Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák félnek a viharban?

Macskák félnek a viharban?

Figyelt kérdés

Most volt nagy vihar és észrevettem, hogy a benti cicám megijedt, mikor nagyokat dörgött az ég. Feküdt majd hirtelen felugrott és arréb ment.

Eddig azt hittem a cicákat nem izgatja az ilyen csak a kutyák a félősek.

Úgy sajnálom azokat a macskákat akik kint vannak ilyenkor 😔 vagy ők megszokják ezt ?



2022. aug. 19. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl az egyik cicám, mikor nagyon nagy vihar volt, be mászott hozzám a takaró alá, láttam, hogy nagyon fel. De volt több cicám is, ő volt az egyetlen, és nála is egyedi alkalom volt.


Szerintem akik kint vannak, megszokják, illetve megtanulnak elbújni. Persze lehet félnek, de ez nem olyan gyakori náluk, mint a kutyusoknal.

2022. aug. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van, amelyik igen. Ők sem egyformák.
2022. aug. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
A mienk nem
2022. aug. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 Ennek az égvilágon semmi köze az ivartalanításhoz.


Ivartalan, benti lány cicám van, ő is nagyon fél a vihartól. Ha csak egyet dörren az ég, bebújik az ágy alá, és fél óráig elő se jön, akkor se, ha mégsincs eső és nem dörög többet. Szerintem ez náluk ilyen ösztönös dolog, mivel a mennydörgés veszélyt jelez a vadon élő állatoknak, annak a jele, hogy vihar jön és el kell bújniuk,fedezékbe kell vonulniuk.

2022. aug. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicáim nem félnek, de mindegyik más :)
2022. aug. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém nem fél, a testvéremé igen.

A kutyáim között is volt amelyik félt, volt amelyik nem.

2022. aug. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
A miénk nem fél de a kutyus nagyon
2022. aug. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nem fél.
2022. aug. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém fél. Minden váratlan zajtól kb. Mondom neki hogy "semmi baj" és akkor megnyugszik. Kiskora óta ezekkel nyugtatom, tudja mit jelent. Hogy itt vagyok, nem kell félni.

Szilveszter már más akkor sokáig van zaj, emiatt az asztal alatt kuporog, óriási szemekkel. Pedig leengedjük a redőnyt, hangosan szól a tévé direkt. De utálja a tűzijátékot. Akkor hiába nyugtatgatom... Mondjuk régebben ágy alól se jött ki ilyenkor, szóval az asztal alatt pecózás haladás.

2022. aug. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Reggel kezdődött a vihar, azóta az egyik macskát nem láttam (nem kell pánikolni, benti cica :D). A másik bebújt a pokróc alá, bár ő alapból félős természetű cica, mindig elbújik valami elől. A harmadik nem izgatja magát semmin, éli vígan világát... Táp és víz legyen, addig baj nem lehet.
2022. aug. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!