Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért sovány a macskám?

Miért sovány a macskám?

Figyelt kérdés
Van nekem egy 5hónapos cicám. Kombinált oltása megvan, kiskora óta rendszeresen féregtelenítem, most is kapott tegnapelőtt egy fél Cestal féreghajtó tablettát, de eddig sose voltak a székletében férgek, mégis nagyon sovány. Eszik, amennyit kíván, nem egy nagy evő, mégse hízik, a hasa általában be van esve, a gerince nincs kint, de a medencecsontja enyhén látszik. Szobacica, nappal az udvaron játszik, de nem csavarog el. Ha nem bélféregtől sovány, akkor mitől? Van olyan hogy férges, de nem ürül ki a féreghajtóval? Vagy kinövi esetleg? Tanácstalan vagyok. Multivitamint is kap, minden nap 1 szemet. Már adtam neki Whiskas szőroldó falatokat is, hátha a szőr miatt nem hízik, de semmi. Van esetleg olyan készítmény, ami megnöveli az étvágyát? Tudna nekem valaki ajánlani valamit? Már megpróbáltam mindent. Egyébként a közérzete jó, átlagos kiscica, más baj nincs vele, csak ez. Úgy néz ki, mint akit éheztetünk, pedig egész nap előtte van a kaja, konzerv általában, meg száraz táp.
2009. szept. 25. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Hasonló cipőben jártunk mi is. Aztán beszéltünk az állatorvossal, aki a következőket mondta nekünk egy kivizsgálás után:

1. A macskák is teljesen egyediek, más-más testalkatuk van, a mi cicusunk a vékonyabb, törékenyebb cicák közé tartozik. Nincs ezzel baj, de! Hogy kiderítsük, hogy tudna-e hízni -->

2. Adjunk neki kutyaeledelt.

Jóval több a kutyaeledelben a tápanyagmennyiség, emiatt a cicák "megtestesednek".

És láss csodát! Elkezdett hízni a cicusunk. Igaz, sokat nem szedett fel magára, hiába vettünk Chappit, Darlingot és minden félét, de legalább nem volt olyan sovány volt, mint előtte (szegénykéimet nem lehetett rendesen simogatni, mert minden csontjukat lehetett érezni, szörnyű volt).

Arra felhívta a mi figyelmünket is az állatorvos, hogy nem szabad tartósan kutyaeledellel etetni a cicusokat, ugyanis fehérjében a macskák igényeihez mérten, alacsony tartalmú a kutyaeledel, egy héten legalább 2-3 alkalommal kapjon macskaeledelt is a cica.

Ha úgy gondolod, kipróbálod te is ezt a tippet, akkor előre szólok, ne várd, hogy máról holnapra történni fog valami, kell egy kis idő a látványos hízáshoz, de nálunk az összes cicánál bevált (van egy anyacicánk és van négy, nagyobb kölyke. A négy kölyökből három ilyen sovány alkat és mindegyik cicusnál bejött a kúra, az anyacicával egyetemben.)

Ha esetleg másban tudok segíteni, nyugodtan keress és majd írj, hogy mi a helyzet a cicákkal! :)

2009. szept. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, kipróbálom! :)
2009. szept. 25. 09:27
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Első lennék!

Azt nem mondtam, de fontos, hogy vezessetek be etetésben egy rendszert. A cicáknak is szükségük van erre.

Ha úgy adsz neki enni, hogy az elfogyjon, akkor pl. nem megy pocsékba az eledel és a cica is tudni fogja, hogy várnia kell, kicsit éhes lesz és enni fog a következő etetésnél.

Esetleg variálhatod az eledeleket. Nem kell mindig whiskast venni, hanem minden nap kapjon új ízeket, új típusú eledeleket. Nálunk a nagy kedvenc a miglior gatto nevű eledel. :)

Egyszer látni fogod, hogy melyik eledelt eszi szívesebben, mint a másikat.

Nálunk szintén volt olyan, hogy nem kívánták az ételt, de van olyan időszak is, hogy nem bírják ki az etetésig, előrébb kell hozni.

Az előbbiekben tanácsoltam a kutyaeledelt. Attól, ha keveset is eszik, de legalább hízni kezd tőle. És hátha jobban ízlik majd!

2009. szept. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A mi cicánk is ilyen sportos volt kiskorában, mindenki lesoványozta, pedig neki is megvan minden oltása, kapott féregtelenítőt stb. Ilyen típus. :)

Ha látod rajta, hogy jól érzi magát a bőrében, játszós, jó étvágya is van, akkor szerintem ne aggódj.

Már két éves a miénk, de most olyan átlagos termet szerintem, teljesen egészséges cica, nem hízott el az ivartalanítás után sem.

Kaját nem kétszer kap, reggel egy picit és este egy picit (lakásos maccs, de van kert ahová kijár - csak napközben, amikor melózunk, akkor van otthon), szóval szottyos kaját nem hagyunk neki elől, de száraz az van neki kitéve, abból eszeget, ha úgy van kedve.

Esetleg próbáld picit kombinálni a kajáját, legyen változatos, főzz neki néha csirkemájat, azt szeretni szokták, meg van a tescoban olyan zagyvalékos tonhalkonzerv (nem az állatos kajáknál van amúgy, de nem drága 160 körül van), azt pl imádja a mienké.

2009. szept. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

uccsó vagyok, vagyis kétszer kap enni, de kis adagot.:)

Még annyi, hogy túlzottan ne legyen hozzászokva a "menő" szottyos konzervekhez, kajákhoz, mert baromira hozzá tudnak szokni, és akkor válogatós lesz nagyon. Mi néha adunk neki (ritkábban) olyan alutasakos falatkák, néha, este.:)

Ja igen a májkrémet is szereti.

2009. szept. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

enyém is sovány. lányzó a macsek.

Én azt mondom, hogy ha egészségesnek tűnik, tehát játákos, életvidám, nincs legyengülve, élénk, akkor nincs gond.

2009. szept. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Whiskast nem szoktam neki venni mert nagyon drága, inkább a középkategóriát, mint Darling, Friskies, vagy mikor mi akciós, de az olcsókat már egyáltalán nem eszi, beleszagol, otthagyja, szóval elég nehéz a kedvében járni. :)
2009. szept. 25. 09:56
 8/13 anonim ***** válasza:
hát...az én cicám elég válogatós,én is aggódtam még régebben,hogy sovány,de az állatorvosunk szerint normális a súlya,most 4kg,és 2 éves...más cicák dagadtak,ami még az egészséükre is ártalmas.
2009. szept. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia nagyon örülök hogy ezt a kérdést feltetted mintha az én cicámról írtad volna.Ő EGY KÉT ÉS FÉL ÉVES IVARTALANÍTOTT KANDUR OLTVA ÉS RENDSZRESSEN FÉREGHAJTVA.A SÚLYA 3,31KG.a dokim szerint ilyen alkatu ráadásul állandóan rohangászik és nagyon keveset eszik.A szárazat egésznap ropogtattja de alutasakosból a napi adagja fél tasak.
2009. szept. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó későn írok...Az én nőstény macskám 2 éves múlt, mindig is girnyó volt. Szerintem nem haladja meg a 2 kg-ot, sőt, biztos nem, látszik a medencecsontja, bordái, pedig rendesen eszik... :( Sokat hány, nem szőrt, a kaját, amit csak félig emésztett meg. Ki fogom próbálni, amit írtatok, remélem, segít rajta, nagyon szeretem :(
2013. júl. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!