Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért sovány az ivartalanított...

Miért sovány az ivartalanított kandúr macskám?

Figyelt kérdés
áprilisban lett a cicám ivartalanítva (2 éves),rengeteget eszik, de valahogy nem akar hízni, már olyan lassan, mint egy anorexiás topmodell.Mit adjak neki, hogy hízzon?Vagy most a nyár miatt ilyen gebe?féregtelenítve is lett már, tehát nem az a baja!Imádom és mindent megadnék neki, csak hogy vissza hízzon a ruhájába!
2010. jún. 9. 17:04
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy szobacica, mindent megeszik, mindig kunyerál és kap is, rengeteget játszik, tehát a közérzete nem rossz.
2010. jún. 9. 17:09
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért én elvinném orvoshoz, ha tényleg olyan sovány. Nézd meg a hátát, a gerincét, a medencecsontját. Ha tapintható a kemény csont, akkor feltehetően beteg, lehet hogy valami lassú lefolyású betegsége van. Ha nem érezhető a csont, akkor lehet hogy csak ilyen alkat. De én aggódnék, az ivartalanított cicák inkább dagik szoktak lenni normális esetben.
2010. jún. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos! Csináltass nála egy alapos kivizsgálást, mert ez nagyon nem normális. Csináltass tesztet leukózisra, macska AIDS-re is, sajnos előfordulhat, hogy ilyen baja van. Ha pesti vagy, akkor ajánlom a Mancsok állatorvosi rendelőt Újpesten, a Csikós doki piszkosul ért a macskákhoz.
2010. jún. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is loholnék vele a dokihoz, legfeljebb megnyugtat, hogy csak modell-alkatú :=). Sokféle baja lehet, a legegyszerűbb, hogy olyan férge van, amire éppen a ti általatok adott féreghajtó nem hatott. Nekünk is magyarázta anno a doki, hogy van ilyen, amikor a féregtelenített kutyánk gebén, de hordó hassal közlekedett. Kapott valami extrább gyógyszert és lám, halomnyi féreg ürült még belőle.

De sajnos, komoly bajok jele is lehet, pl. vese, máj is kezdődhet fogyással, a rossz közérzet, étvágytalanság csak később jön. Egy szó, mint száz, vidd gyorsan orvoshoz, de profi macskáshoz!

2010. jún. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én ivartalanított cicám is elég vékonyka (kandúr), pedig megfelelőlen eszik. Mindenki mondta, hogy ez gáz, nem hízik, biztos baj van vele. A doki azt mondta, hogy nem gebe, hanem sportos, ilyennek kell kinéznie. Ezt csak leírtam, azért természetesen igazat adok az előttem szólóknak, hogy megnyugodj, mutasd meg a dokinak!
2010. jún. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nekem is azt mondták, hogy nyugodjak meg, csak bogarászik ilyenkor, majd télite felszedi a kilókat, mert tény és való, hogy télen nagyon nagy volt, és most meg kopasz csirke, hogy levedlett.nem látszik ki a bordája,csak a csípőjénél van egy kicsit behorpadva, de egész nap kint van, bogarászik, szinte csak akkor jön be, mikor éhes, meg álmos.
2010. jún. 9. 20:26
 7/9 A kérdező kommentje:
*télire
2010. jún. 9. 20:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem ivartalanítás után kb 10 hónappal lett nagyobb, kedvesebb és láthatóan egészségesebb.

Próbálj neki adni Purina One Sterilcat-et, enyémet nagyon szépen rendbe hozta.

2010. jún. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
amit észre vettem ivartalanítás után, hogy nagyon sokat játszik újabban, nagyon szeret mostmár simúlni, ezelőtt azt sem szerette ha hozzá értem, és nem csavarog, verekszik.Vettem most neki másfajta macska kaját, ami nem száraz táp, hanem pép, azt imádja.Köszönöm a jó tanácsokat, aranyosak vagytok, szép napot mindenkinek!
2010. jún. 10. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!