Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért akar MINDENT megenni a...

Miért akar MINDENT megenni a macskám?

Figyelt kérdés

Egy hónapos korában került hozzánk, egy kedves ismerősömtől hoztuk el, szóval biztosra tudjuk, hogy nem volt éheztetve, mert jól gondját viselték az egy hónap alatt, így ez nem lehet gond.


Most fél éves. Illetve van egy másik, idősebb cicánk, aki két éves.


A kisebb kicsiként kicsit bénácskán evett/ivott, mert mindent kiborított, illetve a lábait is beletette a tálba amíg evett/ivott. Azt hittük, hogy ezt kinövi (persze ez még mindig opció), de ezt még mindig csinálja, viszont mostmár inkább játékból, mert kiszedegeti a száraz kajcsit és azzal játszik. 😂 Igazából ez nem akkora baj, csak sokat kell takarítani utána…


Na és az evés. Nyilván rendesen etetjük, itatjuk. Kitapasztaltuk, hogy melyik száraz tápot szereti a legjobban és azt kapja (meg nedveset, de azzal nem volt válogatós). Ráadásul szinte órára pontosan ugyanakkor van kajaidő, mert általában ugyanabban az időpontokban vagyunk itthon.


Viszont! Annyira “éhenkórász” (sajnálom, ez a legmegfelelőbb szó xd), hogy MINDENT meg akar enni. Mindent bezabál a másik macska elől (már olykor ha eldurvul a helyzet külön etetjük őket), ha egy kukászsákot kiteszünk az ajtó mellé, hogy induláskor levigyük, mindig kirágja és kiszed belőle valamit (banánhéjat, tököt, penészes kenyeret…… bármit), vagy például az előbb véletlen kint hagytam egy kiflit egy zacskóban a konyhapulton és pár perc múlva szaladt be vele az ágy alá és elkezdte szétrágni a zacskót. Már szószerint semmit sem tudunk elöl hagyni még véletlenül sem, mert mindent meg akar enni, rágni. Ha jutalomfalatot kapnak, azt sem tudjuk egyszerre odaadni nekik, mert a kis éhenkórász bekapja gyorsan a sajátját aztán ellopja a másik elől.


A másik gond vele: estére ki szoktuk csuki őket a hálószobából, mert nem tudunk tőlük aludni. Egy darabig nem volt ezzel baj, viszont 1-2 hónapja a kicsi hajnalban elkezdi kaparni az ajtót, amitől szintén nem tudunk aludni. Ha beengedjük, akkor meg azért nem tudunk aludni. Napközben mindig foglalkozunk vele, szóval ezt sem értem.


Az idősebbikkel nincsenek ilyen gondok, ő a kicsihez képest nagyon nyugis cica, viszont együtt sokat játszanak, szóval magányos sem lehet a kicsi.


Van valami tippetek, hogy hogyan tudnánk kicsit megregulázni a cicácskát? Nem tudom, mennyire sikerült így átadni a gondokat, de az, hogy minden egyes nap ez megy, nem tudunk aludni, nyugodtan enni stb már kezd kicsit rossz hatással lenni a közérzetünkre.


Előre is köszönöm!



2022. okt. 19. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hat az nem volt tul bolcs dontes, hogy ennyire koran el lett valasztva az anyjatol, ezert is evett vagy eszik olyan “benan” ahogy te mondtad, mert akkoriban rohadtul nem ez lett volna a dolga, meg szopiznia is kellett volna.


Na de mindegy, igazabol a tobbi dolognak ehhez nincs koze szerintem, vannak ilyen ehenkorasz macskak.

Es igen, a macska rendre szoktat. Nem szabad elol hagyni semmi kajat, mindent el kell pakolni, ez nalunk is igy van amugy, a szemetet is csak akkor veszem ki a zart kukabol, ha azt egyenesen le is viszem, nem rakosgatom a lakasban sehol, mert nalunk is kipakolna a macska. Ezt is meg kell szokni, igen. Ha megoldhato, zarjatok ki a konyhabol es akkor nem kell annyira figyelni.


Az ejszakai alvas meg majd kialakul. Tudom, hogy nem ezt akartad hallani, de kolyok es kolyokkent is viselkedik, ez ilyen sajnos :D

1eves kor korul lenyugszanak, ebben segit az ivartalanitas is.

2022. okt. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

4 hetesen került hozzátok, amikor még bőven az anyjával kellett volna lennie.

Túl korán lett elválasztva és nem neki megfelelő eledellel etetve. Neki akkor még anyatejre lett volna szüksége.

Lehetséges, hogy az emésztését sikerült annyira tönkretenni, hogy nem tudja rendesen feldolgozni a szervezete a tápanyagokat és ezért mindig éhes.

2022. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem, ezzel sem lehet baj, elírtam pár dolgot véletlen, bocsánat.


Már megvolt 8 hetes, most direkt visszakerestem az üzeneteket! Pont az ihlette a posztomat, hogy mindent jól csináltunk elvileg…


Szóval ennek fényében további tippek?

2022. okt. 19. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!