Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacska szakértők, segítség?...

Kismacska szakértők, segítség? Kölyök alomhasználat.

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy hozzánk került 2db 6-7 hetes kölyök cica.

Az alomhasználattal van egy kis gond.

Szépen rámennek..sőt játszanak is benne. Már ott végzik a dolguk.

De van hogy nem kaparják el egyáltalán. Van hogy elkaparja de közben belelép..elkeni, megrázza a lábát és minden olyan lesz :D


Mi lehet a gond? Nem tanultak meg az anyuktól WC-zni? vagy rossz az alom..vagy ez jelent még valamit?

Kinövik majd?



2022. aug. 12. 20:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként még nem szabadott volna ennyi idősen elvenni az anyJuktól őket, 8 hetesen szabadna csak minimum. Amúgy ezt igen, maguktól csinálják, de még változhatnak.
2022. aug. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni de a felnőtt macskám ha ráragadt a fenekére a kaki beletörölte a szőnyegpadlóba. :D De olyan is volt hogy felugrott a fehér falra és húzott rajta egy szép barna csíkot. Én ezeken már csak nevetek.
2022. aug. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%

Először is, 6-7 hetesen még BŐVEN az anyjuknál lenne a helyük! Konkrétan traumatizáltak lesznek a korai elszakítástól. Egy csomó tevékenységet, főleg szociális, kötődési alapokat nem fognak megtanulni, mert még ilyen korban tanulnál az anyjuktól! Ha csak nem arról van szó, hogy a mamájukkal történt valami, vagy hogy egyedül kódorogtak az utcán a picik, akkor ez nagyon nagy hiba volt.

Az alomhasználat félig ösztönös, félig tanult. Aki gondozott már vemhes/leellett macskát és a picinyeit, az tudja, hogy az anya egy bizonyos időszakban bepakolgatja őket az alomba, szoktatja őket hozzá. Emiatt (is) fordul elő kevesebb szőnyegre kakkantós baleset az anyuka mellett felnőtt cicáknál, mint a túl fiatalon elszakítottaknál. Viszont a macska nem hülye, és rájön, hogy az alomba könnyebb elföldelni a végterméket, így akkor is rászokik, ha előtte még sosem látott almot.

Ami nálad van, az viszont teljesen normális. 6-7 hetesek, az isten szerelmére, kvázi kisbabák. Nekem ennél jóval nagyobb volt az egyik cicám, mikor arra értem haza, hogy a lábára tapadt, de az alomtálcán kívül lepottyant kakát pofozza végig a folyosón...

Ezek idővel javulni fognak, a macska személyiségén és a tartás körülményein is múlik, hogy mi rögzül véglegesként. Egyelőre csak annyi a dolgod, hogy takaríts utánuk.

Viszont a korai leválasztás miatt ennél valószínűleg lesznek nagyobb gondjaid is.

2022. aug. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Akkor ezek piszkos rossz macskák lesznek 😭
2022. aug. 13. 12:15
 15/20 A kérdező kommentje:

Elválasztás oka, hogy egy rühes, fül atkás anya állat kisbogyóikènt lettek találva. Az anya kezelve lett. De a kicsik ellettek véve tőle h ne fertőzte őket tovább.


Én idióta kegyetlen állatkínzó volt pofám elhozni őket

2022. aug. 13. 12:18
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Bszki. Nem írtad le, ne vergődjél. Normál körülmények között igenis az anyjuk mellett lenne a helyük. Senki sem tudja kiolvasni a varázsgömbjéből, hogy miért van nálad.
2022. aug. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Normál körülmények között ott lenne a helyük, így van.

De az emberek anélkül, hogy ismernék a részleteket rögtön ítélkeznek. Csak ennek szól a vergődés.

2022. aug. 14. 10:06
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Le is irhattad volna. Normálisan.
2022. aug. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%
#13 is megkérdezhette volna normálisan, hogy miért lettek korán elszakítva az anyjuktól, de mindegy...
2022. aug. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Katona Dius ***** válasza:
Basszus olyan jókat nevettem a kommenteken, rendesen fáj a hasam. Minden enlék előjött,amikor én próbáltam alomra szokatni a kiscicám,aki szintén korán el lett szakítva anyukától,mert az megunta az anya szerepet és folyton bántotta őket (nem játszott velük, szó szerint bántotta). Azt imádtam nagyon még,mikor már úgy saccper felfogta mit is akarok azzal a doboz alommal, hogy belementyfél óra homokozás,aztan kidugta a popsit a tálcából és gyönyörűen végigf.sta a tálca szélét. Nem sokkal utána vettem fedeleset. Már nagy cica,de mai napig van olyan,hogy éjszaka(mikor is máskor?) annyira tetszik neki a dobozon a karma hangja,hogy wczés után még fél óráig legalább a fedél belső oldalát használja kaparónak. 😁
2022. szept. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!