Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnek már ebben a...

Mit tehetnek már ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Nem tudtam pontosan hova soroljam ezt a kérdést azért is teszem ide :)


Szóval a helyzet az hogy hivatalosan három hónapja szakítottunk a barátommal de azóta is se veled se nélküled kapcsolatban vagyunk. Nem vagyunk hivatalosan együtt de nem tudunk elszakadni a másiktól. Én látom hogy ő elindult egy olyan úton ami neki nagyon nem jó a legjobb barátjait is eltaszítja maga mellől stb. mintha valami bekattant volna neki. Az elmúlt három hónapot végig szenvedtem miatta mert rettenetesen szeretem akárhogy is viselkedik. Viszont tényleg kikészülök már ebbe az egészbe nem bírok kikelni a négy fal közül nem eszek nem iszok aludni se tudok igazából csak fekszem és bámulom a sötét falat nélküle semminek sincs értelme. Próbáltam szórakozni járni a barátaimmal lenni de őket is eltaszítottam magam mellől, nem bírják látni hogy ennyire kivagyok készülve. Próbáltam öngyilkos lenni azért pszichiáterhez járok de ez sem segít. Volt barátom pedig pont ezért sem mer velem újra összejönni mert fél hogy ha újra szakításra kerül a sor újra így viselkednek és kórházba kerülnék. Viszont nem csak én készülök ki ebbe az egészbe hanem a szüleim is. Nem bírják látni hogy ennyire kivagyok készülve így anyukám lassan alkoholista lesz apukámnak pedig súlyos betegség kezd kialakulni és ezért is engem hibáztatnak. De senki nem érti meg hogy mennyire rosszul érzem magam. Tőlük is állandóan megkapom hogy ennél már az is jobb lenne ha halott lennék, nem érek semmit, alig várják hogy elköltözzek, ha nem tudok a volt barátom nélkül élni inkább öljem meg magam mert ezzel csak őket is kínzom stb...

Mit tehetnék? Konkrétan már ott tartok hogy inkább újra megpróbálom megölni magam de most biztosra megyek úgyse érdekel senkit... mindenkinek csak jobb lenne nélkülem.


2021. jan. 9. 14:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Figyelj - első körben vegyük az öngyilkosságot. Ez ilyen esetben egy nagy butaság lenne - mert nem oldódna meg tőle semmi. (Pedig voltam már a helyedben én is - és majdnem kinyiffantam.) Azért mert amikor együtt voltatok akkor úgy érezted többet érsz - hiszen lelkileg kiegészítettétek egymást. Aztán most hogy egyedül vagy - elveszett egy csomó dolog - és a sok lehetőség. Ezért van a megzuhanás. Ez végül is a ragaszkodáshoz való rossz hozzá állás. Ilyenkor ha valaki öngyilkos is lesz - azt nem a párja végett teszi - hanem mert egyedül azt érzi nem ér semmit az élte. De ez nem így van. 3 hónap az jó sok idő - és már túl sokat nem kéne kibírnod - és valószínűleg jobb lesz. Szóval mostmár szerintem NE add fel!

A másik hogy a szüleid (környezeted) persze szenvednek - de ezért se te vagy felelős. Nekik se kéne italozni, meg megbetegíteni magukat - hanem pl meditálhatnának és megfelelő hozzáállással biztosan nem is téged hibáztatnának. Ez a részükről egy negatív reakció. Persze részben te is hibás vagy - de ahogy ők reagálnak erre - az teljesen az ő felelősségük.

Szóval mások miatt ne aggódj! Magaddal foglalkozz, és próbálj önbizalmat gyűjteni. Így látatlanban is biztos vagyok benne - hogy egy értékes ember vagy. Próbálj meg kitörni a lefele húzó örvényből. Minden áron!

2021. jan. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!