Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor macska befogadása?

Kóbor macska befogadása?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hete jöttem haza a boltból és egy macska követett egészen hazáig, megsajnáltam és adtam neki enni. Pár nap múlva újra felbukkant és megint adtam, ezután már teljesen odaszokott.

Panelban lakok és egyszer felkövetett egészen az ajtóig, így megjegyezve hol lakok és néha feljön és nagyon hangosan nyávog, biztos, hogy adjak enni, és gondolom ez zavarja a szomszédjaimat, igaz nem szólt senki. Már teljesen beszokott a lépcsőházba, és gondoltam, hogy esetleg örökbe fogadnám, hisz úgyis én vagyok aki gondoskodik róla.

Elég idősnek tűnik, 2-3 éves körül, talán több. Ilyen idős kinti macska mennyire szeretné bent? Vagy ne vigyem be, hagyjam kint és csak etessem?



2022. nov. 9. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem totálisan boldog lesz benti macskaként, nem hinném, hogy hiányolni fogja az éhezést, fagyoskodást, éjszakai kisragadozóktól való félelmet.

Ha befogadod a féreghajtással kezd, és érdemes volna egy állatorvost is felkeresni, hogy pl. megnézze, van-e fülatkája és beadja a szükséges oltásokat.

2022. nov. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Hát figyelj, ha befogadod, akkor mindenképpen orvosi vizsgálatnak kell alávetni és szerintem nagyon nehezen szokná meg a benti létet, hiszen kint szocializálódott. Rendszeresíts szerintem egy állandó pontot a ház körül, ahol raksz ki neki enni-és innivalót és oda fog járni, nem pedig az ajtódig!
2022. nov. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
70%

A felettem lévő hozzászólását inkább nem minősíteném, de amit leírt azzal mindent elmondott magáról.


Én is elvinném először állatorvoshoz aztán otthon kialakítanék neki egy kis fekhelyet illetve macskaalmot. Nagyon hálás állatok a cicák!:)

2022. nov. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Hogy ki a hülye arról lehet vitatkozni, de hogy ki az emberséges az egyértelmű.


Próbáld bevinni, kevés cica van amelyiket egyáltalán nem lehet beszoktatni. Ha mindenáron ki akar menni, próbáld meg hámmal sétáltatni. Ha tényleg nem bír beszokni a cica (nagyon kicsi esély van rá), még akkor is tudsz neki kintre csinálni házat és etetheted, bár ezzel a várható élettartama jelentősen lecsökken.

2022. nov. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

A negatívumokról.

Az elején nehéz lesz, de hamar megszokja majd. Az én kintim ivartalanítás után 2 hétig szó szerint mindent lehuggyantott, így ha nem akarsz macskahugyos bútorokkal élni, már jó előre gondoskodj hatékony gumilepedőkről. Kanapé, ágy, párnázott székek, mindenre. Utólag nem lehet kivenni semmivel a szagot és évekig megmarad. A szőnyegeket, lábtörlőket mind rakd el.

Amint megszokja a helyzetet és rendesen használja az almot, már lehet kockáztatni. Nem 100%-os garancia, macskafüggő. A miénk többé nem vizelt az almon kívül, nővéremé még most is néha.

Némelyik macska alkalmazkodik a gazda bioritmusához és éjjel alszik, a többi nem. Ha az utóbbival lesz dolgod, akkor vagy kizárod a szobádból (és akkor esetleg nyávog meg kapar) vagy megszokod, hogy felébreszt éjjel bármikor.

A szőr. Most télen nem gond, de tavasszal rémálom a szőrhullatás, így naponta többször is kefélned kell. Ettől függetlenül szokj hozzá, hogy a kajádban, a bútoraidon, a ruháidon is szőr lesz, akármennyit is takarítasz.

Ha szerencsés vagy és van egy kis erkélyed, akkor ott ki lehet neki alakítani egy macskaajtós-macskahálós kinti részt, ahová mehet az alom és nincsenek szagok. Ott ugyancsak nem zavaró, hogy kiborítja a kajáját és szétteríti mindenhol, napozni-levegőzni is tud. Ha nincs erkély, mindezt a szobában kell elviselned.

Nem negatívum, de figyelmet igényel: sok macska nincs el magával egész nap, napi szinten kell vele játszani legalább fél órát. Az unatkozó, figyelemhiányos macska stresszel és agresszívvá válik, bútort pusztít. Pótcselekvésként túleszik magukat, főleg ha túl is etetik őket, a kövér macskák pedig ugyanúgy megbetegszenek, mint a kövér emberek.

Bár benti macska lesz de akkor is rendszeres kombi féreg -és bolhairtót igényel, mert az ember is behozza az élősködőket a cipőjén. A kaja nem olcsó, egy rendesen etetett és kezelt macska minimum havi harmincezret elvisz.

