Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet nevelni egy macskát?

Hogyan lehet nevelni egy macskát?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már nem bírom. Egy hónapja küzdök, hogy a macska megtanulja, hogy nem mehet fel az asztalra. De mindhiába. Direkt csinálja tovább. Tudja, hogy nem lehet, de direkt csinálja. Mindent tönkretesz a lakásban, folyamatosan új célpontot keres, amit tönkretehet. Emellett folyamatosan egyszerűen megállás nélkül ennivalót követel. Nem lehet éhes, kap eleget. Próbálja szétkaparni a konyhaszekrényt mert ott az ennivalója. Próbáltam én már spray-t is, amitől elvileg nem megy oda, de jó ha egy két órán át hat. Feliway-t is vettem, de az is alig segít. Két nap után valószínű megszokta.

Egyszerűen akármilyen játékot kap nem kell neki.Nem érdekli semmi. Ha játszanék vele nincs kedve hozzá. Most csak kivételesen vagyok betegállományba itthon, de ha egyedül lesz itthon, rommá fogja tenni a lakást.



#macska #hogyan lehet nevelni
2022. okt. 4. 12:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Vegyél neki egy kis macskamentát
2022. okt. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Már vettem. Bevadul tőle pár percre. Ennyi a hatása
2022. okt. 4. 13:08
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Menj el a helyi könyvtárba és sok hasznos könyvet fogsz találni.
2022. okt. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
A macska ivartalanítva van? A kasztrálás után nyugodtabbá válnak.
2022. okt. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha még nincs ivartalanítva akkor az ivartalanítást javaslom, elvileg lenyugszanak utána a macskák.


Valamint játsz vele sokat, rángass elötte valamit amit levadászhat. Ezt addig míg el nem fárad.


Az enyém akkor tesz tönkre dolgokat ha nem foglalkozom vele, dacból. Szemembe néz majd nekiront valaminek amihez nem nyúlhat, majd rögtön tovább is rohan. Tudja mit csinál a kis piszok XD


Esetleg még a rendszeres etetés (ha még nem rendszeres) segíthet. Így megtanulja mikor van kaja és mikor nincs.


Van youtube-on egy csomó macskanevelős videó azokat érdemes még megnézni. Az egyikben azt javasolták, hogy elöbb fárasszuk le a macskát játékkal, és utána adjunk neki enni. Így meglesz a természetes vadászat-evés érzése és elvonul pihenni.

2022. okt. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A macskák válogatósak játékok terén is. Elég hamar ráunnak a játékaikra, viszont néha egy papírfecnivel is elvannak órákig. Szerintem nézz körül esetleg más játéktípus között, hátha csak még nem találtad meg amit a te macskád szeretne.
2022. okt. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Milyen idős macskáról beszélünk?

Egy kölyök ilyen. Ugyanannyi törődést igényel, akár egy kutya, akkor is, ha sokan ezt nem akarják elfogadni.

A macskáddal való közös időtöltés sok féle lehet, meg kell találni azt, ami mindkettőtöknek tetszik. Nem hiszem el, hogy nem lehet játszani a macskáddal, csak max még nem találtad meg a közös hangot. Olvass macskákról neten, rengeteg féle tippet fogsz találni. Próbálgasd őket.

A 6os válaszoló nagyon jól írja a macskajátékok kérdését (amiknél nem feltétlenül kell részese legyél a játszásnak), szintén olyan, hogy próbálkozni kell. Nekünk jelenleg három cicánk van, mindhárom mással szeret játszani, és máshogy is játszanak. Meg van egy plüssegér (még csak nem is macskajáték, hanem gyerekeknek készült), amit viszont mindegyik időközönként elgyepál, de a sok macskás tapasztalattal a hátam mögött se értem, hogy miért :D Biztos ütni való feje van.

Ha már nem kölyök, az ivartalanítás jó eséllyel segíteni fog. Az aktívabb, szociális cicáknak egy társ is jól jöhet, de ezt addig SEMMIKÉPP sem ajánlom, amíg nem tanulod meg nevelni a macskádat. Mert akkor csak annyi lesz az eredmény, hogy két neveletlen macskád lesz.


Nevelés:

Sose bánts a macskát. Nem írtad, hogy akarnád, de azért leírom. Sosem ütjük meg, nem pöckölünk az orrára, nem csapunk a fenekére, stb. Nem fog használni hatékonyan, de legalább a kötődést kettőtök között egy életre hazavágod.

