Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskákat miért olyan nehéz...

A macskákat miért olyan nehéz megfürdetni?

Figyelt kérdés

Néha bizony meg kell őket fürdetni.

Mindig direkt macskasampont használunk.


Viszont a macskafürdetés az gyakran kétemberes munka, mivel a cicák nincsenek oda a fürdésért.


kiskoruktól kellett volna őket szoktatni a vízhez és akkor együttműködőbbek lennének?



2018. febr. 27. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem macskafüggő. Nekünk volt egy befogadott macskánk, jaj de szerettem!

Egyáltalán nem ellenkezett a fürdetésnél, utána betekertük törölközőbe, tűrte.

Nagyon jó fej volt, kár, hogy már régen elment!:(

2018. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

A macskákat nem szokták fürdetni hacsak nem kinti macska, és nyakig a szarban hempergett. A macska alapból tiszta állat, és napi szinten nyalja, tisztogatja magát, vagyis fürdik. A vegyszerek meg nem tesznek jót a bőrének.

Nekem is van macskám, 4 éves, de soha nem fürdettem meg. Tiszta, nincs szaga. Amúgy a legtöbb fajta macska fél a víztől.

2018. febr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám sem büdös és szerintem is csak felesleges stressz a fürdetés, persze van olyan is amelyik szereti. A macska azért tisztogatja magát ilyen sokat, hogy a 'zsákmányállatai' ne érezzék a szagukat. Egy egészséges, jól táplált cicánál szerintem semmi nem indokolja a fürdetést hiszem tisztán tartja magát.
2018. febr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért nehéz megfürdetni, mert nem kell megfürdetni :)

Elég kevés olyan eset van, amikor nem árt, de az elég messze áll a "néha bizony"-tól.

A 4 éves macskám életében egyszer volt fürdetve, amikor összekente magát festékkel.

2018. febr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mert többségük utálja a vizet.
2018. febr. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Próbáld meg sterimóval
2018. febr. 28. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tényleg fajtája válogatja.

A mi cicánk minden nap belemászik a fürdőkádba, mikor engedem le a gyerekek után a vizet, sőt a mosdókagylóba is belefekszik, míg folyik a víz...tőle meg a fürdőt kell néha zárni, mert annyira imád pacsálni. Utána meg úszik az egész lakás. Bár pont tegnap férjem még időben kihalászta a kádból a cicust és törölközőbe bugyolálta,csak a feje látszott ki belőle, és annyira élvezte, hogy elaludt közben:).

2018. febr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
"Néha bizony meg kell őket fürdetni" -ezt mégis honnan veszed??? Hatalmas ostobaság, ezt inkább ne hangoztasd... tönkre teszed vele a bőrét, ha évente 2nél többször megfürdeted... kutyákat kell csak, cicákat nem, hacsak nem indokolt- pl összekakilta magát vagy sáros,stb. utálják a vizet, és nagy stressznek teszed ki vele... remélem ez csak kamu kérdés, mert szereted felháboritani az embereket.....
2018. márc. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
én évente egyszer szoktam nyáron (kinti-benti cica) a bolhás időszakban mielőtt becsepegtetem mert így nem kell megvárni hogy kimásszanak belőle az élősködők. Benti cicánál szerintem is indokolatlan. Kinti cicát meg csak akkor ha már meleg van és semmiképp sem túl sűrűn ( az évente max 2 reálisnak hangzik) Én egy ruha csipeszt szoktam tenni a nyakán lévő bőrre és folyamatosan beszélek hozzá így nem szokott gond lenni a fürdővel a törölközőbe bugyolálós részt meg kifejezetten szereti. Miért akarod megfürdetni a cicádat?
2018. márc. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!