Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lett egy cicám és ez a baja,...

Lett egy cicám és ez a baja, mennyiért kezelné szerintetek egy orvos?

Figyelt kérdés
Egy olyan helyről hoztuk el ahol rossz volt neki, egyedül volt, a hidegben stb szóval nem terveztük, csak felkaptuk és hoztuk hogy ott nem lehet, mert meghalt rajta kívül már kettő kiscica ott ahol volt mire mentünk. A baja az hogy eléggé hasmenés állagú, kevésbé szilárd széklete van és hogy a feneke kicsit mintha kiállna (az a rózsaszín cucc) + fehéres a feneke de nem ferges hanem nyalka szerű és a jobb szemére hunyorít. Szerintetek ha csak 20 000 forintot tudnák rászánni, mert annyi van az egész házba, abból valamit tudna segíteni rajta egy állatorvos?

2022. szept. 20. 19:26
1 2 3
 11/21 Katona Dius ***** válasza:
97%

Változó. Meg nagyon orvos függő. Vidéken élek, a városban van két állatorvos. Az egyik drága és bunkó, a masik rettenetesen segítőkész és jóval olcsóbb is.

Mi az elsőhöz szoktunk járni, a kedvesebbiket korábban nem ismertem,nem tudtam róla semmit. A bunkóhoz laktunk közelebb,hozzá jártunk. Egy éve elköltöztünk,a kedvesebbhez vagyunk közelebb,de megszokásból visszajártu k a masikhoz. (amúgy azt halottam a kedvesebbről,hogy trehány,így azért nem próbáltuk korábban)

Tegnap a 2 cicánk elkezdett hányni,de folyamatosan. Felhívtam azt,akihez eddig jártunk, még negyed óra volt hátra a rendelési időből,megkérdeztem bent van e még. Mondta nem. Mondtam a tüneteket. Közölte,biztos méreg,vigyem vissza ma,ha megmaradnak. Azt nem várta meg,hogy elmondjam,benti macskáka,vegyszer,virág minden olyan helyen van,ahol nem férnek hozzá (másik helység,ahova sosem mehetnek be).

Szóval úgy döntöttem,kipróbáljuk a másikat. Iszonyat kedves volt,elmondott,mindent,mire gyanakszik,adott nekik 2 szurit,azt is elmondta azokat mire adja,hogy kezeljem őket,mire figyeljek nagyon,mikor menjünk vissza,stb. Az asszosztens hölgy is nagyon rendes volt,sokkal rendesebb mint a masik doki asszisztense. Direkt több pénzt vittem,mert nem tudtam mennyivel lesz drágább mint amaz. Ott egy ilyen dupla szuri(ugyanezek a szurik) 5 ezer per macska. Itt 5ezer volt a 2 macska 2-2 oltása összesen.

És mi is és a cicák is sokkal nornalisabban voltunk kezelve. Az első doki mint a futószalagon,cica be megvizsgál,alig szól,szuri,perkál,hozza vissza ha nem javul.

Itt rendesen kikérdezett,elbeszélgetett,elmondott mindent, megkérdezte a cicák nevét,vizsgálat közben beszélt a cicákhoz is, nyugi Cuki csak egy gyors kis ellenőrzés,minden rendben Süti,rendbe fogsz jönni,stb. Oltás után nyugtatta,simogatta a macskákat,látott bennük pár bolhát,kerdezte mit használunk ellenük,mondtam sampon,plusz csepegető. Mondta,az a csepegtető nem elég hatásos,javasolt egy másik márkát.

Mondta,egy hét mulva vigyük vissza,megnézné,hogy vannak. Ha nem kell semmi gyógyszer nekik,akkor ingyenes lesz.

Szóval nem mindegy a doki sem.

2022. szept. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Kedves nyolcas, a f.sz tudja mi a kínod, de remélem azért történt már ennél nagyobb bűn, ha már annak látod, hogy felkaptam egy kiscicát egy ótvar helyről és elhoztam hogy megmentsem az életet. :) egyebkent meg közöltem hogy elviszem és mondták is hogy dugjam fel magamnak, nekik nem kell, ennyit erről.



Egyébként meleg helyen van, most lett megfurdetve és bolhatlanitva, most is egy bolyhos takaróba bújva alszik. Eddig mindent evett de most junior tápot kap majd holnaptól és macskakonzervet + vizet

2022. szept. 20. 21:22
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod utolsó válaszadó, mi egy dokinál voltunk ivartalanitason régebben, nála 21 000 volt az ivartalanitas nőstény macskának , fereghajto(2x) , bolhatlanito szer(2x) és kissé flegma, de az állatokért oda van szóval remélem meg tudok vele egyezni
2022. szept. 20. 21:26
 14/21 Katona Dius ***** válasza:
95%
Az ivartalanítás elég drága, valószínű megoldod olcsóbban. Reméljük a legjobbakat. Ha megvilt a vizsgálat,megírod? Kíváncsi vagyok,mi baja szegénynek.
2022. szept. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
7%
milyen emberek vannak azért mert neki sérti valami agyament látomás az értékrendjét csak fogja és közli valakivel hogy ő bizony istent játszik és megmenti a világot
2022. szept. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Katona Dius ***** válasza:
96%
Heh? Most arra gondolsz,hogy a kérdező elhozta valahonnan a cicát? Nem volt szó róla, honnan. Nem biztos,hogy valakitől. Lehet,hogy munkahelyről,vagy utcáról,vagy bárhonnan,ahol nem "valakinek" a cicája.
2022. szept. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
88%
15, mi van, mit nyüglődsz? Biztos kicsípte a pelus a popsid neked is gyerekkorodban, mint mindenki másét, de azért már igazán feldolgozhattad volna az élményt... 🤦‍♀️ Vagy csak az élet fáj ennyire? Mondanám hogy fájjon máshol, de engem szórakoztat 🤣
2022. szept. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 NTBS ***** válasza:
Egyénfüggő.
2022. szept. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
17 -es soros kutyája vagy mi , kár hogy anyád nem nyelt le
2022. szept. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
91%

18.500-at fizettem egy macska fülgyulladásért, kapott egy szteroid injekciót, egy fültisztító folyadékot meg egy antibiotikumos fülcseppet.

Másik dokinál 17.500 volt egy tengerimalac vetélés utáni alapos vizsgálat, hasi ultrahang, 3 injekció, feltápláló étrend kiegészítő.

Különbség: malac meggyógyult, cica nem, mert kiderült, hogy a kajára volt allergiás, szóval egy egyszerű tápváltás megoldotta az újra kialakuló fülgyulladását.

Tanulság: Attól függ milyen dokihoz viszed, valamelyik csak lehúzós, valamelyik alaposan megvizsgálja, rendesen kezeli.

Tapasztalatokat olvashatsz, de igazából ki kell tapasztalni, hogy melyik doki milyen, nekünk a malacos doki a 4., akihez visszük most már az összes állatot, mert ő tényleg jó orvos, és bár meg kell fizetni, de tényleg meg is gyógyul az állat, és most már a többi is van olyan drága, mégsem tudnak fele annyit sem, mint ő.

2022. szept. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!