Helyette: zökkentsd ki. Találj valami zajt vagy cselekvést, ami a macskát kizökkenti a tevékenységből. Példák: taps. Összecsavart újságpapírral a combodra vagy az asztalra ütni (NEM a macskára!!), hogy a hangtól meglepődjön. Ha zajok nem működnek, akkor jó lehet az, hogy az arcába fújsz. Mintha elfújnád a gyertyákat a tortán (nem a macskafújást kell utánozni, azt jó eséllyel nem tudná dekódolni amúgyse :) ). Nekem egyik cicánál ez, másiknál az jött be. Nagyon szélsőséges esetben lehet sprickolós flakonba vizet tölteni, és ráfújni egyet. De ezt csak akkor ajánlanom, ha a macska tevékenysége már veszélyezteti őt magát is, és nagyon gyorsan kell leszoktatni róla, mert itt is megvan az esélye, hogy traumatizálod. Ha nem kölyök macska, akkor a traumának kisebb az esélye, de akkor is ésszel kell használni, nem mindenre azonnal ezzel felelni.

Ja, és ami fontos: a macska nem hülye. Ha tilosban jár, akkor ezeket a trükköket mindig a "nem" parancsszóval kombináld. Gyorsan meg fogja tanulni a "nem" jelentését, és összeköti majd a pl. arcbafújással, és mivel azt nem kedveli, így már a nem is eltántoríthatja a nem kívánt cselekvéstől.

Kitartást és sok türelmet a cicához, mert az kelleni fog, de megéri.

2022. okt. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
11%

Valószínűleg nem leszek népszerű a válaszommal, és majd pár állatbarát jól lepontoz, de szerintem egy megfelelő időben elhelyezett alapos verés csodákra képes. Nem csak apró "rossz cica", hanem rendesen.

Saját tapasztalat. Amikor összeköltöztem a párommap, volt egy benti macskája, aminek mindent szabad volt. Az elején tisztáztuk, hogy nekem ez nem fér bele, megbeszéltük a kompromisszumokat. Pl. hogy az ágyra nem mehet fel. Utána a párom mindig rászólt, én meg mindig ledobtam, de sok foganatja nem volt. Aztán egy reggel bejött a macska az éjjeli portyáról, mikor reggeliztünk. Mikor reggeli után mentem ágyazni, látom ott alszik. Akkor még csak simán ledobtam, de aztán észrevettem a sáros mancs-nyomait a fehér lepedőn. Utánamentem, és iszonyúan megvertem. A párom csitított hogy hagyjam már. Utólag azt mondta, nem volt biztos benne, hogy megéri a délutánt a dög, bár szerintem túloz. Utána volt két nap mosolyszünet a párommal, de megérte, mert azóta a cicc nem megy fel az ágyra. Ha a párom megfeledkezik magáról, s macskával a kezében odamenne ahol az ágyunk van, a macska kapálózik, menekül.

Az egyik hozzászóló előttem itt azt írta, ne bántsd, mert elvadítod magadtól. Nos, a macska a fenti eset után ugyanúgy jött hozzám. Ha este hármasban tévéztünk a kanapén a párommal meg a lányával, az én ölembe ült, nekem dorombolt. Pedig a lányok szeretik a macskát, én csak elviselem. Tőlük sokkal több dédelgetést, kényeztetést kapna, tőlem meg néha egy taslit is, és mégis...

Mondtam mindig, hogy ostoba állat :⁠-⁠D

2022. okt. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves Hozzászólók!

A macska ivartalanítva van és 1,5 éves. Nagyon sok videót megnéztem már, de egyszerűen semmit sem érnek. Nem tudok mit tenni már. Próbáltam, hogy rászóltam elvittem onnan ahol nem szabadna lennie, a vizes spriccelést is, de egyáltalán nem érdekli SEMMI. Órákat sétaltam vele az udvaron, parkba.Neki az se ér semmit. Ja, persze az udvarra se lehet kivinni már póráz nélkül mert kirohan az utcára. Mindenféle játékot kapott már. Nem érdekli semmi. Rá se néz. A kötélre erősített valami kettő percig működik nála, onnantól semmi kedve hozzá.Én is barkácsoltam már neki játékot, vettem is rengeteget. Egyszerűen nála semmi de semmi nem segít. Teljesen tanácstalan vagyok.Nem tudom mégis mennyi és miféle figyelem kellene neki, mikor csak vele törődöm mindent próbálok megtenni érte amióta itt van.

2022. okt. 4. 16:09
 10/15 A kérdező kommentje:
Enni mindig pontosan kapott eddig éppen azért, hogy megtanulja a rendet. Nem számít neki. Nasit sose kaputt a hütőből vagy evésnél akárhogy nyávogott, dehát ez is mindegy neki. Tanácstalan vagyok, de tényleg.
2022. okt. 4. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!