Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskafürdetés? Hogyan lehet...

Macskafürdetés? Hogyan lehet tiszta?

Figyelt kérdés

Légyszi ne nézzetek hülyének!

Befogadtunk egy cicát az utcáról, de hiába fürdetjük, “koszos” a bundája!

A cica fekete-fehér, de a fehér részek sárgásak-barnásak kicsit, tuti nem eredetileg ilyen, a tappancsain is látszik, mag a hátsó lábain, mintha koszos lenne.

Mivel fürdessük meg? Nizoral sampont használtunk, amúgy!


2023. jan. 11. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Valami befogta a bundáját. Genny is színezheti sárgára a fehér szőrt pl, és sokára jön csak ki. De ha utcai macska volt, akkor kb bármi befoghatta.

NE FÜRDESSÉTEK azt a szerencsétlen macskát! És főleg ne embernek való samponnal. Oké, hogy ha iszonyúan koszos, mert mondjuk a kukából mentettétek vagy a sertéstelepről, akkor egyszer, hangsúlyozom, egyszer megfürdetitek, de ennyi.

Majd magát tisztogatja és kikopik a maradék.

Legközelebb ha láttok fajta koszt, nedves ronggyal próbáljátok meg, úgy, hogy ne áztassátok át a bundáját, merz nem tesz jót neki!

2023. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
A nizoral embernek való, az neki túl erős. Vegyél macskasampont és azzal fürdesd meg. Kisállat felszerelés boltban lehet kapni.
2023. jan. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Orvoshoz elvittétek, vagy csak nekiestetek mindenféle fogalom nélkül,
2023. jan. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az állatpatikában mondták a Nizoralt, ott kértünk tanácsot!

Féreghajtáson és kullancs-bolhairtáson esett eddig át. - Ezt állatorvos tanácsolta.

Január 27-én kap oltást.

2023. jan. 11. 11:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne fürdesd semmivel, majd lekopik.


Nálunk hasonlóan volt, szürke-fehér foltos cica, a lábai meg a mellkasa sárgásak.

Mi nem közvetlenül utcáról fogadtuk be, szóval piszkos akkor sem volt, de elsárgult "elkoszolódott" igen. Aki befogadta, nem akarta fürdetni, hogy ne stresszelje a sok más mellett.

Én megmondtam, hogy így aztán az ágyamba tutira nem jön, úgyhohy azzal kezdtük, hogy (cicasamponnal) megfürdettük. A makka tiszta lett és illatos és baromi mérges :), de a sárgaság a lábain biza maradt.

Mondtam, hogy biztos dohányos volt előtte. :)


Lényeg a lényeg, nem kínoztuk többszöri fürdetéssel, hiszen láttam, hogy tiszta a macska alapból. Fésülgetéssel, meg hogy ő is mosdatta magát (meg nyilván, hogy a lakásban volt tiszta környezetben) szépen lassan lekoptak vagy sokkal inkább lenőttek ezek a csúnya foltos részek, mostanra hófehér ott, ahol annak kell lennie.


Nálatok is eltűnik majd a tavaszi bundaváltással. :)

2023. jan. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szuper! Köszönöm:)

Ő nem tiltakozott a fürdés miatt. Mókás, mert az embert is követi és ott ül a kád szélén, nyúlkál a vízbe 😄

Karmait is rövidebbre sikerült vágni, nagyon kopogott meg elakadt.

2023. jan. 11. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A karomvágás jó, de remélem, a doki megmutatta, hogy kell? :)


Speciális kisállatnak való karomvágó kell, mert nekik körkörös a karmuk (míg az emberi köröm lapos), az embernek való olló éppen ezért lapít vágás előtt - a macskánál ez azt eredményezheti, hogy beszakad neki az egész.

Ha benti cica lesz, nagyjából 3-4 hetente nyugodtan vághatjátok, hogy ne akadjon bele a kárpitba, szőnyegbe. Sajna hiába kaparózik, az nem elég. Egy dologra kell figyelni, hogy a cicának a karmában is húzódik ér, de fény felé tartva látszik is, hogy a vége felé szarus, majdnem átlátszó, lentebb viszont rózsaszín vagy fekete a belseje (cica bőrszínétől függ). Ebbe a részbe már nem szabad belevágni.

2023. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom h h kell, igen.🙂
2023. jan. 11. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!