Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák miért nem hagyják a...

A macskák miért nem hagyják a hasukat simogatni, ha hátukra fekszenek, úgy mint a kutyák?

Figyelt kérdés
2022. aug. 25. 19:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nőstényem hagyja, a kandúrom nem. Nem minden macska egyforma.
2022. aug. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%
Az enyém hagyja, nagyon szereti.
2022. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a galambom követeli ki magának a simogatást. Amikor meglát, már szalad oda, hogy gazdi gyere játsszunk.

Ilyenkpr jól megturkálom a tollait, megkapirgálom. ő meg jól megcsipkedi a kezem közben.

Azután magamhoz ölelem és hozzám bújik. A csőrét az orom mellé simítja és várja, hogy megpuszilgassam.

Azt mondják, a galamb nem olyan. Épp olyan mint egy kicsi kutya. Hatalmas szeretet van benne.


Egyszer a munkaheéyemnél volt egy macska és egészen jól összebarátkoztam vele.

Amikor a hasát simogattam, egy ideig engedte, azután a két mancsával elkapott és jelképesen finoman megfogta a kezem a fogával, aztán felugrott és elfutott.

Egyik alkalommal gondoltam egyet, finoman úgy helyeztem rá a kezem, hogy ne tudjon se karmolni és a szájával se érjen el, ha oda akarna kapni.

Akkor is próbálkozott de rájött, hogy most nem tud meglapni. Azután viszont már minden alkalommal engedte tovább simogatni már a hasát is.


Sőt, annyira összebarátkoztunk a végére, hogy egyik alkalommal azzal fogdtak reggel a munkehelyen, hogy az alagsorban lévő könyvtár ablakán beugrott a macska és ide-oda fut a gurulós kömyvtári szekrények között, nem tudják megfogni és kitenni onnan.

Már egy népes, regeli órákbn összegyűlt "macskafogó" csapat várt engem, hogy segítsek "elkapni" és kivinni onnan a cicát.


Végül nekem egyszerű volt.

Szóltam neki kedvesen. Magamhoz hívtam. Amikor kezdett jönni, többen odakiabáltak, "ne cicázz már vele, kapd el!"


A macsek meg ijedtében vissza futott a polcok alá.

Akkor jól letoltam pket, ha így kiabálnak és erővel akarják elkapni, úgy nem fog e megint előjönni.

Ekkor már hallgattak rám és megvárták, hogy kihívjam, az ölemve vegyem és végig simogatva, becézgetve végig kellett vinnem egy 40 méteres alagsori folyosón a feljáró lépcsőházig, onnan a földszinti folyosó 40 méterén még el tudtam vinni a kijáratig, ahol végül letettem, na fuss! 😃


Ilyen amikor szeretnek valakit az állatok. 😉

2022. aug. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém engedi dögönyözni mindenét, úgy nyúzom, ahogy akarom, megszokta, hogy úgysem menekülhet. :"D De nem is próbál menni, még ki is nyújtózik mint egy kifli, kitolva a hasát, hogy simogassam. Mondják, hogy a macska azt se szereti, ha visszafelé simogatod a szőrét, na az enyémet az se érdekli, összevissza borzolhatom. Szerintem attól függ melyik macska mihez szokott hozzá még mielőtt az anyjától elvették volna. A cicám a kezdetektől bújós volt és igényelte a törődést, szóval a bizalom szinte egyből megvolt, már az első éjszakán az ágyamban aludt. Most tíz éves, és semmit nem változott. Szóval nem tőlem tanulta, de mivel meg is adtam neki ezt a bizalmat, semmit nem ellenez, hogy csináljak vele.
2022. szept. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!