Az ajtóval-ablakkal is rendszeresen vigyázni kell, mert néhány benti macska mindig szökős marad.

A felugrálás megint vérmérséklet kérdése. A miénk szinte soha nem ugrál fel és mellette lehet hagyni a húst, akkor sem eszik bele, de más macska mindenre felugrál és azonnal rárepül minden kint felejtett ételre.

Nem kötelező de mi vágatjuk a karmát, így nem okoz annyi sérülést játék közben és a bútoroknak is nagyobb esélyük van.

Sétáltatni lehet, ha hagyja magát. A miénk retteg a külvilágtól, így csak hason csúszva lehetne vontatni. Nem igényli. Ki kell tapasztalni.

Nagyjából ez jutott eszembe.

2022. nov. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Kinti befogadott cicáim vannak, imádnak bent, tényleg nagyon hálásak, a nőstény szokta meg leghamarabb, hogy már jó helyen és biztonságban van, egy délután kellett neki :) fogadd be, vidd el orvoshoz, minden jót kívánok nektek!
2022. nov. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Egy 2-3 éves macska gyakorlatilag kisgyerek emberi szemmel. Több mint 15 macskával a hátam mögött én azt mondom, hogy fogadd be őt, hidd el, nem fog panaszkodni. Az egyik macskám 10 éves elmúlt mikor be lett szoktatva, mostanra naponta csak 1-2 órát van kint, mert annyira megtetszett neki bent.
2022. nov. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg fogja szokni, hogy a benti élet az "új normális". Mindenképp állatorvosnál kezdd vele, kell az állapotfelmérés, és ivartalanítani is kéne, ha még nincs.

Amúgy tök lényegtelen,hogy 2 éves vagy 8, mindkettő egyformán beszoktatható. Viszont egy (eddig) örökös utcamacskával előfordulhatnak nehézségek, amikkel számolni kell. Sokszor a szülői hátterük is elég pocsék, tehát lehet, hogy idő előtt elvált az anyjától, vagy ha az utcára született, akkor az alomhasználat nem lesz 100%ig evidens számára. Persze szinte kivétel nélkül használja minden macska az almot, a kapirgáló ösztön miatt, de egy nem alomhoz szokott könnyebben hagy meglepit mondjuk a nagy szobanövényed földjében. De ez egyéni, nem feltétlenül lesz így. Nekem két macskám is utcáról van, az egyik kb 4 volt, mikor hozzám került, a másik 6.

2022. nov. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Az én 4 macskám közül kettő sehogy sem szoktam meg a csak bent létet.

Igaz én falun lakom, ráadásul a szomszédaim is macska barátok, macska tulajdonosok, jó a környék ebből a szempontból, de valahogy még is féltem őket, ezért eldöntöttem, hogy kizárólag bent tartom őket.

Hát.... Ez tartott körülbelül 1 hétig, amikor is a macskám depresszióba esett, nem evett, nem ivott, semmit nem volt hajlandó. Azt hittem ott hal meg. Aztán kiderült orvosi vizsgálat után, hogy a macska depressziós, semmi szervi baja. Amint újra kiengedtem, semmi baja nem volt. Visszatért önmagához. És nem szökött meg a bezárás után, visszajött ugyanúgy, mint máskor, mint amikor előtte is kijárt.


A másik ő utcáról befogadott cica, olyan 2 év körüli, nyilván kinti volt. Nos, ő meg olyan, hogy mindent leszaggatott, függönyt, ajtót kaparta, egész nap visított, nyávogott, nem maradt meg. 2 napig bírtam, aztán ő is kijárós maradt.


A másik kettő köszöni szépen, ők mindenhez is tudnak alkalmazkodni. 2-3 óra sírás-rívás után alkalmazkodnak ahhoz, ami van és jól érzik magukat benne. Azóta az egyik ki sem akar menni, max annyira, hogy kint végzi el a dolgát, mert ott kényelmesebb neki :D


Szóval, macskafüggő.

Alom használat az automatikusan ment nálunk mindegyiknél, egyiknek sem kellett még csak megmutatni sem, hogy mi az.

2022. nov. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ mindenkitől! Behoztam a cicát, voltam vele orvosnál és egézsgéges, szerencsére. 2 napja van bent és szerintem jól érzi magát, szóval nekem nyugodtnak tűnik. Vettem neki almot és nincs gond, aminek nagyon örülök, mert ettől féltem a legjobban, hogy nem fogja használni.

Egyáltalán nem vettem észre, hogy kikérezik, vagy, ha megnyitom az ajtót nem fut ki.

Mellesleg kandúr, és nem tudom nekük mennyire szükséges az ivartalanítás?

2022. nov. 12. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!