Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet nevelni egy macskát?

Hogyan lehet nevelni egy macskát?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már nem bírom. Egy hónapja küzdök, hogy a macska megtanulja, hogy nem mehet fel az asztalra. De mindhiába. Direkt csinálja tovább. Tudja, hogy nem lehet, de direkt csinálja. Mindent tönkretesz a lakásban, folyamatosan új célpontot keres, amit tönkretehet. Emellett folyamatosan egyszerűen megállás nélkül ennivalót követel. Nem lehet éhes, kap eleget. Próbálja szétkaparni a konyhaszekrényt mert ott az ennivalója. Próbáltam én már spray-t is, amitől elvileg nem megy oda, de jó ha egy két órán át hat. Feliway-t is vettem, de az is alig segít. Két nap után valószínű megszokta.

Egyszerűen akármilyen játékot kap nem kell neki.Nem érdekli semmi. Ha játszanék vele nincs kedve hozzá. Most csak kivételesen vagyok betegállományba itthon, de ha egyedül lesz itthon, rommá fogja tenni a lakást.



#macska #hogyan lehet nevelni
2022. okt. 4. 12:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

#8, hát nem loptad be magadat a szívembe :) Férjem is ráhúzott a távirányítóval a kismacska fejére, mert szegény nem ismerte még az almot és a szekrény mögé sz*rt.

Aznap éjjel a kanapén aludt.

Nem a macska. A férj.

2022. okt. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Azt azért fogadd el, hogy 100%-ban jólnevelt macskád sosem lesz. Az enyémek pontosan tudják, hogy hova nem mehetnek fel. Annyit elértem, hogy ha hallják, hogy megyek arrafelé akkor gyorsan leugranak.


Én kétoldalú ragasztószalagot raktam oda, ahova nem akartam, hogy felugorjanak. A második beleragadás után leszoktak róla. Ezt esetleg fel lehet rakni ideiglenesen a szekrényre is. A virágcserepekbe félbevágott hagymát tettem, azóta is elkerülik messzire.


A kaján lehet érdemes változtatni, magasabb hústartalmú, minőségibb tápra váltani. Attól is lehet folyton éhes, hogy szar a kajája.


Az enyémeknek is vettem spéci játékokat. A kedvencük: lézer, spárga, alufólia golyó és gesztenye. -.-

2022. okt. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
0%
11-es: nem is ez volt a célom :D hanem hogy a macska megtanulja: nem megy fel az ágyra. Megtanulta? Igen, megtanulta. Ahogy mondani szokták, a cél szentesíti az eszközt :) nem célom, hogy ok nélkül bántsam, sosem szoktam. De ha máshogy nem lehet megtanítani...
2022. okt. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Purina tápot kap,ami nem épp egy olcsó szar. ennél drágábbat nem tudok venni. Nem tudom már mi a jó fracot adjak neki mert ennek semmi nem kell. se lézer se spec játék se papírgalacsin. semmi. A kétoldalú ragasztós dolgot majd megpróbálom, bár én már ennél az állatnál semmihez nem fűzök reményt.
2022. okt. 4. 17:47
 15/15 anonim ***** válasza:
75%
Ha jo lenne vele a kapcsolatod nem lenne ilyen problemad
2022. okt. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!