Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskások, miért lehet ez?

Macskások, miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Van egy kandúr cicánk,kiskorában találtuk, kb 5-6 hónapos lehet most.Kedves,bújós,de nagyon élénk cica.

Viszont van egy elég nagy gond vele....Az egyik szobába állandóan bepiszkít.Ha bemegy,vagy az ülőgarnitúrára,vagy az ágyra piszkít.Van hogy odapisil,van hogy odakakál. Már sokszor megtette.De csak abban a szobában. Miért lehet ez?Hogyan lehetne leszoktatni erről az igen kellemetlen szokásról?


2010. szept. 30. 10:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Megkéne nevelni a macskát.

Érdekes nálunk 2 van..ivartalanított és nyugodtak most már.

2010. szept. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szabály nincs. De ajánlatos egy adott korig..
2010. szept. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
10:37: masok meg a kesobb felepo hugyuti betegsegek elkerulese miatt nem tanacsoljak a korai ivartalanitast. Szoval, sehogyem, semmikor sem jo. :) De a legrosszabb, ha nincs!
2010. szept. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

szia! állítólag valami lelki oka van, ha váratlanul össze-vissza vécézik.

pl. költözködés, új családtag stb.

nálunk a költözés be is igazolódott, a négyhós cicánk

kb egy hétig a vadi új bőkanapéra kakilt, pisilt...

a másik cicánkat a fialás billentette ki a lelki egyensúlyából és szintén összerezebuzált mindent a nappaliban.hintaszékbe, fotelbe, szőnyegre , szóval mindenhova./ a férjem meg egyszer beleült....:))

ez is egy hétig tartott kb, de éppen elég volt.

ahol tudtam ott hipóztam, ahol nem ott wc-spréztem, hogy ne menjenek vissza a szagra.

csak azt tudom mondani, hogy kitartás.

üdv-cicás-

2010. szept. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mint írtam,ivartalanítva lesz nemsokára. Hogy pontosan mikor,azt nem tudom,de még mindenképpen egy éves kora előtt.

Tudom,hogy meg kéne nevelni,na de hogyan? Nemigen volt még macskánk,az is jó 18 évvel ezelőtt,és sz udvari macska volt,nem szobacica.

Amiért számomra érthetetlen,hogy csak abba a szobába... Alom van neki,tisztán van tartva,az nem lehet gond.

Engem személy szerint nem érint a dolog,már nem lakom otthon,kutyáim vannak,de szeretnék segíteni az otthoniaknak. Nem tudom mi lehet a megoldás....

2010. szept. 30. 11:02
 16/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,köszönöm a választ. Igazából semmi olyan nem történt/történik,ami kizökkenthetné az egyensúlyából

Hacsak az nem,hogy én is,édesapám is sokat utazunk,néha othhonvagyunk,néha nem.De nem hinném,hogy ez a gond,mert ekkor is akkor is piszkít.. Ráadásul pont apum ágyát célozza mindig.Nem rajong a macskákért,de megtűri,szegényt már sajnálom,és csodálom hogy még mindig tűri ezek után...

2010. szept. 30. 11:04
 17/20 anonim ***** válasza:
Nekem is van 2 macskám, mindkettő ivartalanított, de ivarérésük után lett kiivartalanítva, így a szokásaik megmaradtak, ugyan úgy jelöli a területet, de a házban már nem, mert kikéredzkednek akár hajnalban is!
2010. szept. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
A mi cicánk akkor csinálja ezt, ha a macskaalom nincs kicserélve. Pedig rendszeresen cseréljük. Kicsit kényes.
2010. szept. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Itt nézz körül többféle távoltartó szer van: [link]
2010. szept. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekünk is van egy nem ivartalanított kétéves kandúrunk. Mióta van alom a házban nem piszkít sehova sem. Jelölgetni sem nagyon szokott bent, bár párszor előfordult.
2010. okt. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!