem lehetne vinni mivel nagyon fél az ismeretlentől (valószínűleg valaki bánthatta) már itt van egy jó ideje de még mindig "feszeng" . Jó minőségű tápot eszik ,SOKAT. Hát ivartalanítani a személyisége miatt nem nagyon lehetne mert még mindig benne van az utcai macska. És nem viselné jól az altatást és a többit. Nem beteg. A soványságától függetlenül nagyon játékos, szép bukfenceket vet.

Ja, köszi a válaszokat :)

2010. szept. 24. 14:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia Cicabarát :)


Az én cicusom is egyre soványabb volt, míg egyszercsak azt vettem észre, hogy kórosan sovány, hiába adok neki finomabbnál finomabb kajcsikat... Bár anyagilag elég megterhelő volt most számomra, és a macsek sem akarta mégis elvittem orvoshoz. Ott kiderült, lázas, fertőző betegsége van (Leukózis valszeg), ezt csak vérvétellel lehet megállapítani. Most naponta infúziót, injekciót kap :( És ami a legszomorúbb, korábban nem hittem abban, hogy szüksége lehet rendszeres oltásra, ivartalanításra, hiszen ő egy egyszerű házimacska, s talán emiatt beteg most. Azaz, lehet, hogy én okoztam a gyógyíthatatlan betegségét :(


Szóval csak azt akartam ezzel mondani, mindegy másnak milyen szép a cicusa, attól még a mi cicánk mégis megbetegedhet. Ha igazán fontos neked a cicus, vidd el orvoshoz, aki megvizsgálja, és megmondja, hogy természetes-e a soványsága. Elképzelhető, hogy egy kezdődő betegség van a háttérben, és ez a kezdeti tünet.. Lehet, hogy ha sokat vársz, a komolyabb tüneteket nehezen, vagy egyáltalán nem lehet majd gyógyítani.

Az orvosom tájékoztatott, hogy sok fertőző betegség van manapság, pl. a leukózis is, és ez egyfajta járvány a cicáknál (mindenhol).


Adja az ég, hogy semmi ne legyen a háttérben, de akkor ezt szakember mondja ki, és így te is megnyugodhatsz.

Én most indulok a 3. infúzióra Fricimmel... remélem, még sokáig velem maradhat. Sohase tudd meg, milyen érzés, hogy valaki azért lesz beteg, mert előtte nem vetted komolyan az intelmeket... Nagyon tud fájni...


Sok sikert és hosszú, élményekben gazdag életet kívánok a cicusnak!

2010. szept. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!