Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felelős vagyok azért ha a...

Felelős vagyok azért ha a macskám megöl pl. egy veszélyeztetett fajba tartozó madarat?

Figyelt kérdés

2022. okt. 1. 17:44
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
91%
Ezt meg honnan veszed? Bakker bármilyen kutyának adhatják a Fifi nevet... 😂😂😂
2022. okt. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 asper ***** válasza:
83%

Igen felelős vagy, ha nem otthon történt. Ha otthonra repült be egy madár, az necces, de mindenki köteles az állatát a saját ingatlanán belül tartani.

Tudom mindenkinek kijárós macskája van, de nem helyes. Ausztráliában már konkrétan irtják a kijárós macskákat.

2022. okt. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
83%

22: Ja-ja, mert az őshonos állatokat kipusztították, ill. pusztítják.



[link]

2022. okt. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
77%
Igen!
2022. okt. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Vikuci79 válasza:
0%

Látom nagyon megosztó kérdést tettél fel.

És igen felkorbácsolta az érzelmeket.

Meg is bűntettek már?


Mindenesetre ez egy jó lehetőség, hogy utána járj a dolognak és ne történhessen ilyen többet.


A macskákban egyébként van chip?

Mert anélkül nem igazán lehet beazonosítani őket, némelyik olyan egyforma.

😉

2022. okt. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
83%

Továbbra is, mint ahogy mondtam, jogilag büntethető. Amennyiben nem baleset miatt került közterületre az állat (pl. nekiment egy kocsi a kapunak és kiszabadult), akkor felelős vagy azért a kárért, amit okoz.

Ha utcán a kutya és elrántják az autót hogy ne üssék el, az autós kárt te téríted meg. Ha a macska megfojtja a szomszéd csirkéjét, azt is. Hiszen az állataidat KÖTELES vagy a saját területeden tartani. Igen, vannak rá módszerek és nem is olyan nehezek.

Az más kérdés, ha valami a te területedre száll. De ez olyan, mint a góvirág esete: a saját telkeden SEM szedheted le, tehát ez akkor is törvénysértés lenne.


Más kérdés, hogy egyáltalán valaki betartatja-e addig, amíg nem tömegesével történik és nem hívod fel magadra a figyelmet.

2022. okt. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
76%
hóvirág*
2022. okt. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
51%
Természetesen felelős vagy, de nem büntetőjogilag, hanem kártérítési alapon. Ezért ajánlatos felelősség- és kárbiztosítást kötni, hasonlót, mint amikor a gyereked kiverné a szomszéd ablaküvegét.
2022. okt. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!