Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet kiszámolni a...

Hogyan lehet kiszámolni a nedves/száraz étel arányt?

Figyelt kérdés

1 napra (ha CSAK ezzel etetek) csomag alapján ajánlott:

Nedvesből 200g

Szárazból 60g


Reggel-este kapna nedveset

1x napközben szárazat


Így most hogyan osszam fel? Miből mennyivel legyen kevesebb?


2022. nov. 4. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom oszinten, en ebben a macskat figyelem. A szarazat kimerem, a sulya szerint, de a nedvesbol napi 1 tasakot kap, reggel-este elfelezve.

Ez igy is tobb szerintem, mint az eloiras lenne, de a macska nem kover, nem sovany, pont jo.

2022. nov. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem számolom, naponta kap 1 konzervet (80-100g) és egy adag szárazat (50-60g). Abból mindig marad valamennyi, nem falja be. Az eledel csomagolásán van napi ajánlott adag, az alapján lehet neki kimérni ha szükséges.
2022. nov. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Erre nincs semmi kiszámítási módszer. Egyedfüggő, az ajánlott etetési útmutató is csak egy kiindulási alap. Ha az útmutató alapján 60g kell neki akkor tippre 3-4 kilós macskát tippelek és egy egész jó minőségű tápot. Kezdésnek mondjuk adj 45g száraztápot, 100g nedveset (nedvességtartalma miatt szerintem kell ennyi). Figyeld a macskát, változik e az étvágya (magyarul éhes), hízik vagy épp fogy e. Most a hízás, gömbölyödés természetes, de javarészt a szőrzet vastagodik meg főleg kinti, kijárós macskáknál. Normális, ha a zsírréteg így ősszel vastagszik, de a macska nem hízhat el! Nagyon egyszerű ellenőrizni: megfogod a macskát miközben áll és érezned kell a bordáit mindenféle nyomás nélkül. Persze azért tarts rá, de ne kelljen keresni a bordákat. Ha érezhető akkor jó a macska súlya. Ha nagyon érezhető akkor nyilván alultáplált.
2022. nov. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!