Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák ehetnek krumplit?...

A macskák ehetnek krumplit? Természetesen nem mindennap, csak néha adok nekik, mert nagyon szeretik.

Figyelt kérdés

2022. nov. 21. 14:27
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
26%
Tipikus amúgy hogy jobban tudja az anoním harcos a gyk-n, mint az állatorvos itt Budapesten, aki nem tehenekkel meg birkákkal foglalkozik hanem pont macskákkal, kutyákkal, meg egyéb lakásban tartott állatokkal, évtizedek óta.
2022. nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
44%
Igen tudjuk a gyakorisoknál óriási nagy bűn ha nem csirkemellett kap a macska hanem auchanos/tescos macskatápot vagy lásd a kérdésben néha főtt burgonyát. Hát én nem adok a macskáimnak drága kaját. Meg sok más millió ember sem. Jó hogy nem már törvénybe foglaljátok ki mivel eteti az állatait meg feljelentitek mert nem csirkehúst kap 🙄 semmi baja nem lesz a macskának hogy néha kap burgonyát.
2022. nov. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
50%

macska zöldséget meg nem eszik....


gyümölcsöt meg pláne nem.


nekem voltak régen macskáim melyek konkrétan morogva falták a főtt kukoricát, de általában semmi nem állati eredetű dolgot nem ettek.


mellesleg a macseknak van egy olyan tulajdonsága, hogy nincs szüksége C-vitaminra, hanem előállítja magának.

2022. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
49%
Majd légyszi mutassatok prémium száraztápot amiben csak hús van rendben? Ne csak a szátok járjon, köszi :)
2022. nov. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Azért a 10-es válaszán elnevettem magam😅 Amúgy nem kapnak protein shaket, azt csak én iszom.
2022. nov. 21. 15:28
 16/32 anonim ***** válasza:
97%

11es, igen, képzeld, egy csomó hülye állatorvos van. Meglepődtél? Ahogy van egy csomó szakmájához nem megfelelően értő kőműves, autószerelő, ügyvéd, stb. Egy iskola elvégzése sajnos nem maximális garancia semmire, tele van az internet emberek sirámaival, akik körültekintés nélkül (vagy épp csak bizakodva) nem megfelelő szakemberre bíztak egy feladatot és megbánták. van, hogy nincs előjele, van, hogy van. Képzeld el, nekem vannak macskáim, kutyám és nyulaim is, és jópár állatorvosnál megfordultam már velük, és nem egyszer volt, hogy rossz (értsd: a tudomány jelenlegi állásával szembemenő) tanácsot adtak. A mai napig csomó (főleg idősebb) állatorvos azt hangoztatja, hogy a kutyának/macskának fialnia kell egyszer az ivartalanítás előtt, miközben ez már régen sem volt megalapozott kijelentés. Ettől még reális lesz, mert egy állatorvos mondta? Nem!

Ezek sokszor a pénzről szólnak, mint ahogy bizonyos gyógyszereket is azért írnak fel (akár embernek is!), mert abból részesedése van az orvosnak. Az állatkereskedésekben minden hülyeséget összehordanak neked, és rossz termékeket ajánlgatnak, csak hogy fizess. Szomorú, ez egy ilyen világ. Aki nem néz utána, ártani fog az állatának akaratán kívül.

Szóval ja, azért van a macskakajában zöldség meg gabona, hogy kitöltse a helyet, mert az sokkal olcsóbb, mint a hús. Attól még nem jó a macskának. Ha egészséges macskát szeretnél, jófajta kajával etetsz. ha nem bírod kifizetni, akkor lehet, hogy nem kéne állatot tartani: hisz' ha nagy lesz az állatorvos költség, sokkal többet kell perkálj.

egyébként valaki írta a Royal Canint, annak szintén a hype-ja nagy, nem a minősége, de ha venné a fáradtságot a válaszoló, maga is láthatná neten, hogy ezt rengeteg helyen írják. Amúgy ha olcsóbb és jó kaját akarsz a macskának, akkor Smilla. Van egy csomó másik jó, de azok drágábbak. Zoopluson rengeteg féle elérhető, ami minőségi.

2022. nov. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
96%

Lehet adni a macskanak zoldseget, habar semmi szuksege ra, de ha megeszi, oke, de inkabb max ilyen repa, zoldbab, spenot, cekla, ilyesmi legyen, ne krumpli. Es termeszetesen sokkal nagyobb aranyban legyen a hus.

A macskaknak iszonyatosan fontos a taurin, fott csirkemellben nem igazan van. Muszaj lenne valtozatosabban etetned kerdezo husok teren, hogy ne nyird ki oket.

De ez csak egy tanacs, te dolgod, hogy fitness macskat nevelsz-e, de erdemes a taurinra nagyon figyelni.


11-es, ezt a videk-fovaros vitat ne kezdjuk mar megint, unalmas. En is Budapesten elek most epp, de elotte 25 evet mashol eltem. Jelentem, Pesten kivul is van elet, vannak varosok, kepzeld, az emberek laknak videken is lakasokban pl, nincs mindenkinek tanyaja :)

Es kivalo allatorvosok vannak a fovaroson kivul is; meg ha nehez is elhinned. Videken is tartunk lakasban allatokat, ezt is ugy kozlom veled.


A tapos vitat szinten ne kezdjuk el szerintem. Van; aki erre eskuszik, mas meg masra. Ez van, el kell fogadni, hogy nem csak az letezik, amit mi gondolunk.

2022. nov. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

14: nincs ilyen száraztáp. nem is állította senki, hogy lenne. Attól még nem azért van benne bármi biszbsz, hogy a macskának jó legyen. Viszont 70-80% hústartalmú szárazok már vannak, és az emberek nagyrésze már arra is sajnálja a pénzt.


(off, de képzeld, nyulaknak sincs a magyar piacon olyan jutalomfalat, ami csak olyan cuccokat tartalmaz, amit ehetnek. Pedig egy csomó félét árulnak, mégis mindben van olyan, amit nem ehetnek, ráadásul náluk drasztikusabb következményekkel járhat a fogyasztásuk.)

2022. nov. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
62%

De, a macska is eszik növényeket, nem lesz baja tőle. a kalóriabevitellel kell vigyázni, hajlamosak elhízni, különösen a szobacicák.


"A macska valódi húsevő, háziasítása kevésbé érintette étkezési szokásainak alakulását, mint a kutyáét. Ugyanakkor nem szabad kizárólag hússal vagy májjal etetni őket. A vadon élő macskafélék is elfogyasztják a zsákmányállat beleit, így növényi eredetű tápanyagokat is felvéve biztosítják kiegyensúlyozott étrendjüket. Nincs ez másként a házi macskánál sem, szüksége van növényi tápanyagforrásokra is, ugyanakkor a nagyobb részt gabonát tartalmazó eledelek hosszú távon egészségkárosítóak számukra. "


[link]

2022. nov. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
28%
18-as alap hogy sajnálom a pénzt 2kg tápra ami 6 ezertől kezdődik. Eszembe sincs a macskáimra költeni a fizetésemet. De ha neked annyi felesleges pénzed van oké hurrá örülök neki arra költöd amire akarod.
2022. nov. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!