Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergiás a beagle kutyám....

Allergiás a beagle kutyám. Tanácsot szeretnék kérni, hogy melyik az a táp, ami számára megfelelő lenne. Van esetleg saját tapasztalat ugyanebben a kategóriában? Valószínű csirke allergia.

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 21:42
 1/5 nory0722 ***** válasza:
Ezt miből gondolod? Rágja a mancsát,vagy milyen jelei vannak? Nekem pl a beagle marján egy tenyérnyi felületen érzékeny volt. Ha ott simogattam,rázta magát. 2kórházban azt mondták, 20-30ezerért megmondják mi baja,de lehet,hogy csirkehús allergia. Elvittem egy másik magán orvoshoz, 2500 ft-ért 2x lekezelte 3injekcióval és különböző szerekkel. A végeredmény az lett,hogy allergiás bőrgyulladása volt,azóta egyszer jött ki(ennek 1áve,az előtt pedig 1évig folyamatosan ez volt),akkor egy 500ft-os szerrel lekezeltem és azóta semmi baja.
2011. máj. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A bárányos-rizses (lamb and rice) tápokat szokták ilyen esetben etetni.
2011. máj. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt a probléma, folyamatos hasmenés és társai. Prémiumtápok halas, bárányos, rizses verziói. Acanával kezdtünk, bárányos almással nagyon sokáig jól volt, de mivel mostanában nagyon megdrágult ezért áttértünk a DaDo halas rizses tápjára. Imádja, és semmi problémája nincs és az ára is barátságos az acanához képest. Próbálj ki csirkementes tápot (nem a pedigree marhás és társai nem jó sajnos, az is tele van csirkével), vegyél egy két hétre valót és próbálkozzatok, amíg az igazit meg nem találjátok. Nagyon fontos, hogy mellé se adjatok neki semmi csirkéset az asztalról, mert a miénk egy kukából kilopott csirkec combcsonttól képes 1 napig ismét hasmenést produkálni.

A hasmenése nyákos, váltakozó állagú stb???

2011. máj. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rengeteget vakarózott, pedig nem bolhás, és rühe sincsen. Először elmentünk ezzel a panasszal egy állatorvoshoz, de azt mondta, hogy semmi baja, max. kicsit száraz a bőre. No para, elmúlik. Én naiv, gondoltam tudja mi a szitu, hiszen orvos. De a tünetek nem múltak, sőt jóval erősebb lett. Már a kis bársonyos füle vége kívül-belül elkezdett sebesedni a vakarózástól. Elvittem egy másik állatorvoshoz, és Ő mondta, hogy allergia. Kapott három szurit, és ecsetelő oldatot amivel át kell törölgetni a fülecskéit napi két alkalommal. Egy hét múlva megyünk vissza. Ezért szeretnénk tápot váltani. A széklete általában normális, leszámítva amikor csirke csontot kapott, és sajnos mivel nem tudtam, hogy ez lehet a baja eddig csirkés darling-al etettem. :(
2011. máj. 25. 09:58
 5/5 nory0722 ***** válasza:
Hát a darlign alapból nem túl jó,annál még a tescos is jobb,abban nincs annyi ízfokozó és színezék. A csirkecsontot megintcsak nem szabad nekik adni,mert szilánkosra törik,így felsértheti a végbelét,így véres hasmenése is lehet. Nálunk is így volt,meg is ijedtünk,hogy komoly a baj,aztán mondta a doki,hogy ez a baj.
2011. máj. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!