Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy hogy nem hagyja el a...

Hogy hogy nem hagyja el a cica az udvart?

Figyelt kérdés
Ki sem tenném, ha csavarogna, úgyhogy örülök hogy ezzel nincsen gondom. Így nem napi 24 órát van a szobában, hanem “csak” 22-t. Viszont ilyenről még nem hallottam, hogy ennyire ragaszkodó lenne egy macsek. Nyitom a bejárati ajtót és rohan befelé, egyből a szobába.
2022. nov. 27. 23:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Képzeld anyáék cicája is benti volt, mindössze reggel mehetett ki fél órára csak, az udvarból sose ment ki. Aztán egyik reggel keserves nyávogást hallottunk az útról, a macska el volt ütve és nem tudott bejönni. Szerencsére túlélte, viszont a medencecsontja szétnyílt, lába is tört. Na azóta nem mehet ki napi 5 percre sem, max hámon csak. Cicáknál 1 perc alatt is meg van a baj.
2022. nov. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Bizony, arra én se építenék, hogy "eddig mindig hazajött". Csak egyszer maradjon el, és meg lehet a baj, és akkor már késő lesz, kérdező! Hacsak nem lesz szerencséd ilyen helyzetben.


Én ezt nem bíznám a véletlenre. Vagy elüti egy autó, vagy elkóborol úgy, hogy esetleg nem talál már haza, vagy mezőn véletlen egy eltévedt golyót kap egy vadászpuskából, de léteznek sajnos idióta fiatalok is, akok csúzliznak, légpuskáznak (tudnék mesélni, de nem akarok).


Tudom, mindenkinek mások a körülményei, de én kvázi a "vadonban" lakom egy ideje, itt megölhetik a macskákat sajnos a menyétfélék, a borzok, nyestkutyák, sakálok, rókák akár, részben mert konkurenciák, részben mert ragadozó részben elejti a másik ragadozót is, a csúcsragadozó bármelyik másikat.


Városokban ugyebár a kóborkutyák szintén veszélyt jelentenek a macskákra!


Még most tervezd meg a cica körülményeit, én is ezt javaslom. Pl ketreces kifutó a kertben, én már csak így engednék ki cicát, ha volna nekem megint. Esetleg hámmal, nem tudom.


Van olyan tényező is, amelyre nem tudok megoldást, ha valakinek van ötlete, írja meg, légyszi: sokan sajnos patkányméreggel szennyezik a környezetet, a macksák meg sajnos meghetik a mérgezett rágcsálókat... Hogyan lehet védeni ettől a cicákat, leszámítva a benti macskákat? Ugyanis a kerti kifutó se védi meg őket ettől, hacsak nem együtt sétálunk vele és figyelünk arra, mit tesz...

2022. nov. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!