Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az utóbbi hetekben miért...

Az utóbbi hetekben miért nagyon agresszív a macska?

Figyelt kérdés

Soha nem volt ilyen, és már több mint nyolc éves. Mindig békés, bújós állat volt, reggelente dorombolással, puha mancsú dagasztással ébresztett, úgy várta a reggelit.


Először csak néhány hét óta ok nélkül megharapott egy csomószor, de gondoltam, csak játszik, vagy unatkozik. De ez egyre sűrűbben fordult elő, főleg amikor korán reggel enni akar, és nem pattanok kiszolgálni.

Két napja bele állította a karmát az ujjamba, mint egy tőrt.

Ma viszont betelt a pohár. Egy 50 éve épségben megőrzött, gyerekkori, szép nagy játékmackómat úgy szétdúlta, hogy csak felismerhetetlen cafatok maradtak utána. Ilyesmi soha nem fordult elő vele. Először nem is vettem észre, mit tett. Erre ledobott egy darab tömést belőle a galériáról, mintha direkt meg akarná mutatni a művét. És amikor néztem vissza rá, úgy világított a szeme, amilyennek még sose láttam. A horror filmekben ilyenek a macskák, amikor embert készülnek ölni. Szinte érezni lehetett valami gyilkos indulatot a villogó zöld szeméből. Félelmetes volt. "Kinyírtam a mackódat, és most te következel!!!"


Nem gondolnám, hogy megveszett, mert nem habzik a szája, nem rángatódzik, semmi idegi alapú egyéb "tünetet" nem produkál, "csak" agresszív, és hetek óta fokozatosan egyre inkább. De nem merem éjszakára beengedni, mert tuti, hogy álmomban kikaparja a szememet...



2023. jan. 18. 00:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo, mi a helyzet a cicaval?
2023. febr. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
11. Az orvos szervi okot nem talált. Javasolt pár vitamint, hogy adjak neki.
2023. febr. 6. 00:53
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem bármilyen fura, a társaságodra vágyik. Lehet, hogy nem játszol eleget vele, később érsz haza és igénye van, hogy foglalkozz vele. Mivel nem kapja meg, amit szeretne, ezért fordul agresszióba. Az enyém hasonló, csak támad és fúj is, ha be akarom csukni aludni és rá is stresszel erre, amit erősít, hogy sokat dolgozom.
2023. márc. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Elképzelhetõ , mert azóta megint "normälis"
2023. ápr. 5. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!