Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil a macskám a...

Miért pisil a macskám a fürdőkádba?

Figyelt kérdés
Hónapok óta tart ez, kezdetben csak néha figyeltem meg, de most már rendszeressé vált. Korábban nem volt ilyen gond, az almot használta, de most már csak a nagydolgát végzi ott. Mi lehet ennek az oka és hogy lehetne leszoktatni róla? Egyébként 10 éves cicáról van szó.

2022. okt. 20. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Ha tiszta lenne, nem pisilne bele.
2022. okt. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Azért, mert megengeded neki. Nálam a macska be sem tud menni a fürdőszobába, nem fog ott vedleni meg akármit csinálni, ahol én tisztálkodok.
2022. okt. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozhatsz gyakoribb alomtisztítással, alomcserével; második számú alomtálcával (egyik a pisinek, másik a kakinak), a kád kitakarításával (ütős cuccot használj, ami eltünteti az előző pisiszagot), de be is csukhatod a fszoba ajtaját, vagy engedj a kád aljába vizet, abba talán nem ugrik bele :)

Több ötletem nincs.

2022. okt. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A miénk akkor csinálta, ha koszos volt az alom.


Egyébként én úgy tanítottam hogy ne ugorjon fel a konyhapultra vagy a csaphoz/kádba, hogy amikor oda akart menni rászóltam és hirtelen kinyitottam a csapot és megijedt a hangtól. Mostmár kb elég azt mondani hogy hé neem, és abba hagyja amit épp csinál.

2022. okt. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Bár az enyém csinálná!
2022. okt. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Tíz év után már semmit, kiskorától kezdve kellett volna megtanitani neki.

De nézd a jó oldalát:kadbol azért sokkal könnyebb takarítani m8nt mondjuk szőnyegből.

2022. okt. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#1 Naponta kisúrolva és fertőtlenítve van a kád pont emiatt, szóval a feltételezésed alaptalan.

#2 Hiába zárom be, ki tudja nyitni az ajtót, a kulcs pedig már nincs meg hozzá.

#6 Nem kiskorától kezdve csinálja, hanem pár hónapja, ezt bele is írtam a kérdésbe.

A többieknek köszönöm az ötleteket.

2022. okt. 20. 17:55
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Lehet szervi baja van, olyankor jeleznek így
2022. okt. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én öreg cicám akkor pisilt össze vissza amikor húgyúti fertőzése volt,plusz hugykő.

Mindig erőlködött,ahol épp jött az inger.Te nem figyeltél meg hasonlót?

2022. okt. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Máshova nem pisil, csak kifejezetten a kádba. De majd elviszem egy vizsgálatra a biztonság kedvéért.
2022. okt. 20. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!