Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszéd macskája ide fialt...

A szomszéd macskája ide fialt le nálunk. Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés

Szóltam neki, annyit mondott hogy intézzem el őket úgy ahogy akarom.

Nekem nem kellenek macskák. Mivel nem az enyéim kötelességem se hogy én ívartalanítsam. De nem szeretném hogy minden évbe ide fialjon le hozzánk. A kicsiket 1 hete felraktam facebookra hátha valaki elviszi őket. De eddig senki se jelentkezett. Valami más megoldás?


2022. júl. 29. 19:36
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Természetesen nem bántani akarom őket. De mivel a szomszéd macskája fialt le ide, úgy gondoltam kibélelek egy dobozt, belerakom őket és szépen holnap becsengetek velük a szomszédhoz. Ez hogy hangzik?
2022. júl. 29. 19:37
 2/31 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem jól hangzik.
2022. júl. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%
Akkor ő meg viszont szerintem megöli őket.
2022. júl. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
89%
Jól hangzik. Az ő macskája szülte őket, és el ne képzelje már, hogy másra pattintja a felelősséget. Na meg a kölyköknek különösen szükségük van az anyjukra, így hamar elő kell keríteni.
2022. júl. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%
Vagy a sorsukra hagyja,de semmiféleképpen se fog törődeni velük.
2022. júl. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
8%
3as szerinted miért ölné meg? Valószínűleg szereti a macskákat ha minimum 1et tart.
2022. júl. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
97%
6.:Ez ennyire nem egyértelmű?Ha szeretné őket,akkor nem mondta volna azt a kérdezőnek.
2022. júl. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
93%

6os de naiv vagy.



Kérdező, esetleg egy állatvédelmi szervezet tud segíteni.

2022. júl. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
74%

#6 Ezt mond azoknak, akik ivartalanítás helyett tucatszámra fojtják vízbe, verik agyon vagy temetik el élve az újszülött macskákat, mert "felesleges kölykök".

Értem a logikádat, de sajnos az ember nem ennyire egyszerű. Én sem értem miért csinálják, de ez évszázadokra visszanyúló valós dolog, ami sajnos a mai napig fenn áll, hogy sok ember inkább eltünteti a kismacskákat, minthogy megelőzze azok születését. És a legtöbb ilyen nem is érti, hogy mi ezzel a probléma.


A kérdező viszont jól teszi, ha becsönget, szerintem egyébként is megemlíti a szomszéd, ha nem kellenek neki a kismacskák - rá is lehet kérdezni -, de lehet hogy nem is tud róla, hogy a macskája lefialt. Azért bőven van olyan ember is, aki szeretettel felneveli a kicsiket. Ellenben, ha kiderül hogy bántani akarja őket, akkor semmiképp ne add oda neki őket. Nem kell megtartanod őket, de inkább keresnék valamilyen állatvédelmi szervezetet, minthogy olyan embernek adjam, aki bántaná őket.

2022. júl. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az állatvédelmi szervezetek, menhelyek nagyon le vannak terhelve. Ettől függetlenül remélem sikerrel jársz!

Így hogy azt mondta csinálj velük amit akarsz, sajnos nagyon olyan érzésem van hogy ha át is veszi a cicákat, meg fogja ölni őket.

2022. júl. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!