Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hetes cicákat meg lehet...

3 hetes cicákat meg lehet fürdetni?

Figyelt kérdés
1.5 hetes koruktól én nevelem őket és nagyon piszkosak lettek, a sok kaki beleragadt a bundájukba és nedves rongyal sem tudom leszedni mivel hosszuszőrű fajtáról van szó.

2016. aug. 24. 09:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A macskákat nem ajánlott fürdetni, de ha elkerülhetetlen és másképp nem lehet őket megtisztítani akkor vegyél macskáknak gyártott sampont.


Ha te neveled őket akkor szerintem nem lesz probléma.

2016. aug. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3 hetes cicat nem az anyja kellene lenyalja?
2016. aug. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én macskám imádja a fürdést.

Tagnap a kádban ugrált a félcenti habos vízben, meg "fürdött" benne, a gyerekek után :D Azon kívül, hogy minden úszott utána, még dorombolt is.

Macska és szoktatás függő.

Sajnos nem indult rózsásan a kapcsolatunk, volt olyan nap, amikor négyszer zuttyant a csapban, mert mindene caros volt(a háta közepe is), azóta is díjazza a fürdést(ha hideg vagy túl meleg a víz nyirvákol csak), most 12hetes

A nagy 2éves annyira nem viseli el már, picinek neki se okozott traumát(1éves koráig), ha le kellett pucolni(volt amikor valami olajos ragadós trutymóba huppant bele, csak sok öblítéssel jött le a bundájáról, akkor nem panaszkodott, az ő orrát is bántotta a szaga)

2016. aug. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nyilvàn meg van az oka amiért kedves kérdezőnek kell felnevelni őket.Szerintem hívj fel egy àllatorvost és tudakolj meg mindent tölle
2016. aug. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És szárítsam meg őket hajszárítóval és utána hagyjam, hogy a napon mászkáljanak vagy szárítás utàn tegyem vissza a dobozkájukba?
2016. aug. 24. 10:11
 6/13 A kérdező kommentje:
Az anyukájuk kóborkutyák martalékává vált.
2016. aug. 24. 10:12
 7/13 anonim ***** válasza:
Törülközővel szárítsd meg őket és utána egy száraz ronggyal vagy valami pléddel takard be őket míg teljesen meg nem száradnak. A 3 hetes cicák még hajlamosak a kihülésre.
2016. aug. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod, hogy frászt kapjanak, hanyagold a hajszárítót.

Finoman borzolva törcsivel szárogasd őket, ha van időd a hasadon alvás közben:) az enyém úgy szárad.

2016. aug. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy három hetes cicákat nem ajánlott még fürdetni, jó lenne, ha mást próbálnál, nekik még nem olyan a hőháztartásuk, mint egy nagyobbnak.

Ezen kívül, a probléma további megelőzésére, mindig törölgesd meg a feneküket, ugyanis a még szopós kiscicáknak az anyjuk nemcsak megmossa, hanem az ürüléket is eltüntetni (csak az anyatejes kiscicákét, míg tápot nem kezdenek el enni). Ebben a korban nem is nagyon mosdanak még, anyuci csinál mindent.

2016. aug. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A hajszárító szerintem sem jó ötlet :D Amikor nagy esők vannak akkor át szoktuk törölni a cicákat aztán mehetnek amerre látnak :)
2016. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!