Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy 8 éves szobacica megbetege...

Egy 8 éves szobacica megbetegedhet toxoplazmozisban?

Figyelt kérdés

Kizáróan alutasakos és száraz tápot kap. Nem megy ki az utcára.

Köszi a válaszokat


2010. szept. 28. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Kicsiny rá az esély. De ha mégis, ahhoz, hogy elkapja valaki tőle az kell, hogy abban a pár napban, amíg üríti a fertőzést, 1. minimum 1 napig hagyja állni a kakit, 2. puszta kézzel fogja meg, 3. kézmosás nélkül a kakis kézzel a szájába nyúl. Vagyis, toxoplazmozist macskától igen-igen ritkán szoktak elkapni emberek. Ajánlom figyelmedbe a lenti linkeket. Rendkívül érdekes a cikk.


[link]

2010. szept. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszat.

Nem estem át a betegségen, pedig világéletemben voltak macskáim. cca. 30 éve.

2. babámat várjuk és a nőgyógyász teljesen kiakadt, hogy miért nem dobom ki a 8 éves macskámat.

Azt mondta, hogy az utcáról is bevihetjük a fertőzést.

De ha ez igaz, akkor a kisfiam, aki a földön mászkál egész nap is megfertőzhet engem. Nem? Mondtam, hogy nem dobjuk ki a cicát, aki egy helyen fekszik, sok vizet nem zavar.

Azóta a doki olyan közömbös, alig akar megvizsgálni.

2010. szept. 28. 18:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy ilyesmi áll a háttérben. Tipikus hozzáállás az orvosok részéről, hogy mindent a macskák nyakába varrnak.
2010. szept. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez a cica az előző terhességemnél is velünk volt. 8 éve a cicám. Ő volt eddig a "babám".

Csak szerinted az orvosok tudatlansága ez vagy miért mondja, hogy az utcáról a cipőnkről megfertőzhetjük?

Mert ugye a macskakonzervtől nem kapja el. Más állattal nem találkozik.

Csak megint belémbeszélte a félszt.

Mondjuk a cicánk nincs beoltva, amióta a fiam született, valahogy kimaradt, és utána is, most nagy hassal sem vittük el oltani. Lehet, legalább be kellene oltatni. Mit gondolsz?

2010. szept. 28. 19:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb orvos nincs is igazából tisztában a részletekkel, hogy hogyan is lehet ezt elkapni. Nem véletlenül írtam le 3 pontban, hogy mi az egyetlen egy mód, ami alapján lehetséges, hogy a toxoplazmozissal megfertőződj a macskán keresztül. És ahhoz még hozzátenném azt is (tényleg olvasd el az írást, amit belinkeltem, piszok jó), hogy a fertőzött macska is csak pár napig üríti a kórokozót, a fertőzés után kb. 10 napig, utána soha többé. Úgyhogy nyugi, nem kell szegény cicustól félned. Annál is inkább, mivel mint írtad benti, aki csak tápot eszik. Ergo: megfertőződni gyakorlatilag nem tud. Az írás összegzését azért bemásolom, ajánlom a tisztelt doktor úr figyelmébe:


"Összegzés: számos tényező egybeeséses szükséges ahhoz, hogy egy terhes anya toxoplazma fertőzést kapjon. Idézzük a Cornell Egyetem Macskaegészségügyi Központját vezető James Richards szakértő véleményét a kérdésről: "Az egyedüli mód, ahogy egy terhes anya veszélybe kerülhet a következő: egy kerti macska, amely még nem vált immunissá a toxoplazma ellen, elfogyaszt egy fertőzött zsákmányt, székletét a kerti földbe vagy a macskavécébe helyezi abban a rövid időben, amikor abban toxoplazma tojásokat ürít, a székletét elegendő ideig állni hagyják ahhoz, hogy a tojások fertőzőképessé váljanak, aztán a terhes anya puszta kézzel megfogja ezt a székletet, majd az ujjait a szájába helyezi. Sok millióan neveltek fel a történelem során sikeresen gyerekeket macskák társaságában. A tanácsom az, hogy mindenki használja a józan eszét és tartsa be az alapvető higiéniai szabályokat."



Az oltás mindemellett ajánlott, mert bizony vannak fertőzések, amik RÁ veszélyesek lehetnek és amit a cipőtalpadon is hazavihetsz.

2010. szept. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

igen ezt a cikket én is olvastam. Ésa valóban baromi sok feltételnek kell teljesülnie ahhoz, hogy toxoplazmosissal fertőződjél. Nekem is van cicám (inkább egy szörny) és szeretnék babát is, de eszem ágába sincs megszabadulni tőle. És mi van a mozgólépcső fogantyújával? A BKV kapaszkodójával? A fémpénzzel?

És mi van az állatorvos nőkkel? Ha megtudják, hogy gyermeket várnak otthagyják a praxist?

Amúgy ha aggódsz ne a nőgyógyászt kérdezd meg, hanem az állatorvost. Ugyanis az állatorvosi egyetem, magasabb szinten tanulják a virológiát és az ehhez hasonlókat.

Nem mondom, hogy el kell bagatelizálni, de túl van lihegve a dolog.

Egyébként a bigyóshoppban lehet kapni plüss toxoplazmát

[link]

2010. szept. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A hugomnak mimcs macskája mégis átesett a toxoplazmózison.A dokid meg egyszerűen hülye ,mert inkább elmagyarázzhatta volna hogyan védekezz.Ilyenkor a macskaalom cserét ne te csináld és kerüld a nyershusokkal való érintkezést.Mivel a cicád benti cica és nem eszik csak tápot valószínüleg ő sem hordozza a toxoplazmát.Cica simi után kézmosás.
2010. szept. 30. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!