Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kérlek, adjatok tanácsot, ma...

Kérlek, adjatok tanácsot, ma vagy holnap valószínűleg, el kell altatni a cicàmat, ès fogalmam sincsen, mit tegyek, hovà temessük?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy fogom azt kibírni, 20 ève velünk van. Itthon szeretnénk, ha megtörtènne, de szörnyű, amit olvastam, hogy az altató injekció utàn, mèg mik történetnek (akaratlan görcsök, maga alà vizelès, stb.) Tudom, hogy akkor màr nem èrez semmit, de biztosan?? Viszont, nem tudom, hogy azt èn végig tudom-e nézni.. Ès a hamvasztàsra gondoltunk, mert eltemetni egyedül, èn kèptelen leszek, ès nincs most aki abbam segíthet egy nekem.. Régen egyszer, valahol azt làttam, hogy 100 ezres nagysàgrendű is lehet a hamvasztàs, de most màst làttam a neten, hogy sokkal olcsóbb. Nem tudom, mit tegyek..
2022. szept. 26. 11:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
9%

Macskát pénzért hamvasztani? Nooormális - kérem?

Megoldás:

Bárhol a kertben, vagy ha betondzsungelben laksz, akkor a város szélén egy mezsgyében tolsz egy 30-40 centiméter mély gödröt (akár egy kis ültetőlapáttal is megvan pár perc alatt), belerakod és betemeted. Halottaskocsira se kell költened, kiviszed a kéziszatyorban a városi busszal. Ennyi!

2022. szept. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
#11 Bárhol a kertben nemigen lehet, viszont az is egy megoldás, hogy elviszed valahova, aztán beszólsz pár órával később az adott önkormányzatnak hogy "csókolom, dögöt találtam, vigyék már el".
2022. szept. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
27%

#10 Miféle büntetésről beszélsz? Százával hevernek az elgázolt kisállatok tetemei a közutakon, míg szét nem porladnak!


Egy kis méretű, élő talajban néhány hét alatt teljesen lebomló tetemről beszélünk. Hacsak nem idegesítesz fel vele direkt egy személyiségzavaros szomszédot, akkor a kutyát se fogja érdekelni a dolog.


Ha elpusztul egy róka vagy egy sündisznó a szabadban, azt hova viszi elhantolni vagy elhamvasztani az erdei kisállatok hitközsége?

2022. szept. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
11%

A mai városi emberek ennyire gazdagok és életképtelenek? Egy macskát még egy verandán elhelyezett méretesebb virágládában is el lehet temetni a vegetációs időszakban.


Csak jobban fog tőle fejlődni a dísznövény - az emlékezetére.

2022. szept. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
11-es/14-es, sajnállak, hogy a te elvesztèsed senkinek nem fog ennyire fájni, mert egy borzalmasan rossz ember vagy.
2022. szept. 26. 12:53
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés, hogy szeretnéd-e a hamvakat?

Én nem akartam, mikor a kutyám ment el (nekem nagyon morbid otthon őrizgetni, megértem, aki ezt csinálja, de nekem egyszerűen nem), így őt az állatorvoshoz vittük le hamvasztásra. Ez olcsóbb, tizenezres tétel "csak", de egy központi krematóriumba viszik el, más állatokkal együtt, és nem látod viszont többet.

Ha szeretnéd a hamvait megőrizni, maradnak az említett kisállat hamvasztással foglalkozó cégek, akik akár házhoz is mennek, egyedül foglalkoznak a kedvenceddel, és visszakapod őt utána. Ez 30-40 felett indul, határ a csillagos ég.

(Ha valaki nagyon szentimentális, bizonyos cégek akár temetést is rendeznek kisállatnak, megszerzik az engedélyeket is a hantoláshoz, szóráshoz stb, de ez már tényleg luxus.)

2022. szept. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező - én meg téged sajnállak, hogy teljesen el vagy szakadva a hétköznapi élet realitásaitól és érzelmileg éretlen vagy. Mitől vagyok én rossz ember szerinted? Hogy ingyen jótanácsot adtam egy triviális probléma megoldására?


Tán egy hajléktalan élete kevesebbet ér, mint egy macskatetem dísztemetéssel való kiparádézása? A megtakarított pénzen segíthetnél egy rászoruló emberen vagy állaton!


Olyan szűklátókörűségről tettél itt tanúságot, hogy még talán a macskád is érettebb személyiségjegyekkel bír nálad!

2022. szept. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
16-os, szerettem volna elszórni a hamvait, egy helyen. Itthon èn sem szeretnèm őrizgetni, az nekem se jó èrzés.
2022. szept. 26. 13:11
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

OFF - a kérdező személyemről alkotott véleményének méltatásához:


Az ilyen kérdések olvasásakor mindig eszembe jutnak olyan filmek mint a "Dominion" vagy az "Earthlings" - hisz én egy "borzalmasan rossz ember" vagyok.


Viszont ide kívánkozik az a véleményem, hogy nagyon nem szeretném, ha a kérdezőnek bármilyen döntési joga legyen a jövőben meghatározó társadalmi kérdéseket illetően - az emberek és állatok jövendőbeli boldogsága érdekében!

2022. szept. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Akkor mindenképp csak az ezzel foglalkozó cégek a megoldás neked.

Ennyire (szerencsére) nem vagyok benne a témában, de érdemes rákérdezni erre, hogy mi a helyzet, ha szórni szeretnéd.

Embereknél ugyanis úgy van, hogyha elszórni vagy eltemetni szeretnéd a hamvakat, akkor egy speciális szóróurnát kapsz a drága - és légmentesen zárt, nem nyitható - díszurna helyett. Gyanítom, ez az állatok hamvasztásánál is így megy, ha igen, ez anyagi szempontból is jó hír, hiszen akkor nem veszed meg a drága díszes urnát a nappali polcára.

2022. szept. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!