Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó fajta ez a macska fésű?...

Jó fajta ez a macska fésű? Megéri az árát?

Figyelt kérdés
[link]

2023. jan. 10. 06:41
A kérdező szavazást indított:
Nem jó
24 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Sz4r. Mi britnek vettük. Tépi a haját, és amikor lenyomom a felső gombot hogy kijöjjön belőle a kifésült haj, akkor beragad.
2023. jan. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Nekem egy sima kefe van, nem ilyen szorkinyomos, sokkal nem volt olcsobb, szerintem 5000 ft korul vettem, de imadja a macska, bujik bele a fesube kb, nem tepi, sok szort kiszed. Annyi, hogy abbol ugye manualisan kell kiszedni utana a szort, de szerintem nem erne meg dragabbat venni csak emiatt, hogy nyomassal mukodjon.
2023. jan. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk bevált.
2023. jan. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Mi szeretjük, csak sajna annak idején a kisebbiket vettük a javasolt méretek alapján, és az sokat nem ér. Két húzás után már szedhetem ki a szőrt, és hát a keskeny fejjel az nem valami sok. Meg a macskán is marad egy csomó kifésült szőr rátapadva, utána mindig végigmegyek a sima kefével is rajta.

Nagyobb méretben talán több haszna lenne. De az aljszőrzetet szépen kiszedi.

2023. jan. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon jól funkcionál, megkönnyíti a vedlési időszakot, meg nem mellesleg lerövidíti azzal, hogy egyben egy csomó aljszőrt leszed, ami amúgy apránként hullana el a lakásban.

Mi Furminatort használunk a macskánkon, a problémás bundájú, hosszúszőrű kutyánkon is, meg a nyulainkon is, bevált (bár nálunk minden macska utálja a fésülést, de erről nem ez a kefe tehet).

2023. jan. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Amugy tenyleg van, akinek nem valik be a furminator, ezert ne pontozzatok le masokat. Nekunk mondjuk tok jol mukodik, en szeretem, de egy baratnom meg azt mondja, hogy az o cicajat nagyon “megkopasztja”, tul sok szort szed ki, foltok is lettek rajta, igy nem hasznalja.

Szoval macskatol fugg.

2023. jan. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tele a ház macsakaszőrrrel, hiába takarítok mindig :( hátha a fésülés segíteni fog picit (?) :)
2023. jan. 10. 11:11
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Valamelyest segíteni fog, de macskával ilyen az élet. Nem lesz sosem szőrmentes.
2023. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Furminatorral az a baj, hogy akkor is szedi a szőrt, amikor magától már nem jönne. Vagyis igen, kitép olyat, aminek még ott a helye. Nálunk kopaszra és sebesre tudná szedni a (rövidszőrű) macska gerincét, ha sokat használnám, mert nálunk a cica szereti amúgy a fésülést. Másik szőrkiszedővel, pl. simogatókesztyűvel kombinálva jó. Furminatorral végigmegyek a cicán, kiszedem, ami ki akarna jönni, aztán simikesztyűvel "letisztázom". Én nem ajánlom gyakori használatra.
2023. jan. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Furminatort ritkán kell használni mert valóban kiszed olyan szőrt is ami nem hullott ki magától. A mi macskánk félt tőle, utálta úgyhogy eladtam. Sima kis sűrű fogú fésű amit enged használni magán, de azt bundaváltós időszakban napi szinten alkalmazzuk. Ahol cica van ott szőr is van, ezt nem akadályozza meg semmilyen fésű sajnos.
2023. jan. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!