Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Josera Nature cat , Marinesse...

Josera Nature cat , Marinesse és DailyCat elég jó tápok?

Figyelt kérdés
30-40% hús van bennük, 2000ft körüli a kilós áruk nagy kiszerelésben.
2022. nov. 12. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Joseran kívül nem ismerem ezeket a tápokat, de 30-40% hústartalomért sok ez az ár. Valamivel drágább Applaws már 80% hústbtartalmaz.
2022. nov. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindegyik Josera, azon belül 3 fajta.
2022. nov. 12. 20:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsi nem néztem utána. Nem rossz a 40% hús, de középkategória. Ha nem tudsz/akarsz rászánni többet akkor megfelel, nem rosszak, de alig drágábban már jobbakat vehetsz.
2022. nov. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az egyetlen dolog amit nem értek, hogy mi a fenéért kerül kétszer-háromszor annyiba egy táp 80%-os hústartalommal, mint a boltban kapható, emberi fogyasztásra is simán alkalmas 100%-os színhús. (Arról most nem is beszélve, hogy nálunk az állateledel boltban lehet kapni macskáknak való fagyasztott csirkemell nyesedéket 500 Ft/kg áron. Na annak meg pont 100% a hústartalma.) Értem én, hogy van benne zöldségféle, de annak meg sokkal olcsóbb a kilónkénti ára. A hozzáadott halolaj és egyéb vitamin tuti nem indokol ekkora árkülönbséget szóval nincsenek ezek finoman szólva túlárazva? Nem éri meg jobban hússal meg némi főtt zöldséggel etetni és a + kiegészítőket hozzáadni?
2022. nov. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez is, mint minden más a világban üzlet. Megveszik a húst, azt különféle módokon kezelik, hozzáadják az vitaminokat, kivonatokat, olajakat. De mindez nem lenne elég, valahogy el kell érni, hogy X ideig el is álljon minőségromlás nélkül. Messze nincs annyiban, mint amennyiért mi felhasználók vesszük, hisz az üzlet is veszi X összegért és még ennél is olcsóbban készül el, hisz a gyártónak is kell a nyereség. Tehát az állítás igaz, nem éri meg az árát. De a táp lényege és legnagyobb előnye talán a kényelem. De ha már kényelmesen élhetek, akkor inkább etetem Whiskashoz közeli áron minőségi kajával a macskát, mint szeméttel :D Macskáknál is alkalmazható a BARF etetés, csak az időigényes és jó tisztában lenni a szükséges mennyiségekkel, vitamintartalmakkal. "A" vitamin túladagolása (pl sok máj az ételben) súlyos betegséget, akár halált is okozhat. Taurin macskáknak nagymértékben szükséges, ezt ugye a hússal beviszi. Tehát nem lehet túl zöldséges az összeállított menü, nem beszélve arról, hogy nem tudja hasznosítani a növényi fehérjéket, csak nagy veszteséggel, ami az emésztőrendszerének nem tesz jót. Egyszóval: macerás.

Pusztán hússal etetés, főleg egyfajta hússal való etetés nem opció mert vitamin és ásványi anyag többletet/hiányt okoz. A természetben a macska a (már előre félig meddig megemésztett) növényi forrásokat az elkapott zsákmányból be tudja vinni, pl madarak, egerek. Itt ugye nagy előny, hogy az egérben már elkezdődtek az emésztési folyamatok, így a macskának könnyebb azt ragadozóként feldolgozni.

Összefoglalva: a tápos etetés drága de kényelmes, míg a BARF esetleg színhús etetés időigényes és tudást igényel.

2022. nov. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az én cicám nagyon változóan eszik. Van, hogy reggel betol egy fél alutasist, aztán csak estefelé jön enni legközelebb tápot. Vagy van, hogy a tasis egyáltalán nem kell neki, de kb 2 óránként kér egy kevés szárazat. És közötte is sokminden van, össze vissza eszik, amikor éppen kér, adunk neki. Nem is méregetem, pont amiatt, mert van, hogy alig eszik, van, hogy egész szép mennyiségeket, így kiegyensúlyozza és egyáltalán nem hízékony, inkább vékony.

Na most ezt nyers hússal nem igazán tudom, hogyan kivitelezném, nem tudok előre számolni azzal, hogy mennyi fog kelleni esetleg csak egy napra, plusz van, hogy ugyanazt a tasist/tálkást/szárazat egyszer imádja, másnap felé se szagol vagy egy ideig szereti, később már nem, vagy fordítva, vagy néha jó, néha nem, szóval azt se tudnám éppen mit enne meg, csirke vagy nyúl vagy kacsa vagy miatököm. Így aztán végül arra jutottam, hogy nagy volna a pazarlás, míg a táp nem romlik meg, heti 3x adott 10dekás tasis/tálkás nem vészes pazarlás, ha épp nem kell neki, de többnyire azért elfogy.

2022. nov. 13. 19:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2022. nov. 13. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!