Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon kell nekem macska?

Vajon kell nekem macska?

Figyelt kérdés

Már régóta fel-felmerül bennem, hogy nagyon jó lenne egy macska társaságnak (allergiás vagyok kissé, de már arra is van gyógyszer, meg hipoallergén macska is szal részeltkérdés).


Folyton elvetem, mert jelenleg édesanyámmal élek (felnőtt dolgozó vagyok én is), de mindig fennáll az lehetőségként, hogy albiba költözök vagy külföldre megyek. Nem most azonnal, de ilyen 2-3 éves tervben benne van pl a külföld is.


Tulképp ez az egyetlen oka, amiért tartózkodom attól, hogy állatom legyen. Mert akár albiba akár külföldre költözés (akkor is, ha évek távlata és nem most rögtön vagy hónapokon belül) egyedül is egy nagy és nehéz dolog, nem még egy kis álattal.


Viszont nagyon hiányzik a jelenből (és ez az állapot régóta tart) egy macska, akiről gondoskodhatok.

Mit kéne tennem? Teknős meg ilyeneket ne ajánljatok, mert semmi mást nem akarok és ezektől undorodok is. Kifejezetten a macskán van a lényeg.


2022. dec. 2. 00:09
1 2 3
 11/21 NTBS ***** válasza:
81%
Ha tényleg akarnád, már lenne. Nem biztos, hogy elköltözöl, ha mégis lehet olyan helyet találni, ahová mehetsz macskával is.
2022. dec. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
72%
Én az elmúlt két év során legalább hatszor költöztem. Mégis van macskám, mégse jutott eszembe sose lepasszolni másnak, hanem addig mentem, ameddig nem találtam olyan albérletet, ahová vihetem magammal. Aki meg akarja oldani, az meg tudja oldani kisállattal a költözést. Gyerekkel is nehéz lakást találni, mégse adják örökbe, teszik ki az utcára vagy hagyják ott a nagyanyjánál. Nem is értem, miért asszociáltak rögtön ilyen sokan arra, hogy a kérdező eldobja majd a macskáját.
2022. dec. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
14%
én utálom a macskákat
2022. dec. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
49%
13#-as! Te szerencsètlen! Èn meg azokat az embereket utálom,akik a macskákat utálják!! A Macskákat csak szeretni lehet. Hidd el,sokkal jobban kiáll ragaszkodik a gazdájához,mint a kutya! A kutyák zöme szinte mindenkivel barátkozik,a szart is meg eszi szó szerint. Miközben a Macska csak a gazdájához kedveskedik. Feltève ha nem annyira bújós,ès valami szimpátiát ki váltott az az ember,akihez a macska odamegy. A kutya meg fűvel fával barátkozik. Mèg azzal is,akivel nem kène. Amint attól hogy Macskás vagyok,van kèt Cicám,attól mèg szeretem a kutyákat is. A volt munka helyemen az összes kutya imádott engem. Voltak olyan kutyák,akik engem jobban szerettek mint a gazdiját,aki enni adott neki. Èn egy csontot nem vittem nekik,mègis jobban imádtak. Ès rengeteg kutyás barátom is volt,ès van. Mègis Macskás vagyok. Az egyik kutya gazdi,akinek újszintèn jobban szeretett a kutyája,emgem. Azt mondta a kutyájának. "Te hálátlan dög! Azt az idegent jobban szereted mint engem? Hisz èn adok neked enni,nem!??" Na a Macska nem ilyen. Sokkal jobban meg becsüli a gazdit,ès bizony nagyon kötődik a gazdihoz. Nem úgy,mint egyes kutyák!
2022. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Legyen törpehörcsögöd inkább, azok cukik, még az egérfóbiás szüleim is imádják őket. Gondoskodhatsz is róla, de akkora figyelmet nem igényelnek, az enyémek magának valók voltak és nem sokszor láttam őket. Nappal aludtak, ha finomat kaptak elő jöttek, másképp éjszaka hallottam őket tevékenykedni. Költöztetheted is akváriumostól amikor kell. Csak ne egy kis lyukba éljen a kisállat
2022. dec. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Darius- ***** válasza:
5- Szuper az a vers :))
2022. dec. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Túlgondolod. Nyugodtan vegyél egyet.


Nekem kettő van, én se vagyok az egy helyre születtem, ott is halok meg típus. Ahol vagyok, ott vannak ők is. Azzal számolj hogy állatbarát albérletet nehéz találni es drágábbak is.


De egyáltalán nem lehetetlen és ne tartson vissza. Szerintem bolhából csinálsz elefántot. Senki se él úgy, hogy 1000% hogy a következő 15 évben ugyanolyan életszínvonalon fog élni, nem ég le a ház, nem esik a fejére egy tégla stb.

Ezen az oldalon természetesen mindenki időmilliomos és milliàrdjai vannak az állataira, a valóság az, hogy mindenki csak ember, átlag, vagy némileg afeletti fizetéssel és 8 órákat dolgoznak. A lényeg hogy gondold át alaposan, anyagilag és az idődbe belefér e és ennyi.

2022. dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kizárólag akkor, ha viszed magaddal!


Nekem volt cicám (pici, mentett), és úgy kerestem albérletet, valamint úgy költöztem külföldre, hogy a macskám jön velem.

Nem azért mentettem meg és tartottam életben, neveltem fel, hogy 3 éves korában valaki másra hagyjam.


Tudtam, hogy adott egy állandó dolog az életemben, alkalmazkodok.

Nehéz volt az albikeresés, de az állatomról nekem kell gondoskodni, nem akárki másnak - ezt jelenti a felelős állattartás.


Azóta sajnos már nincs velem.

2022. dec. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Egyébként semmivel sem bonyolultabb külföldre költözni kisállattal.


Oltásai úgyis meglesznek, megnézed, hogy adott országban kell-e plusz oltás, ha igen, beadatod, megcsináltatod az útlevelét, és mész.


Talán a repülés picit, mert kisebb légitársaságáoknál poggyászként adhatod fel (nem a bőröndök közé kerül, természetesen, hanem egy teljesen külön helyiségbe a többi állattal), nem lehet az ülésed alatt a hordozóban - ezt én pl nem vállaltam be, akkor inkább fizettem többet egy másik légitársaságnál.


Én mondjuk vonattal költöztem, mert az olcsóbb volt és sokkal egyszerűbb volt managelni a bőröndöket + macskát (csak felszállsz, leszállsz, nem kell sorba állni, etc-etc), de már repültünk is, ott nem tetszett neki a sok ember (nekem sem D:)


Annyi, hogy amikor nyaraltam, vagy két napnál tovább voltam távol, akkor egyik barátom etette, takarította az alomját.

A panziót próbáltuk, nem jött be, ideges volt a túl sok idegen szagtól, hangtól, ott nem is evett igazán, csak ivott meg pisilt.

2022. dec. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
90%

És édesanyád egyáltalán engedné, hogy macskát vigyél a házába?

Lehetnél ideiglenes befogadó, szinte mindegyik menhelynek szüksége van rájuk. Már persze ha tudsz megfelelő környezetet biztosítani. Kell persze lelki erő, hogy ne kötődj mindegyik cicához, de cserébe mindenfélével találkozhatsz és ez nem egy állandó elköteleződés, abbahagyhatod, ha nem tudod tovább vállalni.

2022. dec. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!