Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon kell nekem macska?

Vajon kell nekem macska?

Figyelt kérdés

Már régóta fel-felmerül bennem, hogy nagyon jó lenne egy macska társaságnak (allergiás vagyok kissé, de már arra is van gyógyszer, meg hipoallergén macska is szal részeltkérdés).


Folyton elvetem, mert jelenleg édesanyámmal élek (felnőtt dolgozó vagyok én is), de mindig fennáll az lehetőségként, hogy albiba költözök vagy külföldre megyek. Nem most azonnal, de ilyen 2-3 éves tervben benne van pl a külföld is.


Tulképp ez az egyetlen oka, amiért tartózkodom attól, hogy állatom legyen. Mert akár albiba akár külföldre költözés (akkor is, ha évek távlata és nem most rögtön vagy hónapokon belül) egyedül is egy nagy és nehéz dolog, nem még egy kis álattal.


Viszont nagyon hiányzik a jelenből (és ez az állapot régóta tart) egy macska, akiről gondoskodhatok.

Mit kéne tennem? Teknős meg ilyeneket ne ajánljatok, mert semmi mást nem akarok és ezektől undorodok is. Kifejezetten a macskán van a lényeg.


2022. dec. 2. 00:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Biztosan nem kell! A macskának állandóság kell, te meg azt sem tudod, hogy holnap mit akarsz a leírás szerint, akkor ne akarj elköteleződni 10-15 évre akár.
2022. dec. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Darius- ***** válasza:
74%
Marpedig teknos vagy hal lenne a legjobb, mert azokat lehet hordozni, ha nem undorodnal toluk. Ha albérletbe mensz felejtsd el, ha nem oda akkor egyszeri-kétszeri hordozas belefér a macskanak.
2022. dec. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
84%
Ha elköltözöl, akkor lehet, hogy nehezebb egy cicával egy fokkal, de azért nem lehetetlen. Sok albiban megengedik és külföldre is el tudod vinni. Ha úgy gondolod, hogy ezt a plusz nehézséget tudod majd vállalni és nem hagyod cserben a cicát, akkor vegyél nyugodtan.
2022. dec. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Én is ilyen vagyok, mint te, bizonytalan kilátásokkal, külföld, albi, minden van... van 2 kis háziállatom. Imádom őket, de az életem rgy katasztrófa a koltozkodes szempontjából... olyankor néha azt érzem, hogy nem kellett volna megvennem... de ahogy vége a koltozkodesnek, azon nyomban minden pillanatnak örülök, hogy velem vannak :)
2022. dec. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

Kiss Judit Ágnes: Macska télire


Vegyél egy macskát. Vagy fogadj örökbe.

Egy félvak, lekoszvadt is megteszi,

vagy egy tépázott fülű csatakandúr,

ki éppen hitvány zsákmányát eszi

egy belvárosi, sötét kapualjban,

vagy egy autó alól pislog ki rád,

vagy elnyúlik az őszi napsütésben –

csak az a fontos, hogy legyen cicád.

Lehet girhes, vagy kövér, mint egy hurka,

öklömnyi szőrgombóc, még kékszemű.

Akár ajándékba is kérhetsz egyet,

macskához jutni roppant egyszerű.


Mert tél jön mindjárt, és hideg, és

mi lesz veled, ha nincs cicád?

Ki bújik be, hogy melengessen,

melléd a takaró alá?

Ki dorombol füledbe éjjel?

(mancsát arcodra fekteti)

Ki kelt hajnalban nyávogással,

hogy rögtön enni adj neki?

Ki kaparja a bezárt ajtót,

mikor hazaérsz, ki örül?

Kunkorodó farkkal ki rajzol

nyolcasokat bokád körül?


Legyen egy macskád. Míg kávézol reggel,

öledbe mászik, éles karmai

behúzva, puha tappancsokon sétál

az életedben. Alig hallani.

Bundájából kipattognak a szikrák,

ágyadra gömbölyödik és dagaszt.

Bújj mellé, tanulj dorombolni tőle,

ketten könnyebb kivárni a tavaszt.

2022. dec. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Ez a vers csodajó :D
2022. dec. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%
4es vagyok, miért lettem lepontozva?
2022. dec. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%
Macska mindenkinek kell 😻 💕 🐈
2022. dec. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%

Ha a hosszútávú elkötelezõdés a gond, befogadhatsz idõs gazdakeresõ cicát is. Persze lehet, hogy ez esetben állatorvosi költségek lesznek vele, de a fiatal macskával is elôbb-utóbb lennének.

Anyósomék is, mikor meghalt az elôzô cicájuk, a koruk miatt húzódoztak attól, hogy új macskát hozzanak, pedig amúgy szerettek volna. Mikor mondtam nekik, hogy hiszen felnôtt macskát is befogadhatnak, kaptak is az alkalmon, és egy 9 éves cicus lett az új családtag.

2022. dec. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%

Nem. Ha majd beüt a mehetnéked akkor hova teszed?

Mi van ha anyád nem vállalja? Kinek fog szerinted kelleni egy felnőtt x éves macska?

Tele van fajtatiszta felnőtt macska hirdetésekkel a facebook. Kik írnak rá? Tirpák Marci, akinél bio egérfogó lenne. Gizike, akinél emellett még bio plüss is a zunokáknak. Nagy kilátasok.

Sima házi felnőttekre még ezek se írnak. A kutyának se kellenek.

2022. dec. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!