Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék az alábbi helyzet...

Mit tehetnék az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Szóval van 2 kandúr macskám, és igen, elb*sztam többszörösen is a dolgot sajnos. :/ Első sorban azt hogy nem ivartalaníttattam őket, másodsorban pedig azt, hogy az egyiket sajnos "csúnyán" megbüntettem (1x meglegyintettem egy légycsapóval, de nem ártalmazási szándékból vagy idegből, hanem nevelési célzattal. Azóta a "sértett" már nem is igazán néz a házunk felé, legfeljebb akkor, ha sürgősen kaja kell neki. Komolyan ekkora traumát okoztam volna neki? Tudom, hogy a kandúrok területfüggők, de ők mégiscsak egy alomból vannak. Nem értem, hogy egy légycsapós fegyelmezés miért válthatott ki benne ekkora traumát, holott ugyanannyi figyelmet szenteltem/szentelek neki is, és többször próbáltam már kiengesztelni. Azóta mintha félne tőlem, pedig semmi durvát nem követtem el ellene.

2022. dec. 15. 03:09
 1/9 anonim válasza:

Kedves kérdező! Bar en nem ertek hozza(pedig 9 cicám van, kinti-benti) én is csaptam mar oda, kb. "csak annyira" mint Te. Sértődés volt, elbujt neha, de idővel megbèkèlt. Egyszer testveremnel voltam látogatóba, almomba a szekrényrol a pofámra ugrott, mocskosul ossze karmolt(na ő kapott, persze az is csak módjával, min. 1 even keresztul menekült tolem, fújt ram, de ma mar spanok vagyunk) :) Nyilvan megbanom azonnal, hisz nem szandekos. Sajnos en csak ennyit tudtam segiteni.

(Elnezest a hibákért, megfogalmazest, telefonról irok)

Szep napot.

2022. dec. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért nem megy oda, mert megcsaptad, hanem mert kinti macska.
2022. dec. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Mert a macska nem az emberhez szokik hanem a környékhez. Csak az emberek hiszik hogy egy macska szereti őket. Egy nagy sz.rt.
2022. dec. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
A macska nagyon is szereti az embert, de hogy kit mennyire azt ő dönti el. Ti is szeretitek a barátaitokat de nem ragaszkodtok hozzá hogy életvitel szerűen náluk lakjatok. Illetve ivarérett kor után se a szüleitek nyakán akartok megállás nélkül lógni. Ezzel a kandúrral sincs ez másképp.
2022. dec. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ivarerett kinti macska. Raadasul ketto is.

Mit varsz, de tenyleg?

Semmit nem jelent, hogy testverek, allatoknal ivareres utan ez mar nem szamit.

Annyi a sztori, hogy o ki lett utalva onnan, azert nem jar haza sokszor, mert ez a masik ivaros macska terulete, nem az ove.

Te fejre is allhatsz, ez mar valtozni nem fog, talan-talan az ivartalanitas segitene, de igazabol mivel mar megtortent ez a teruletfelosztas, igy ezen mar az se.

Viszont egeszsegugyi okokbol kellene.

2022. dec. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Abszolút megértem, viszont azt nem, hogy A macska napi 2x vár, hogy adjak neki enni, B macska pedig max heti 1-2-szer jelenik meg etetésnél. Akkor B macska mit eszik?(jól tápláltnak néz ki). Eteti valaki más, vagy vadászik?
2022. dec. 15. 19:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerez maganak kajat, igen. Lehet direkt ot etetik, de az is lehet, mas macska elol zabalja fel a kirakott kajat. Vadaszhat is.
2022. dec. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Jogos, én is láttam már idegen macskát enni a nálam kirakott tápból. Illetve nyáron "vadászni" is láttam a B macskát, de nem szívesen részletezném hogy mit, és hogyan. Brutális volt.
2022. dec. 15. 19:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi eszik B macska? A védett madarakat, lassan kihaló gyíkokat.
2022. dec. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!