Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem le a cicáról a...

Hogy vegyem le a cicáról a tapaszt?

Figyelt kérdés
Az egyik cicám csípőjét műteni kellett egy sérülés miatt. Van valami "lélegző szivacs" jellegű tapasz a seben (állatorvos mondta így), ami elvileg le kellett volna, hogy jöjjön neki pár nap után, de nem jött. Holnap már leveheti a gallért, gondoltam, jobb, ha én szedem le a tapaszt, mintha ő magának, de ez nagyon ráragadt, húzza a bőrét, és hát érthető módon nem túl boldog tőle, hogy próbálkozom. Nincs valakinek valami ötlete, mivel tudnám fájdalommentesen leszedni? A dokihoz nem kell visszamennünk, felszívódó varratot kapott, így nem lesz varratszedés, ilyen hülyeséggel meg nem zavarnám.
2022. aug. 21. 17:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem tépni próbálom, hanem oldani. Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy egy ilyen egyszerű dolog meghaladja a képességeimet, hogy leszedjek egy tapaszt.
2022. aug. 22. 15:20
 12/17 anonim ***** válasza:
Én bizony visszavinném az állatorvoshoz a cicát.
2022. aug. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Elvittem végül, mert baromira nem ment, de másik dokinál voltunk, mert szabin van, aki műtötte. Hát, szerinte olyan nincs, hogy "majd leesik magától" a tapasz, ő mindig el szokta mondani, hogy ha 1-2 nap alatt ez nem történik meg, szedjük le. Nekem kifejezetten azt mondta a másik, hogy ne piszkáljam. Na mindegy. Jól ráragadt közel 2 hét alatt, szóba jött, hogy bódítani kell a cicát, de végül úgy látta, le tudjuk szedni anélkül is, megfogták, és 1-2 másodperc alatt határozottan lehúzta, de nem tépte. Én ezt nem mertem volna így megtenni, féltem volna, hogy felszakítom a nemrég összenőtt bőrt, de ő nyilván tudta, mit csinál. Túl vagyunk rajta mindenesetre, szerencsére a seb egész szép maradt alatta, úgyhogy nincs extra teendő.
2022. aug. 24. 22:23
 14/17 anonim ***** válasza:
Vagyis az egész a doki miatt volt? Hogy cseszett normálisan tájékoztatni?
2022. aug. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Lényegében igen. Nem hozzá szoktunk amúgy járni, csak amikor történt a sérülés, a mi dokink volt épp nyaralni, úgyhogy kellett egy másik. Ezt leszámítva amúgy mindenben korrekt volt ő is, csak hát ezt elfelejtette hozzátenni, hogy a ne piszkáljam a tapaszt csak 2 napig érvényes.
2022. aug. 25. 08:11
 16/17 anonim ***** válasza:
Lehet hogy meg se fordult a fejében egy ilyen elemi dolog.
2022. aug. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Hát figyelj, ő azt mondta, PÁR nap és lejön, és ne nyúljak hozzá,meg magyarázott arról, hogy ez valami spéci cucc, ami alatt tud lélegezni a seb. Ebből nekem sehogyse az jön le, hogy azért 2 nap után le kéne szedni. De persze lehet, hogy mindenki másnak igen, és csak én ufó.
2022. aug. 25. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!